Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młoda rudzka biathlonistka Oliwia Suchy zdobyła dwa złote medale na zawodach w Kościelisku

• Dodano: 2020-01-27 14:00

Dwa złote medale – w biegu indywidualnym oraz w sprincie wywalczyła młoda rudzianka Oliwia Suchy podczas odbywających się w miniony weekend zawodów "Celuj w Igrzyska" w Kościelisku.

Oliwia, które reprezentuje klub UKS Statima Biathlon Team, startuje w kategorii Młodziczka Młodsza, ma bowiem dopiero 13 lat.

Nie jest to pierwszy sukces rudzianki, w poprzednim sezonie zdobyła złoty medal w Pucharze Polski w Kościelisku, w Mistrzostwach Polski w sztafecie w Dusznikach – Zdroju, a także w Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim, w sztafecie – również w Dusznikach – Zdroju. Ma też na koncie jeden brązowy medal zawodów Pucharu Polski w Dusznikach z poprzedniego sezonu.

Młodej biathlonistce pogratulowała również prezydent miasta Grażyna Dziedzic:

Serdecznie gratuluję i bardzo cieszę się z kolejnego sukcesu naszej młodej biathlonistki. Oliwia Suchy pokazała, że stać ją na wiele i podczas zawodów w Kościelisku, które odbyły się w miniony weekend, wywalczyła aż dwa złote medale. Dzięki temu osiągnięciu ta niezwykle utalentowana zawodniczka znajduje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Teraz mocno trzymam kciuki, żeby w kwietniowych zawodach w Norwegii, na które tak bardzo chce jechać, znowu była najlepsza! - napisała na swoim profilu facebookowym prezydent.

Lista osiągnięć jak na tak młody wiek jest naprawdę imponująca. Dodajmy, że Oliwia Suchy otrzymała licencję poprzedniego sezonu i już w pierwszych zawodach zdobyła złoty medal. Jak sama przyznaje, jej cichym marzeniem jest, aby zawody biathlonowe odbywały się także w Rudzie Śląskiej – wtedy mogłaby wystąpić w swoim rodzinnym mieście.

To dziwne, ale nigdy wcześniej nie słyszałam o takiej dyscyplinie, aż do momentu, kiedy spotkałam się z  reprezentantką Polski Moniką Hojnisz. Spodobała mi się jazda na nartach połączona ze strzelaniem. Wcześniej jednak nigdy nie miałam nart na nogach, ale wszystkiego udało się nauczyć i tak zamiast tańca wybrałam biathlon i teraz myślę, że to był dobry wybór – mówiła rok temu w wywiadzie dla rudaslaska.pl Oliwia.

Tak, to zdecydowanie był dobry wybór! Gratulujemy!