Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nagrodzono "Unikalnych" mieszkańców naszego miasta!

  • Dodano: 2017-09-30 13:00, aktualizacja: 2017-10-02 07:50

Wczoraj odbyła się już trzecia edycja plebiscytu „Unikalni”. W tym roku został on podzielony na cztery kategorie. Nagrodzono osoby, które mają „Otwarte serca” i motywują innych do robienia czegoś dobrego, zauważono muzyczne perełki w kategorii „W muzyce siła” oraz osoby, które są dowodem na to, że ich „Własna inicjatywa” potrafi zmienić świat na lepsze. Z kolei kategoria „Z pasją” prezentowała ludzi, którzy z wielkim zapałem rozwijają swoje niecodzienne talenty.

Podczas piątkowej gali w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Nowym Bytomiu podsumowano kolejną edycję plebiscytu "Unikalni". Imprezę połączono z obchodami  25-lecia istnienia Wiadomości Rudzkich.

Co roku staramy się wytypować osoby, które w sposób szczególny wyróżniły się w ostatnich miesiącach swoją działalnością, inicjatywą, pasją, czy talentem. Z jednej strony ma to być wyróżnienie ze strony Czytelników i docenienie starań tych niezwykłych rudzian, ale także motywacja do kolejnych działań – podkreśla Anna Piątek-Niewęgłowska, redaktor naczelna „Wiadomości Rudzkich”.

W kategorii „Z pasją” wśród kandydatów (dr Renata Popik, zespół CISowianki, Adam Borowicz) najwięcej głosów zdobył Adam Borowicz, pochodzący z Orzegowa vloger kulinarny, który obecnie mieszka w Szkocji i odwiedza tamtejsze restauracje, by na vlogu przybliżyć Ślązakom potrawy tego kraju. Jeżeli zaś chodzi o kategorię „Własna inicjatywa” (kandydaci: Agnieszka Płaszczyk, Rafał Wypior, Bronisław Wątroba), to w niej wygrał Rafał Wypior, założyciel stowarzyszenia „Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska”. Nagrodzono także tych, którzy mają „Otwarte serca”.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

Wśród nominowanych, czyli: inicjatorów akcji „Anioły w piżamkach”, która prowadzona była w SP nr 20, Roberta Remszela i Ewelinę Tadej, największym poparciem cieszyła się właśnie inicjatywa SP nr 20. Jeżeli chodzi o ostatnią kategorię – „W muzyce siła” (kandydaci: Wiktora Siodłak, Monika Konopka oraz duet Wiktoria Kuźniarkiewicz i Damian Pakuła) – najwięcej głosów odebrała 16-letnia Wiktoria Siodłak, wokalistka i laureatka licznych konkursów muzycznych.

Ponadto wręczono nagrodę specjalną, która trafiła do rąk Denisa Pugacza - młodego rudzianina, który w lipcu uratował życie swojej mamy, Anny, chorującej na cukrzycę.

Nagrodzono "Unikalnych" mieszkańców naszego miasta!

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Antonina

    Ta gala to jedne wielkie oszustwo ...

  • urzędnik rudzki

    Impreza pod publikę, żeby pokazać swoich przed wyborami.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.