Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowy wygląd szkoły w Chebziu

 • Dodano: 2016-10-12 10:30

Nie tylko estetyka, ale funkcjonalność Zespołu Szkół nr 1 w Chebziu znacznie się poprawi. Prowadzony jest tam duży remont, na który szkoła czekała wiele lat. Remontowany jest budynek, ale także obejście.

Firma przeprowadza termomodernizację budynku w postaci docieplenia stropodachu i montażu nowego centralnego ogrzewania. Mury są grube, więc nie potrzeba tu docieplenia ścian. Prowadzony jest także remont elewacji. Podczas prac wymagane było uregulowanie gospodarki wodą opadową i odbiór wód z drugiej strony ulicy Niedurnego. Podczas deszczu woda lała się po elewacji budynku - mówi nam naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska, Piotr Janik.

Remont umożliwił także zajęcie się budynkiem sali gimnastycznej. Wymieniono w niej okna, pokrycie dachu, docieplono ściany, a wnętrze zyskało nową nawierzchnię sportową. Teraz dzieci w dogodnych warunkach będą mogli odbywać lekcje WF-u i zajęć sportowych. Co ważne dla społeczności szkolnej, odnowiony zostanie też plac przy wejściu do budynku, który dziś nie zachwyca wyglądem.

"Wisienką na torcie" tego remontu ma być zagospodarowanie terenu szkoły od strony drogi. Zlikwidowany zostanie nieestetyczny płot, co uwydatni elewację szkoły oraz specjalnie przygotowywany teren zielony. Ma to stać się wizytówką placówki w Chebziu o tradycji liczącej 120 lat. Największym hitem ma być jednak odrestaurowanie i ponowne otwarcie dawnego wejścia do szkoły mieszczącego się przy głównej drodze. Taki widok będzie zapraszał mieszkańców i uczniów do odwiedzenia szkoły.

Nowy wygląd szkoły w Chebziu

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • patrzę na szkołę codziennie

  Jak dobrze pójdzie to salą gimnastyczną zajmą się pod koniec października i wtedy dopiero "Wymienią w niej okna, pokrycie dachu, docieplą ściany, a wnętrze zyska nową nawierzchnię sportową."! A dzieci będą "mogli" ćwiczyć w normalnych warunkach.Takie farmazony to można pisać tylko, jak się od biurka nie chce wstać!

  • patrzę na szkołę codziennie
   2016-10-26 13:25
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Lukrecja

  Wymieniono w niej okna, pokrycie dachu, docieplono ściany, a wnętrze zyskało nową nawierzchnię sportową. Teraz dzieci w dogodnych warunkach będą mogli odbywać lekcje WF-u i zajęć sportowych? Czy Pani redaktor była w szkole i to widziała? Skąd takie informacje. Remont sali gimnastycznej nawet się nie zaczął. Na przyszłość proszę podawać rzetelne informacje a nie wprowadzać mieszkańców w błąd.

 • wew

  I jeszcze niech zajmą sie dziećmi, które po wyjściu wyciągaja fajki i kopcą.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.