Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowe miejsca w DPS "Senior"

  • Dodano: 2017-03-14 14:15, aktualizacja: 2017-09-15 00:06

W Domu Pomocy Społecznej „Senior” oddano do użytkowania nowe pomieszczenia, które pozwolą na przyjęcie trzydziestu dodatkowych osób. Uroczyste otwarcie i przecięcie wstęgi odbyło się dzisiaj w południe, a nowi pensjonariusze pojawią się w tej placówce jeszcze w tym tygodniu.

DPS „Senior” został kilka lat temu gruntownie wyremontowany, a nowe miejsca zwolniły się po zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym, który do niedawna je wynajmował. Po przeprowadzeniu remontu pojawiła się możliwość powiększenia ilości stałych mieszkańców do stu osiemdziesięciu.

Udowodniliśmy, że naszym zamiarem nie było przyjmowanie dużej ilości mieszkańców kosztem obowiązujących standardów. My udowodniliśmy, że naszym priorytetem było zaspokojenie realnych potrzeb naszego starzejącego się społeczeństwa (…).  Naszym celem jest właśnie to, żeby mieszkańcy, którzy tutaj mieszkają, czuli się jak u siebie w domu, czuli się bezpiecznie i mogli znaleźć bezpieczną przystań w jesieni swojego życia. - mówiła pani dyrektor - Jolanta Kaczmarczyk-Całek

Dzisiejsze otwarcie to świetna wiadomość dla osób, które od dawna czekają na możliwość zamieszkania w DPS „Senior”. Pod koniec ubiegłego roku liczba oczekujących wynosiła 137 osób, więc dodatkowe miejsca znacznie skrócą tę listę.

Nowe miejsca w DPS "Senior"

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • seniorita

    Bez łaski to się ludziom starszym nalerzy ibasta tak ma byc.

  • Cecylia

    Ciekawe, czy ktoś z 1 tyś zł renty tam się dostanie, jezeli nie ma nikogo z krewnych?

  • Willy

    krewnych , którzy dopłacą do pobytu , chyba o to chodzi ? Jak zwykle "POgoda dla bogaczy"

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.