Wiadomości z Rudy Śląskiej

(nie)Pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym

  • Dodano: 2009-11-07 08:30, aktualizacja: 2009-11-10 09:43

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rodzin Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja" przystępuje do realizacji projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Osoby niepełnosprawne codziennie stykają się z problemami oraz społecznymi barierami, które utrudniają im zarówno życie osobiste jak i zaspokojenie aspiracji zawodowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom takich osób - w szczególności w zakresie realizacji ich ambicji zawodowych - Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rodzin Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja", rozpoczyna realizację projektu, którego hasłem przewodnim jest PEŁNOSPRAWNOŚĆ niepełnosprawnych na rynku pracy.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest wzmocnienie integracji społecznej oraz aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych, a także stworzenie im optymalnych warunków do rozwoju PEŁNOSPRAWNOŚCI w życiu społecznym.

CEL GŁÓWNY PROJEKTU:

rozwój umiejętności społecznych i zawodowych w grupie 40 niepełnosprawnych osób, które w okresie okres 1 roku uczestniczyć będą w specjalistycznych warsztatach i szkoleniach.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

-stworzenie osobom niepełnosprawnym warunków do optymalnego rozwoju społecznego i zawodowego,

-poprawa funkcjonowania osób niepełnosprawnych w codziennym życiu w rodzinie i społeczeństwie,

-ograniczenie barier finansowych poprzez umożliwienie bezpłatnego udziału w projekcie,

-pobudzenie aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych,

-promocja aktywnych postaw osób niepełnosprawnych na lokalnym rynku pracy.

Liderem projektu jest Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości, który opracuje i wdroży program szkoleń, doradztwa oraz innych form wspierania osób pragnących podnieść swoje umiejętności społeczne i kwalifikacje zawodowe.

Partner projektu - Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych ,,Nadzieja” prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin zmierzającą do integracji tego środowiska. Doświadczenia z dotychczasowej działalności Stowarzyszenia oraz dobry kontakt ze środowiskiem osób niepełnosprawnych posłużą do wyłonienia optymalnej grupy 40 uczestników projektu.

W ramach projektu uczestnicy odbędą szkolenia z zakresu:

• terapii i rehabilitacji,

• muzykoterapii,

• obsługi komputera,

• kontaktów interpersonalnych.

W programie przewidziano także zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego.

Realizacja Projektu na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego zakończy się wydaniem albumów, w których umieszczone zostaną CV uczestników, co powinno ułatwić im nawiązanie kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również