Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Obrońcy życia pod Szpitalem Miejskim!

 • Dodano: 2016-01-29 20:30, aktualizacja: 2016-01-30 17:19

"Szpitale bez aborterów” to hasło akcji protestacyjnej, która odbyła się w piątkowe popołudnie pod Szpitalem Miejskim w Goduli! Obrońcy życia spotkali się tam po to, żeby bronić nienarodzonych dzieci, którym przeszkodzono w przyjściu na świat. Według organizatorów protestu takich dzieci w rudzkim szpitalu było aż 481.

Zebraliśmy się tutaj nie po to, żeby z kimkolwiek się konfrontować, ale żeby poruszyć ludzkie sumienia, które widocznie zostały uśpione. Zaczęło się od tego, że poprosiliśmy Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej o informację i dowiedzieliśmy się, że dokonano tam 481 zabiegów, które pozbawiły życia dzieci nienarodzone z powodu ich choroby czy upośledzenia – zaznaczył Mariusz Piotrowski, Koordynator Regionalny Fundacji PRO- Prawo do życia. - Tak nie powinno być. Uważamy, że życie człowieka zaczyna się już od poczęcia i każdy człowiek ma do niego prawo, którego nie można mu odbierać, bo jest to po prostu barbarzyństwo – dodał.

Protestujący pod szpitalem, na znak sprzeciwu i pamięci o nienarodzonych dzieciach, zapalili znicze. Zachęcali również mieszkańców do włączenia się w akcję. Do protestujących nie wyszedł nikt z zarządu, żeby przedstawić stanowisko szpitala w tej sprawie.

Urodziłam w tym szpitalu czwórkę dzieci, dlatego uważam, że jako matka powinnam tutaj być i popierać akcję, która pokazuje, że trzeba bronić życia dzieci. Jestem bardzo zaskoczona wiadomością, że w naszym szpitalu mogą dziać się podobne rzeczy. Zastanawia mnie też to, dlaczego nikt ze szpitala nie wyszedł do protestujących – powiedziała pani Joanna z Goduli.

Szkoda, że przyszło tutaj tak mało ludzi, ale w zasadzie się nie dziwię, bo mam znajome położne w różnych szpitalach, które na pewno nie przyszłyby manifestować, nawet gdyby znały prawdę, bo to jest taka obawa przed utratą pracy – dodała pani Lucyna z Tychów.

Korzystając z Biuletynu Informacji Publicznej oraz potwierdzonej informacji przez zarząd szpitala, organizatorzy pikiety dowiedzieli się, że w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej - Goduli od kwietnia 2010 i do listopada 2015 dokonano 481 zabiegów aborcyjnych, wynikających z chorób lub upośledzenia dzieci, w tym jeden spowodowany był zagrożeniem życia matki.

Aborcja to morderstwo i dlatego nie powinno się selekcjonować ludzi na przykład z tego powodu, że są chorzy, a 480, czyli prawie wszystkie zabiegi zostały wykonane w wyniku podejrzenia o chorobę, czyli w wyniku przesłanek eugenicznych, a jeden w wyniku zagrożenia życia matki. A przecież tak naprawdę nie wiemy, ile z tych dzieci urodziłoby się zdrowych – podkreśliła Katarzyna Malcharczyk z Fundacji PRO - Prawo do życia. - Znam takie przypadki, że dziecko było zdiagnozowane jako chore, na przykład, że będzie miało Zespół Downa, a urodziło się całkiem zdrowe. Dlatego ludzi się nie zabija. Brzuch matki to naturalne środowisko rozwoju dziecka, a w tym szpitalu dzieci wyrywane są z tego bezpiecznego miejsca – dodała koordynatorka.

Prezes Fundacji PRO - Prawo do życia - Mariusz Dzierżawski - wysłał list do zarządu szpitala, w którym odniósł się do problemu. Organizatorzy informują, że prawdopodobnie jeszcze nie raz będą manifestowali pod szpitalem, bo z danych, które zdobyli do tej pory, wynika, że rudzki szpital jest placówką, w której liczba aborcji eugenicznych jest znacząca.

Co się będzie dalej działo, nie wiemy, ale przypuszczam, że jeszcze nie raz wrócimy pod ten szpital. Dalej będziemy zbierać dane na temat innych szpitali na Górnym Śląsku, bo rudzki szpital nie jest jedyny, gdzie dokonuje się aborcji. Sprawa jest dość trudna, bo z jednej strony ten szpital jest chwalony za dobry oddział dla noworodków, za to, że matki mają dobrą opiekę poporodową i tak na pewno jest, ale faktem jest też to, że dokonuje się w nim zabiegów aborcyjnych - powiedziała Katarzyna Malcharczyk

Obrońcy życia pod Szpitalem Miejskim!

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (66)    dodaj komentarz »

 • ali babka

  one chcą żyć? Opamietaj się ty kobieto! Pytałaś ich? Widziałam dzieci jak roślinki, podpięte do aparatury oddychającej, dzieci karmiące przez pega bo mieśnie były tak zwiodczałe że każdy nawet zmiksowany kawałek jedzenia groził zadławieniem! Dzieci są całe w rankach bo odleżyny dają o sobie znać mimo że opieka jaką maja jest jedna z najlepszych. Ich rodzice podporządkowali im całe swoje zycie, cześć małżeństw się rozpadła bo było to dla nich zbyt dużo. I czy te dzieci są szcześliwe? Szczerze nie sądze i nigdy sie nie dowiemy, wiem jedno to nie jest życie! A co gdy rodzice umrą albo bedą w takim wieku że podniesienie takiej osoby by zmienić pampersa stanie się nie możliwe? oddanie dziecka do zakładu wiąże sie z wyrzutami sumienia a co w konsekwencji i tak się stanie po śmierci rodziców. No chyba że wpaja się rodzeństwu o misji i przymusie opiekowania się batem lub siostrą. Zastanówcie sie sami. Dla każdej kobiety to trudna decyzja i nie wierze że nie okupiona morzem łez. Ale nie osądzajmy jej. Każdy ma prawo decydować o sobie

 • Jolka

  Ludzie o pamietajcie się dlaczego co nie którzy są za aborcją przecież my sami dajemy tym dzieciom życie. Kiedyś badań prenetalnych nie było kobiety rodziły. ...PAN BÓG DAŁ NAM ŻYCIE I NIECH PAN BÓG ZDECYDUJE CO PO TEN BĘDZIE NIE POZWÓLMY ZABIJAĆ TYCH DZIECI ONE CHCĄ ŻYĆ. ....

 • maria

  Pan Bóg dał też ludziom wolną wolę.

 • MaciejK

  ...to może od razu się zacznijmy zabijać, skoro Bóg tak wspaniałomyślnie dał wszystkim wolną wole.

 • wolna kobieta

  Każda kobieta ma prawo decydować o tym czy chce urodzić chore dziecko czy nie. Kwestia sumienia to już jej indywidualna sprawa. To ona będzie z tego rozliczana. Tyle w temacie!

 • dr dre

  Ja mam pytanie do tych wszystkich obrońców. Ciekawe ilu z was ma chore dziecko, bo założę się, że nikt. Jak są tacy troskliwi, to czemu nie pomagają matką które wychowują takie dzieci, i ledwo wiążą koniec z końcem.

 • Ojciec

  Do Dr Dre i Cyba: Jakbyście się przyjrzeli, to na zdjęciach z pikiety jest niepełnosprawny chłopak. Jego też chcecie móc zabić?

 • Ja

  Dlaczego zmuszać kogoś do bycia męczennikiem jeśli dozna uszczerbku na zdrowiu w wyniku ciąży czy porodu oraz do poświęcenia całego życia choremu dziecku.jeśli ktoś urodzi ale potem nie będzie w stanie należycie zaopiekować się dzieckiem bo np straci wzrok lub zdrowie albo nie stać go na zapewnienie rehabilitacji nie powinno się wymuszac takiej postawy bohatera lecz dać wybór.tak samo w przypadku gwałtu nie każda kobieta lub nie daj Boże młoda dziewczyna chce chować dziecko zwyrodnialca.Poza tym mówi się że od momentu poczęcia to już życie i inne górnolotne słowa ale jak urodzi się martwe to nawet pochować ksiądz nie chce to się pytam o co chodzi?a niepełnosprawnych też nie chce nikt adoptować

 • Ojciec piątki dzieci

  Myślałem, że jak mamy XXI wiek, to jesteśmy cywilizowani, ale myliłem się. Byle świniopas z najzapyzialszego Średniowiecza, który wie, że ludzi nie wolno zabijać, wie więcej o prawach człowieka, niż "postępowi" z XXI wieku. Aborcja to zwykłe dzieciobójstwo, ale postępowi znajdą 100 argumentów, żeby je usprawiedliwić, zupełnie jak ich koledzy usprawiedliwiali to, co się działo Dachau.

  • Ojciec piątki dzieci
   2016-01-31 14:56
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Cyba

  a ile masz niepełnosprawnych , że się tak mądrze wypowiadasz ?

 • aaaaaaaaaaaaa

  aby mieć prawo cokolwiek komentować należy stanąć z drugiej strony

 • Joanna

  Zamiast sterczeć pod szpitalem powalczcie lepiej o pomoc finansową dla matek opiekujacych się takimi chorymi dziećmi

 • Dziecko

  Nie wolno zabijać dzieci.

 • Marx

  Czyli po raz kolejny: grupa "nawiedzonych" chce decydować czy w przypadku np. zagrożenia życia matki można dokonywać aborcji ?Jeżeli dziecko ma się urodzić z ciężką wadą np. serca i ktoś kogoś chce zmusić do jego urodzenia - proszę bardzo tylko czekam na informacje w jaki sposób będą pomagać w opiece nad takim dzieckiem bo doprowadzić do sytuacji w której matka lub ojciec musi zrezygnować z pracy i sprowadzić biedę na pozostałe dzieci i całą rodzinę to każdy głupi potrafi - pytam się CO DALEJ ?

 • Kriss66

  Czyli zabić, to jedyne co "oświecony" potrafi zaproponować. Matka nie ma środków - zabić dziecko, dziecko poczęte w wyniku gwałtu - zbić dziecko, wykryto wadę serce - zabić, wykryto zespół Downa - zabić.Dziecko traktowane jak śmieć. Oczywiście tylko dla "nawiedzonych", bo "oświecenie" uważają to za normalność!

 • mru

  Z zespołem downa się nie usuwa ciąży. To kłamstwo - celowo stosowane przez niektórych.

 • KC

  I tu się mru baaaardzo mylisz. Właśnie dzieci z zespołem Downa są najliczniejszą grupą zabijaną podczas aborcji. Skąd to wiadomo?choćby z tego, że na Zachodzie rodzą się nielicznie takie dzieci a ZD jest najłatwiej wykryć choć wiele diagnoz jest błędnych. Znam z przykładu znajomych, niejednych. a przecież ludzie z ZD kończą nawet studia. I to jest chore. Wywleka się jakieś pojedyncze przypadki bardzo drastyczne a te, które stanowią większość jak ZD, to się o nich nie mówi. Każdy ma prawo żyć.

 • Kriss66

  Polskie prawo zezwala na dokonanie aborcji jedynie w trzech wypadkach:- GDY CIĄŻA JEST WYNIKIEM PRZESTĘPSTWA- GDY CIĄŻA ZAGRAŻA ŻYCIU LUB ZDROWIU KOBIETY- GDY U PŁODU SWIERDZA SIĘ CIĘŻKIE I NIEODWRACALNE WADYi tu rozwińmy temat: Jeżeli badanie prenatalne wykryje, iż u nienarodzonego dziecka są poważne wady w rozwoju, których nie da się wyleczyć np. wodogłowie lub zespół Downa, pisemne wyniki takiego badania wystarczą do przeprowadzenia aborcji (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety do 21 tygodnia ciąży)I kto tu kłamie????

 • Dziecko

  Nie wolno zabijać dzieci.

 • Justyna

  Ja mam 4 dzieci w tym jedno z wadą serduszka poważna wada mogłam też usunąć ciążę bo miałam takie prawo ale tego nie zrobiłam i nigdy bym tego nie zrobiła choć rozumie ludzi którzy to robią z braku pieniędzy warunków lub z innych powodów i nikt nie powinien ich oceniać każdy ma prawo wyboru ale ja bym nigdy tego nie zrobiła

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.