Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nauczyciele współpracują z tureckimi pedagogami

  • Dodano: 2016-05-12 14:00
Zespół Szkół nr 2 Specjalnych w latach 2016 i 2017 realizuje nowy projekt w ramach programu Erasmus + "Mobilność kadry edukacji szkolnej".
 
Projekt o nazwie SZTUKA, METODY, FORMY - BEZ GRANIC BEZ BARIER w większości będzie realizowany w tureckiej szkole Tirilar Ortaokulu, gdzie nauczyciele wzbogacą swój warsztat pracy w zakresie nauczanych przedmiotów oraz udoskonalą swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim.  Projekt obejmuje również kursy językowe w Szkocji oraz kurs metodyczny we Francji.
 
Pierwszy wyjazd projektowy odbył się na przełomie kwietnia i maja, podczas którego mieliśmy okazję zapoznać się z tureckim systemem edukacji, braliśmy udział w zajęciach sportowych i tanecznych, a także zapoznaliśmy się z regionalnymi technikami wytwarzania jedwabiu oraz sztuką "ebru art". - relacjonują nauczyciele.
 
Obecnie, w terminie 8-15 maja nauczyciele tureckiej szkoły goszczą w rudzkiej placówce. Ich głównym celem jest podpatrzenie metod pracy z dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie.
 
Współpraca przebiega harmonijnie - łączy nas przecież wspólny cel - dobro naszych podopiecznych. - mówią pedagodzy.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Tadek

    Turki zobaczą Madej i Puk...Zobaczą gdzie miejsce w miescie maja niepełnosprawni...

  • osioł

    Czy nauczyciele powinni na koniec roku szkolnego przyjmować prezenty. Zaznaczam, że albo nauczyciel podpowiada trójce klasowej,lub trójka jest tak gorliwa ??? .....jakie jest Wasze zdanie.

  • ade

    Nie ma się czym chwalić!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.