RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na placu budowy nowej sali gimnastycznej

 • Dodano: 2016-04-20 08:30, aktualizacja: 2016-04-20 13:31

Jako pierwsi publikujemy zdjęcia z placu budowy przy Szkole Podstawowej nr 14, gdzie pnie się w górę wyczekiwana sala gimnastyczna.

Jeszcze w tym roku uczniowie skorzystają z nowego obiektu sportowego na rogu ulic Kokota i Głównej. Tam będzie czekało na nich boisko wielofunkcyjne z drewnianą nawierzchnią, trybuny na 120 osób, pomieszczenia szatniowe, sanitariaty, a także salka do zajęć korekcyjnych. Dodatkowo drabinki, urządzenia do ćwiczeń i multimedialna tablica pokazująca wyniki rozgrywanych meczów.

Tego nam było trzeba - mówi mama Kamila, Pani Joasia, która przychodzi po syna do szkoły. - Dzieci nie miały tu dobrych warunków do ćwiczeń. Mam nadzieję, że na tej sali będą organizowane różne zajęcia pozalekcyjne, bo mój syn garnie się do sportu - dodaje. 

Zajęcia będą. Będzie też wygoda, bezpieczeństwo i radość z zajęć wychowania fizycznego uczniów z SP 14. Szkoła jako jedna z nielicznych nie miała do tej pory własnej sali gimnastycznej. Już we wrześniu odbędą się tam pierwsze lekcje WF-u. Budowlańcy robią, co mogą, żeby zdążyć na czas. Prezentujemy Wam wizualizację obiektu.

Na szkolnym placu trwa budowa sali o powierzchni użytkowej mającej ponad 990 m2. Jej wygląd nawiązywać będzie do zabytkowego charakteru zabudowań szkolnych. Łączny koszt budowy sali to 4,8 mln zł. 
 
Budowa przebiega sprawnie. Mamy nadzieję na zakończenie prac w sierpniu tego roku, żeby dzieci już we wrześniu mogły korzystać z obiektu. To satysfakcja, ale też wielkie wyzwane budować coś, co będzie służyło dzieciom, z czego będą czerpały radość. - mówi Karolina Wądołowska, kierownik budowy z firmy Erbud wykonującej inwestycję.
 
Dzięki Pani Karolinie obejrzeliśmy budowę "od kuchni". Zobaczcie zdjęcia z placu budowy!
 

Pokaż na mapie

Komentarze (6)    dodaj »

 • U.R.

  Że będzie sala to świetnie, ale za to nie będzie boiska, które też jest potrzebne. A biedni przedszkolacy to już w ogóle nie będą się mieli gdzie bawić!

 • U.R.

  Budowę sali obiecywano już pod koniec lat 80-tych, później około roku 2000 powstał nawet projekt sali kontenerowej, za który trzeba było zapłacić dużo pieniędzy, ale na budowę sali nigdy nie było pieniędzy... Mimo tego sportowców w szkole zawsze mieliśmy wspaniałych!

 • denon

  Nie ma sie tu czym podniecać,w każdej szkole powinna być sala gimnastyczna,a teraz zrobili to co w szkole 4,hala jest a nie ma boiska,i jak tu teraz ćwiczyć na powietrzu.

 • absolwentka

  Byłam uczennicą tej szkoły, już wtedy obiecywano nowe boisko lub salę gimnastyczną. Obecnie mam 20 lat trochę im to zeszło ale dobrze, że się dzieciaki doczekały.

 • Scypion

  Dziołcha, jo skonczoł ta szkoła 19 lot tymu to na zakończenie 8 klasy dyrektorka p. Androsz ogłosiła że hala budujom...

 • buduj buduj

  Super,że wreszcie bedzie sala gimastyczna, ale zachwyt nad drabinkami w inwestycji za 4,8 mln zł to juz przesada.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.