Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Najlepsi uczniowie

 • Dodano: 2017-06-14 07:00, aktualizacja: 2017-06-14 06:40

Maciej Bolesta, Wojciech Ptaś oraz Dominik Borys to uczniowie, którzy w tym roku szkolnym odnieśli szczególne sukcesy w konkursach wojewódzkich i olimpiadach przedmiotowych.

Wszyscy trzej są uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka. Dzisiaj spotkali się w rudzkim magistracie, by odebrać gratulacje z rąk wiceprezydent Anny Krzysteczko.

Jesteśmy z was bardzo dumni i wdzięczni waszym rodzicom i nauczycielom – mówiła podczas spotkania wiceprezydent Anna Krzysteczko. – Jesteście państwo doskonałym przykładem współpracy między nauczycielem, rodzicem i uczniem na najwyższym poziomie. Myślę, że to podstawa waszego sukcesu – powiedziała.

Maciej Bolesta jest uczniem Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. W tym roku został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów gimnazjów z terenu województwa śląskiego. Jego nauczycielem prowadzącym jest Joachim Adamczyk.

Lubię matematykę i już – mówi. – Pomaga mi w innych przedmiotach, na przykład w fizyce czy geografii. Poświęcam jej około godziny dziennie. Po ukończeniu gimnazjum chcę dalej kształcić się w „Morcinku”, a później studiować na politechnice – zdradza.

W ZSO nr 2 funkcjonuje klasa politechniczna, która współpracuje z Politechniką Śląską. W pierwszej klasie uczniowie mają 5 godzin lekcyjnych matematyki, a w drugiej i trzeciej klasie po 8 godzin lekcyjnych.

Uczniem Gimnazjum nr 12 oraz laureatem tego samego konkursu jest również Wojciech Ptaś, kolejny podopieczny Joachima Adamczyka.

Matematyka to sposób zapisania świata, który nas otacza – mówi laureat. –Jak się przyjrzymy, to rzeczy na pozór nie związane ze sobą są opisane konkretnymi zadaniami matematycznymi - zauważa.

Jak zdradzili laureaci, z matematyką nie mają problemów, ale udział w konkursie wymagał porządnego przygotowania, rozwiązania wielu zadań i konsultacji metodyki tych rozwiązań.

Z kolei Dominik Borys jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego w ZSO nr 2. Jest laureatem LXVI Ogólnopolskiej Olimpiady z Fizyki dla uczniów liceów ogólnokształcących. Jego nauczycielką prowadzącą jest Barbara Grelowska.

Ten sukces jest z pewnością zasługą uczniów, ale również nauczycieli, którzy potrafią zainteresować, zachęcić i poprowadzić młodego człowieka tak, żeby mógł się wykazać swoimi zdolnościami – mówi Aleksander Porębski, dyrektor ZSO nr 2. – W naszej szkole nauczyciele prowadzą dodatkowe zajęcia, pomagają, ale też stawiają wymagania – dodaje.

W kończącym się roku szkolnym w Rudzie Śląskiej funkcjonowało 25 szkół podstawowych, w których uczyło się 7913 uczniów, 19 gimnazjów z 3468 uczniami, 4 licea ogólnokształcące z 1073 uczniami oraz 6 techników, w których uczyło się 1513 uczniów. Poza tym 566 uczniów pobierało nauki w 7 zasadniczych szkołach zawodowych, a 29 uczniów w jednej szkole przysposabiającej do pracy. Od 1 września w mieście będzie 29 szkół podstawowych, a szkoły zawodowe zamienią się w szkoły branżowe.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Nauczyciel gim

  A ja jak wymagam od uczniów więcej niż przewidziała podstawa - to zaraz jestem na dywaniku, bo dzwonią rodzice ze za bardzo męczę ich dzieci.

 • ewa

  Najlepsze liceum w mieście,wysoki poziom nauczania, i uczniowie którzy wiedzą czego chcą w życiu,chociaż kosztuje ich to dużo pracy i wyrzeczeń.

 • Anon

  Tylko najlepsi uczniowie, czy ulubiona szkoła władz?

 • Ja

  W naszym mieście - najlepsza - piszę, to jako absolwentka tejże szkoły, rodzic, który ma tam zamiar wysłać dziecko i nauczyciel, który miał okazję chwilę tam uczyć ;-) A władze 'lubią' zupełnie inną szkołę ;-)

 • Xxxxx

  Najlepsza szkola

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.