Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nie będzie świateł przy Hucie Pokój

 • Dodano: 2016-01-05 12:45

Sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na ulicy Niedurnego nieopodal Huty Pokój nie będzie - słyszymy w magistracie. W zamian przewidziano inne środki bezpieczeństwa.

Od wielu lat toczą się dyskusje nad możliwością zamontowania świateł przy niebezpiecznym przejściu dla pieszych przy dyrekcji huty. W tej sprawie napisał też do nas czytelnik, który pyta, dlaczego mimo zagrożenia w postaci natężenia ruchu nadal nie ma tam sygnalizacji świetlnej. Odpowiedzi szukaliśmy w urzędzie miejskim.

Na wskazanym przejściu dla pieszych nie planuje się montażu sygnalizacji świetlnej. Kwestia stosownego zabezpieczenia rzeczonego przejścia dla pieszych była kilkukrotnie przedmiotem obrad Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - poinformowała Barbara Mikołajek-Wałach, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Ruda Śląska.

 
Jakie decyzje podjęła Komisja? Co zaproponowano w zamian za sygnalizację?
 
Jak słyszymy w wypowiedzi naczelnik Wydziału Dróg i Mostów, na podstawie opinii Członków Komisji podejmowano decyzje o:
 • uzupełnieniu oznakowania pionowego w formie znaków D-6 (znak informacyjny: przejście dla pieszych, przyp.red.) na tle fluorescencyjnym oraz odtworzeniu oznakowania poziomego w barwie biało-czerwonej w technologii grubowarstwowej chemoutwardzalnej,
 • o wprowadzeniu w centrum dzielnicy Nowy Bytom strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h.
 
Jednym z projektów, który ma pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo przy przejściu dla pieszych przy hucie jest planowana przebudowa ulicy Niedurnego pomiędzy przejazdem kolejowym i ul. Planty Kowalskiego. O szczegółach opowiada Barbara Mikołajek - Wałach z rudzkiego magistratu:
 
Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa obejmująca tę przebudowę. Według założeń projektowych w miejscu obecnego przystanku autobusowego utworzony zostanie wspólny przystanek tramwajowo-autobusowy z zatoką autobusową oddzieloną od jezdni wyspą dla osób korzystających z tramwaju (rozwiązanie podobne do przystanku zlokalizowanego przy ul. Niedurnego 38). Rozwiązanie tego typu pozwoli m. in. na skrócenie obecnego przejścia dla pieszych z ok. 13,5m do 8,5m oraz separację ruchu pieszego w rejonie skrzyżowania z ul. Gen. Hallera. Termin umowny wykonania dokumentacji projektowej mija w maju 2016 r., zaś realizacja zadania zostanie ujęta w propozycjach do projektu budżetu miasta na 2016 r.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (16)    dodaj komentarz »

 • Oburzony

  Jaka strefa 30 ??? Przecież tam się jedzie 5-10 km/h, a oni chcą wydawać 150.000 zł na strefę 30 jak w Katowicach, gdzie kompletnie się nie sprawdziła ? PARANOJA !!!

 • KRZYŚ

  Jeśli wszystkie ślepe barany kierujące samochody zauważyli by że wjeżdżają w strefę ograniczenia szybkości do 30KM/h i stosowali się do tego!!! - nie trzeba by instalować żadnej sygnalizacji na przejściu - niestety mimo że minęło już sporo czasu od postawienia oznakowania dot. strefy ograniczenia szybkości - to wspomniane ślepe barany nadal jeżdżą 50KM/h i niestety więcej. Ja wszystkim przy każdej okazji mówię że w N.Bytomiu jest strefa 30KM/h to robią wielkie oczy że coś takiego tam jest ... :-) ŚLEPE BARANY - PROŚBA - PATRZCIE NA ZNAKI I STOSUJCIE SIĘ DO NICH !!!

 • Gal

  Krzysiu, jesteś tylko pieszym czy też kierowcą? Bo z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że tylko pieszym :)Pozdrawiam.

 • kasandra

  problemem przed hutą jest to,że ludzie wychodząc z tramwaju i autobusu lub spiesząc się na nie wpadają na jezdnię nie patrząc czy coś jedzie,po prostu przechodzą w miejscach niedozwolonych, a nie przez pasy,które tam są

 • każdy sobie

  a co z ślepymi baranami włażącymi wprost pod koła? Nauczcie się,że wasze życie może jest gó...o warte ale kierowcy nie. Czy tak ciężko poczekać parę minut - zawsze się ktoś zatrzyma, podziękować mu z uśmiechem na ustach i przejść na drugą stronę?

 • Iha

  A kiedy w Rudzie śląskiej wybudują ośrodek Wordu? Żeby nie trzeba było tak daleko jeździć?

 • rex

  Jak dasz na to kasę;)

 • Zosk

  darmowa komunikacja w miescie jest mozliwa pod warunkiem ,ze miasto posiada swój tabor i swoje przedsiebiorstwo, a póki co- ruda slaska takiego nie ma i nigdy nie miała i miec nie bedzie, jest za biedna i za ....

 • gościu

  darmowa komunikacja jest i będzie przed każdymi wyborami a mnie interesuje stan torowiska od huty Pokój do skrzyżowania z ul. Czarnoleśną to pytanie retoryczne bo i tak żadnej sensownej odpowiedzi się nie spodziewam

 • zzz

  Tam itak się nieda więcej jechać jak 30 Centrum , Urząd Miasta a droga tragedia !!!Same dziury , droga wąska i jeszcze te krzywe tory .Najlepiej postawić znak a światła będą jak dojdzie do tragedi.

 • smutne

  A aby auto zaparkować na Frynie aby załatwić sprawe w UM trzeba ze trzy rundy po centrum zrobić :/

 • Tytus

  Czy bałwan-czytelnik moglby się blizej przedstawić???Światła na przejsciu koło huty?!

 • onek

  Nie będzie bo jest to nie możliwe

 • onek

  Nie będzie bo jest to nie możliwe

 • emma

  a kiedy bedzie darmowa komunikacja

 • GD

  Jutro

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.