Wiadomości z Rudy Śląskiej

Morawiecki: Po 300 dniach epidemii możemy zacząć myśleć o powrocie do normalności

 • Dodano: 2020-12-28 08:15, aktualizacja: 2020-12-28 06:40

Po 300 dniach epidemii, możemy zacząć myśleć o powrocie do normalności! Ta szansa pojawia się dzięki szczepionce - napisał w niedzielę po południu w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Wczoraj do Polski trafiła pierwsza partia 10 tys. dawek. Do końca roku trafi do nas kolejne 300 tys. dawek. Tempo dostaw będzie rosło z tygodnia na tydzień. 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia i wtedy ja też zgłoszę się na szczepienie - zgodnie z wyznaczoną kolejnością - zapewnił premier Morawiecki.

Jak dodał, "musicie mieć Państwo świadomość, że Narodowy Program Szczepień na COVID-19 jest największą operacją logistyczną od dziesięcioleci".

Dzięki ostatnim miesiącom wytężonej pracy rządu i wszystkich służb jesteśmy na nią bardzo dobrze przygotowani i zdeterminowani, aby wreszcie wyzwolić się od epidemii - podkreślił szef rządu, dodając, że całe zespoły najlepszych naukowców na świecie pracowały nad tą szczepionką. Zapewnimy bezpłatne dawki dla każdego, kto tego zechce. Reszta zależy od Państwa - wskazał.

Zwrócił przy tym uwagę, że musimy liczyć się z tym, że za 2-3 tygodnie może wzrosnąć liczba zakażeń.

Grozi nam 3 fala zachorowań. Zróbmy wszystko, by się na nią jak najlepiej przygotować. Pamiętajmy, że wirus działa z opóźnionym zapłonem. Mam nadzieję, że to będzie ostatni moment, gdy koronawirus zagrozi naszemu społeczeństwu - ocenił.

Podziękował także całej służbie zdrowia i innym służbom mundurowym, zwłaszcza Wojska Obrony Terytorialnej, za nieustanne wsparcie w walce o zdrowie Polaków i za ratunek dla naszych rodaków w Wielkiej Brytanii w ostatnich dniach.

Za kilka dni początek Nowego Roku. To może być dobry rok dla Polski, dużo lepszy, niż mijający. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Żeby ten czas wyrzeczeń w końcu przeminął. Nasz los jest wyłącznie w naszych rękach - podsumował premier.

Pierwsza dostawa szczepionek dotarła do Polski z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs w piątek. Transport trafił do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim. Tu został rozdzielony i dotarł do 72 tzw. szpitali węzłowych. W nich od niedzieli zaczęły się pierwsze szczepienia przeciw COVID-19. Pierwszą zaszczepioną w Polsce osobą była naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie Alicja Jakubowska. "Nie bolało!" – zapewniła zaraz po tym, kiedy igłę z jej ramienia wyjął dr Artur Zaczyński.

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. Narodowy Program Szczepień zakłada, że w pierwszej kolejności zaszczepieni będą m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych; następnie seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. 

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Gabla

  Brawo dla ochotników medialno-propagandowym po takim pokazie wszyscy zdecydują się na iniekcję bez gwarancji zdrowotnej.

 • Głomb

  Szczepionka czyni wolnym ,powtórka z historii .

 • Ryfa

  Nowej normalności nigdy nie będzie bo oszustom słabo to wychodzi z tą medialną nagonką doprowadzając do samounicestwienia perfidnej metody zakazów i nakazów .

 • dobry komuch pisowski

  pis nie ma nic z normalnością, więc niech Pinokio nie łże

  • dobry komuch pisowski
   2020-12-28 11:43
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • darek

  Myślisz, że wspaniałe PEŁO nie sprowadzało by szczepionek i nie zamykało zakładów pracy? Robiliby dokładnie to samo po dyktando Brukseli.

 • zigfrid

  Przecież ta twoja Bruksela to takie "mózgi" jak Zalewska, Szydło, Jaki, Mazurek itp.Sami ich wybraliście do parlamentu europejskiego.

 • TVNazi

  P O to banda konfi dentów dono sicieli i sługu sów Brukseli.

 • kotPrezesa

  Misiu, podpisujesz się TVNazi. Czy wiesz w ogóle co to jest nazizm czy jesteś aż taki ograniczony, że używasz słów których nie znasz ? Nazizm to NARODOWY socjalizm czyli wypisz wymaluj dzisiejszy PiS. Nie zauważyłeś ze dziś w Polsce wszystko jest narodowe ? Nawet kwarantanna i program szczepień jest narodowy. PiS to typowo nacjonalistyczno socjalistyczna partia. Coś jak NSDAP ?

 • Pracownik grudniowy

  To wspaniale, że pozwala myśleć o powrocie o normalności i nie daje za to żadnych mandatów, obostrzeń lub kar więzienia. Wdzięczny jest lud narodu polskiego za to, że ma Pinokio.

 • Tomasz M.

  Tak samo jak w czerwcu wygrywaliśmy? A pod koniec listopada "liczby nie kłamią" ? A nagle przed świętami sytuacja jest groźna, a po świętach możemy myśleć o powrocie do normalności?Mati weź się skup co mówisz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.