Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niebezpieczny wyjazd na ul.Katowicką

 • Dodano: 2016-07-22 14:00, aktualizacja: 2016-09-22 13:42

Kierowcy wyjeżdżający na ul. Katowicką z drogi wewnętrznej przy numerze 154 mają problem z widocznością. Rosnące przy drodze drzewa utrudniają bezpieczny wyjazd.

Czy widoczność w tym miejscu się polepszy? Samochody jadące główną ulicą Katowicką niejednokrotnie przekraczają prędkość, do tego ich dostrzeżenie uniemożliwiają grube drzewa, a wyjazd usytuowany jest na wzniesieniu, przez co auto musi wyjechać "pod górkę". Uwagę na ten problem zwrócił radny Krzysztof Rodzoch, który zasygnalizował, że najgorszą sytuację mają kierowcy skręcający w lewo, w stronę WIrku.

Magistrat odpowiada, że drzewostan w tym miejscu jest sprawdzany regularnie.

Drzewa rosnące na tym terenie są regularnie kwalifikowane do usunięcia jak również do przycięcia. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, drzewa są usuwane po wcześniejszym uzyskaniu pozwolenia na ich wycinkę. Kolejny przegląd drzewostanu był realizowany do 30 czerwca tego roku. - odpowiedział wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Podobnych miejsc w mieście mamy wiele. Kierowcy włączający się do ruchu na ulicę Chorzowską w Nowym Bytomiu także narzekają na ograniczony przez drzewa widok na drogę.

Znacie jeszcze miejsca, gdzie dla bezpieczeństwa powinno się ograniczyć ilość drzew czy krzewów przy wyjeździe?

Pokaż na mapie

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • Adi

  W Halembie wjazd z ulicy Międzyblokowej w Grabową i odwrotnie jest bardzo niebezp. Ponieważ na krótkim odcinku zmieniono org. ruchu (jeden kier. na dwu kier.) Kierowcy jeżdżący na pamięć, wjeżdżając w Gabową wpadają na przeciwległy pas. Odpowiednie znaki na jezdni tzn. linia oddziel.+ tójkąty ozn. ustąp pierwszeństwa załatwiłyby sprawę. Do tego jeszcze piesi wychodzący za żywopłotu, bo chodnika na Grabowej sporadycznie się używa. Dodam, że jest to droga gminna, a nie spódzielcza czy osiedlowa. Może by się ktoś nad tym pochylił.

 • Mariolisaa

  Ulica tunkla od uranii w kierunku kop.nowy wirek jest obstawiona w drzewa.ciezko przejsc na druga strone, wyjechac samochodem.

 • krepel

  Ciąć wszystko ! , jak przeszkadza dom - wyburzyć i zrównać z ziemią. Potem wybetonować - będzie komfortowo.

 • kierowca

  Kolejne " dobre " miejsce na rondo :-))

 • Rowerzysta

  Chodnik-ścieżka rowerowa od autostrady w kierunku Halemby,idąc czy jadąc na rowerze trzeba się mocno schylać,albo zejść z roweru.Drzewa,żywopłoty,krzaki mają to do siebie,że ich przyrost trwa cały rok a nie do czerwca.

 • Marek Wiśniewski.

  Cześć Rowerzysta :)Ktoś powinien zadbać o prawidłowe przycinanie,z naciskiem na prawidłowe.Przed moim oknem rosło drzewo,kilka lat wstecz,zostało tak "wypielęgnowane" i tak "zabezpieczone" że "umarło"Jutro zrobię zdjęcie tego kikuta.Sądzę że było tak,wynajęto firmę która nie miała pojęcia o przycinaniu,pielęgnacji.Spaprali robotę.Efekty widać po kilku latach.Ludziom wciska się ciemnotę o bezpieczeństwie i skłóca się ich wzajemnie durnymi,prze_durnymi artykułami,przypominającymi czasy tzw. komuny.Przepraszam,tak sądzę,nakręciłem się.Może jutro mi przejdzie ;)Jeszcze poczytam o sukcesie,pomalowana i odnowiona pediatria,to XXI wiek.Toż to sukces na miarę socjalistycznej "pięciolatki"Kto będzie leczył dzieci w tym "cudzie europejskim"?Jakieś nazwiska?Pozdrawiam.

 • mgx

  Od kilkunastu lat, co najmniej dwa razy dziennie, przejeżdżam tą drogą. NIGDY nie widziałem tam stłuczki, czy innego problemu - parę razy wyszły na drogę dziki, lis czy sarna z krzaków naprzeciwko tego wyjazdu - czy to znaczy, że trzeba wystrzelać zwierzęta ? odpowiadam - NIE . Trzeba tak szkolić kierowców, żeby potrafili się zachować w różnych warunkach, i tyle. Drzewa proszę zostawić w spokoju.

 • akuku

  Ja tam jeżdżę równie często i widziałem kilka wypadków. Drzewa wyciąć i po sprawie, dookoła jest już sporo drzew - natura nie ucierpi.

 • Karlus Jorguś

  a pan viceprezydent Mejer, zwany bajkopisarzem, robi przeglądy zieleni, a z tych przeglądów nic nie wynika, chłopie z normalnej roboty, to by cie wywalili w trymiga !!

 • kierowca

  Najlepiej wszystkie drzewa wyciąć, wiaty przystankowe oddalić, latarnie odsunąć od drogi... Może będzie bezpieczniej.

 • mgx

  Jeszcze bezpieczniej będzie po wprowadzeniu całkowitego zakazu ruchu wszelkich pojazdów . To dużo łatwiej zrobić, niż nauczyć ludzi myśleć...

 • Marek Wiśniewski

  kierowca.Można pójść dalej za tą śmiałą wizją,myślą.Zaorać całe miasto i zrobić z niego jedną wielką pętlę,wjazdy,zjazdy na autostrady wschód-zachód,płn-płd.Coś już jest,ale to za mało..za mało betonu,asfaltu i "plastikowych drzew".by doścignąć np.New York albo Los Angeles.Moje hasło na dzisiaj.Ruda Śląska miastem aniołów ze "Spalarnią Marzeń"w tle.

 • Marek Wiśniewski

  Chciałbym kiedyś przeczytać artykuł w innym klimacie.Np.Na ulicę Katowicką(tu mapka,zdjęcie) istnieje wjazd,który jest potencjalnie niebezpieczny dla kierowców.Według statystyk,przeprowadzonych przez służby drogowe,stwierdzono,że na przestrzeni roku doszło we wspomnianym miejscu do wielu kolizji oraz innych niebezpiecznych zdarzeń drogowych w których śmierć lub kalectwo poniosło (wpisać ilość)Główną przyczyną w/w było.Nie zachowanie odpowiedniej prędkości lub brak odpowiedniego oznakowania,sygnalizacji świetlnej lub luster.Administracja miasta Ruda Śląska,zaniepokoiła się informacją,że przyczyną zaistniałych zdarzeń drogowych są drzewa rosnące w tym niebezpiecznym miejscu(statystyki).W trosce o mieszkańców oraz aspekt ekologiczny(wszak chodzi o zieloność naszego miasta)administracyjnie nakazano zbadać drzewa(dendrolog).Postanowiono też zbadać sprawę pod kątem poprawy bezpieczeństwa w inny sposób.Tu wypisane powinny być alternatywne sposoby..A tu powinno być pytanie..co sądzicie o wycinaniu zdrowych drzew? My jako Administracja Miasta,troszczymy się o Wasze bezpieczeństwo ale też o każde zdrowe drzewo.Naszą ambicją jest,by Miasto Ruda Śląska,była miastem zielonym,przyjaznym dla mieszkańców,kierowców oraz przyrody.Proponuję też przemyśleć artykuł dotyczący nowej drogi w Bielszowicach.Nie dostrzegłem wzmianki...na prośbę mieszkańców,powstanie nowa droga.Odcięci od Świata,zdesperowani,zgodzili się na wycinkę 70 drzew....dla ich dobra,oczywiście.Proponuję pomyśleć o wycince lasu od Halemby do granic z Mikołów-Jamna.Można wykonać wiele parkingów,postawić kilkadziesiąt marketów budek z kebabami nawet kilkaset ;)Niemożliwe??Tu wszystko jest możliwe,kwestia czasu...Pozdrawiam.

 • mgx

  Panie Marku - po pierwsze wyrazy szacunku za ten komentarz. Ja też bym tak chciał jak Pan, ale to nie jest teraz "trendy". mysi być niebezpiecznie, tragicznie a najlepiej "rzeź". Nigdy na tych stronach nie widziałem obiektywnego artykułu. Zawsze jest coś zasugerowane - bo to rodzi emocje, a oprócz tego mnoży się tematy. Bo skoro nie ma się nic sensownego do powiedzenia, to szuka się taniej sensacji. Dobry tytuł i już można pisać nic nie znaczące bzdury - np. "krwawa jatka na Chebziu" i dowiadujemy się, jak to podczas wieczornego grillowania zakrapionego puszką piwa mieszkaniec skaleczył się przy skrobaniu ryb , ale był wrażliwy na widok krwi i zemdlał - widział to sąsiad z okna i wezwał słuzby mundorowe i pogotowie. Zrobił tak dlatego, ze widział tylko jak konkubina poszkodowanego stała nad nim z zakrwawionym nożem.... itp, itd ... Nic się nie stało, a artykuł z "lotnym" tytułem już można popełnić....

 • Marek Wiśniewski

  do mgx.Dziękuję.Mój komentarz powstał w wyniku pewnych emocji.Obserwuję to miasto(dużo jeżdżę na rowerze)Na wskutek dotlenienia się lub zatrucia spalinami(jeszcze nie wiem,zastanawiam się)Zadaję pytania,rozważam,staram się myśleć(z naciskiem na staram) ;)Rybak wracający z łowiska.W porcie,przetwórni musi wykazać się ilością złowionych ryb.Logiczne ;)W naszym mieście (i nie tylko naszym)ktoś wykazuje się nadgorliwością w wycince drzew,pod płaszczykiem poprawy bezpieczeństwa na drogach.Jeśli nie wiadomo o co chodzi...to wiadomo że o kasę.Najprościej wycinać drzewa.Ale do tego nie potrzeba urzędnika z wysoką pensją.Takie decyzje może podejmować niewyszkolony "Antek z zadupia"Od urzędniczego stanowiska wymaga się myślenia,kreatywności,perspektywicznego myślenia oraz odrobiny fantazji.To moje subiektywne spojrzenie.Nie chcę by ktoś myślął że jestem "nawiedzonym" przyjacielem drzew.Jestem za zdrowym rozsądkiem i poszanowaniem przyrody w naszym mieście.Chyba będę musiał stworzyć w przyszłości artykuł pod tytułem o którym trochę wspomniałem "Spalarnia Marzeń" bynajmniej nie chodzi o zakład pogrzebowy ;)Z szacunkiem Pozdrawiam Pana oraz czytelników.Kłaniam się.Marek Wiśniewski(nie z zadupia) ;)

 • jo

  Wyjazd z ulicy Bielszowickiej w kierunku ul. Powstańców śląskich i kokota w kierunku Wirku

 • n4u

  wszędzie by tymi autami się pchali a drzewa tylko wycinać i wycinać, niech drogę usuną to niebezpieczeństwa nie będzie, albo porobić garby i nikt nie będzie prędkości przekraczał.

 • akuku

  100 metrów dalej w stronę Wirku jest jeszcze gorzej, dwa auta nie mogą się minąć przy wjeździe/wyjeździe a sama droga jest w dramatycznie złym stanie technicznym

 • toto/loto

  Te akuku na dokładka całe chodniki [...]ne,to jest islisko,no ale kogo to obchodzi.

 • anioł_dobrej_zmiany

  ale tak właściwie, to co chciałeś powiedzieć ? bo jakoś nie mogę się zorientować ...

  • anioł_dobrej_zmiany
   2016-07-25 12:50
  • Ocena:
  • odpowiedz

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.