RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Msza w intencji Ojczyzny i mieszkańców miasta

 • Dodano: 2016-11-11 23:00, aktualizacja: 2017-10-04 13:20

Dzisiaj z okazji Narodowego Święta Niepodległości w kościele pw. św. Piusa X odbyła się uroczysta msza w intencji Ojczyzny oraz wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej. W kościele oprócz parafian nie brakowało również przedstawicieli władz, rudzkich szkół czy stowarzyszeń pozarządowych.

Odzyskanie po 123 latach zaborów przez Polskę wolności to wydarzenie, o którym pamięć musi zachować każdy patriota. W dniu jego rocznicy powinna przepełniać nas autentyczna duma, że żyjemy w suwerennym kraju – zaznaczała prezydent Grażyna Dziedzic, zapraszając mieszkańców do wzięcia udziału w mszy. - Swoją radość możemy okazać poprzez proste gesty, takie jak uczestnictwo w uroczystościach, wywieszenie biało-czerwonej flagi lub przypięcie do piersi kokardy w barwach narodowych. Mam nadzieję, że 11 listopada każdy z nas zamanifestuje obywatelską wspólnotę i miłość do Ojczyzny – dodała prezydent.


  
Podczas mszy swoje sztandary zaprezentowali m.in. Związek Górnośląski, Związek Honorowych Dawców Krwi, Kopalnia Bielszowice, Huta Pokój, harcerze oraz wiele rudzkich szkół.Podniosły nastrój podczas mszy dodatkowo wprowadzała orkiestra kopalniana. 

Homilię wygłosił ks. proboszcz Krzysztof Sitek.

Dziękujemy, że dzisiaj dla nas największym darem jest wolność, pokój i to, że możemy wspólnie się modlić. Jednocześnie z każdą rocznicą, taką jak ta dzisiejsza, czujemy ten ogromny ciężar odpowiedzialności. Czujemy tę odpowiedzialność za współczesne losy naszej Ojczyzny, naszego miasta i naszej parafii – głosił ks. proboszcz. - Wspominamy dzisiaj bohaterów narodowych ale także duchowych przewodników tamtych dni, którzy niesieni duchem wolności sprawili, że niepodległa Polska wróciła do życia – dodał.


Źródło: Karolina Bauszek

Komentarze (8)    dodaj »

 • Kolk

  Czyli karnawał uważam za otwarty. Bawmy się.

 • egon

  przykro patrzeć na tych poprzebieranych pajaców.

 • olo

  Szczyt hipokryzji. Organizacja która nigdy nie była za tym aby Polska była silna i niepodległa wielce organizuje msze w intencji tego kraju.

 • narbilubi

  W intencji mieszkańców, czyli żeby obecna władza odeszła od władzy ?

 • Karnawal

  Fajni przebierańcy.

 • Wojtek

  Dla jednych to tradycja, dla innych śmieszni przebierańcy. Zgadnij, po której stronie mieszka żenada? :)

 • Okl

  Po twojej? :)

 • Wojtek

  Zgaduj dalej :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.