Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niebezpieczne drzewa na cmentarzu

 • Dodano: 2012-10-30 15:30, aktualizacja: 2012-10-31 09:47
Suchych, połamanych drzew, których niestabilność może przynieść tragiczne skutki nie brakuje. Kilka z nich znajduje się na cmentarzu komunalnym przy ul. Chorzowskiej.
 
 
Problem suchego drzewa, którego jedna odnoga już odpadła w czasie wichury zaniepokoił naszą czytelniczkę, która postanowiła interweniować. Pani Ewa złożyła wniosek o usunięcie drzewa, ale minęło już pięć miesięcy i nadal procedura trwa.  Nikt jednak nie powie kto będzie winny, jeżeli to uschnięte drzewo zniszczy pomniki lub kogoś przygniecie, a w tym okresie dużo ludzi odwiedza groby bliskich – pisze zaniepokojona czytelniczka. 
 
 
Przekazaliśmy sprawę Urzędowi Miasta, który niezwłocznie udał się na miejsce ocenić sytuację. 
 
 
Oczekujemy na decyzję miast sąsiednich – Mikołowa i Zabrza - w sprawie wycinki trzech drzew na cmentarzu przy ul. Chorzowskiej. Po ich otrzymaniu drzewa od razu będą wycięte. Niemniej natychmiast po informacji Państwa Redakcji, 29 października na miejsce udali się pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Jak stwierdzili, drzewa nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia życia osób przebywających na terenie cmentarza, ani nagrobków – pisze Adam Nowak, rzecznik prasowy UM.
 
 
Dziękujemy czytelniczce za czujność i zgłoszenie sprawy. Zachęcamy do aktywności w ramach akcji daj cynk

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Ewa

  Pisałam o drzewie na ul.Chorzowskiej,a zdjęcie jest z cmentarza w Wirku.Pytanie,które drzewa sprawdzali pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska.

 • Redakcja

  Oczywiście interwencja dotyczyła drzewa przy ul. Chorzowskiej i takie informacje przekazaliśmy dalej. Zdjęcie zostało dopasowane tematycznie, ale przedstawia inny cmentarz.

 • Magda

  Jestem ciekawa,czy przy wycince drzew na Pl.Jana Pawla II wladze Miasta musialy zwracac sie z prosba do miast osciennych z wnioskiem.To jest istna bzdura.Stare drzewa niszcza cmentarze.szczegolnie nagrobki.Niech te osoby odpowiedzialne przyjda po kazdej wichurze na cmentarz i zobacza ile jest galazek na nagrobkach.

 • wkurzony

  A może by tak zarząd cmentarza sie tym zajoł ? Rozwaliło cały grób dziadka. Ale nie ludzie weźmy piły łańcuchowe i zetnijmy zepsute drzewa. Bo zarząd chyba śpi....

 • wn

  a co ma Mikołów i Zabrze do naszego cmentarza komunalnego? bo nie nadążam...

 • AdaŚ

  Przepisy sa tak skonstruowane, że jeśli miasto ma coś budować lub np. wycinac drzewa, to musi dać wniosek do miasta sąsiedniego. Jeżeli osoba prywatna to do swojego urzędu to zgłasza.

 • wn

  Ślicznie dziękuję za wyjaśnienie :-)

 • Uczen

  Pierwsza rzeczą, która trzeba usunąć z cmentarza komunalnego jest krzyż. Dziękuję, do widzenia.

 • Innowierca

  Dokladnie, co robi na komunalnym krzyz skoro chowaja tam innowiercow. To pokazuje jakimi jestesmy nietolerancyjnymi bufonami i ignorantami w stosunku do tych, ktorzy maja odmienne poglady niz wyznawcy "czarnej mafii w sutannach". I nie obchodzi mnie fakt, ze 90 pare procent polakow to katolicy, bo to tylko suche statystyki...

 • Uczen

  Moze byc i nawet 110% (choc w prawdzie statystyki podaja, ze wierzacych praktykujacych katolikow jest ~40%), dopoki Polska jest krajem swieckim i dopoki w Konstytucji jest zapisane, ze wszystkie zwiazki wyznaniowe sa rownouprawnione, do tego czasu nie powinno byc zadnych symboli religijnych w przestrzeni publicznej (szczeglnie cmentarzu, urzedach, szkolach itd). Albo wszystkie albo zadne. Pozdrawiam :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.