Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mikołaje pobiegli dla Oliwii

  • Dodano: 2015-12-06 20:45, aktualizacja: 2015-12-06 22:11

Ponad dwustu biegających Mikołajów z Rudy Śląskiej i okolicznych miast wzięło udział w biegu charytatywnym dla małej Oliwii! Na nowobytomskim rynku już po raz kolejny odbył się "Bieg Mikołajów”, którego celem w tym roku, była pomoc małej dziewczynce chorej na histocytozę komórek Langerhansa. 

"Bieg Mikołajów” to już tradycja w Rudzie Śląskiej. Został zorganizowany po raz czwarty i jak zawsze miał pomóc komuś w potrzebie. W tym roku do rudzkiej akcji przyłączył się także Chorzów, w którym pobiegli dla rudzianina Alanka - chłopca chorym sercem. Natomiast bieg w Rudzie Śląskiej miał wspomóc chorzowiankę Oliwię. Biegający Mikołaje musieli pokonać dystans sześciu okrążeń.

Jest tu bardzo fajnie i sympatycznie, biegało się elegancko, pogoda jest świetna jak na wiosnę i te sześć kółek dało się pobiec bez problemu. Wystartowałem w tym biegu, bo tak naprawdę biegam zawsze i wszędzie, ale jeżeli towarzyszy temu jakiś szczytny cel, to tym bardziej trzeba brać udział w takich akcjach – zaznaczył pan Krzysztof z Rudy Śląskiej.

Bieg nie był jedyną atrakcją imprezy. Osoby, które nie wystartowały w biegu, a chciały pomóc dziewczynce, mogły wziąć udział w licytacji wielu świątecznych przedmiotów i loterii fantowej. Można było także udekorować choinki kolorowymi serduszkami, na których wypisane były życzenia dla Oliwki. Atrakcją specjalną biegu był Mikołaj, który zjechał po linie z dachu urzędu i rozdał dzieciom upominki.

Ten zjazd z kilkunastu metrów był bardzo sympatyczny. Ja jako Mikołaj mam wprawę, że mogłem urozmaicić dzisiejszą akcję i przynieść trochę radości dzieciakom – powiedział rudzki Mikołaj zjeżdżający z dachu. 

Mikołaje pobiegli dla Oliwii

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.