Wiadomości z Rudy Śląskiej

Od poniedziałku autobusy 39 i 118 pojadą starą trasą. Koniec utrudnień

 • Dodano: 2019-03-17 09:45, aktualizacja: 2019-03-18 12:54

Autobusy linii 39 i 118 wracają na swoje stare trasy. Ma to związek z postępem prac w ramach przebudowy ulicy Piastowskiej w Rudzie Śląskiej. 


Sytuacja wraca do normy od poniedziałku, 18 marca. Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego, w związku z zakończeniem przebudowy odcinka ulicy Piastowskiej w Rudzie Śląskiej (dzielnica Ruda) i wybudowaniu nowego obiektu mostowego nad rzeką Bytomką autobusy linii nr 39 i 118 będą kursowały w tym rejonie planowymi trasami w obu kierunkach. 


Warto podkreślić także, że mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę wprowadzenia korekty w rozkładzie jazdy linii 118. Dlatego też miasto zwróciło się do ZTM o wprowadzenie zmian. Te udało się przeforsować. Korekty wprowadzono w niektórych kursach. Dotyczą one zarówno przebiegu tras linii na terenie Rudy Śląskiej, jak i godzin odjazdów. Dlatego zanim rozpoczniemy podróż, warto zapoznać się z aktualnym rozkładem jazdy.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • rozumny mieszkaniec

  Robią - źle, nie robią - źle. ...... Co to za towarzystwo maruderów, się tu wypowiada. Firma solidna........ mają pozwolenia na wyłączenie ulicy z ruchu, firma DROGOPOL zezwala na śmiganie osobówek między ich ciężkim sprzętem, to firma zabezpiecza bezpieczny przejazd, a jeżeli zwrócisz się do osób decyzyjnych firmy, to tłumaczą jak to będzie wyglądało, po zakończeniu prac. POZDRAWIAM pracowników Firmy DROGOPOL. ....... róbcie swoje i nie patrzeć na maruderów.

 • basia

  kim ty jesteś? to co piszesz jest absurdalne!!! w jaki sposob moga zamknac calkowicie ulice? siejesz zament i nieprawde. po co to robisz? lepiej ci z tym? przez takich jak ty ten kraj wyglada jak wyglada

 • JozRudy

  Czy 118 dalej będzie jeździł przez Szczęść Boże ??

 • Kierowca

  Normalnie medal im dac za tempo roboty

 • Mieszkaniec

  Ej, kierowca może Ty się chwycisz takiej roboty, a nie w kabince ciepłej siedzieć. Firma super dokładna. A Ty?????

 • Xxx

  A kiedy samochody?

 • Bader

  Epokowe to wydarzenie, autobusy pojadą starą trasą. Na tej drodze są dwa mosty, jeden ukończono remontować dopiero co. Po ukończeniu remontu jednego, rozbabrano drugi, oczywiście z ciągle zamkniętą ulicą Piastowską. Nikt z UM w Rudzie Śląskiej nie pomyślał o tym by remont przeprowadzić jednocześnie, skutek taki że o jazda i trzeba jeździć drugi rok.

 • kiki

  Jak skończą mosty to znowu zamkną bo będą robić droge i tak następne 2 lata

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.