Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

OFICJALNE WYNIKI Wyborów Samorządowych w Rudzie Śląskiej. Sprawdź!

 • Dodano: 2014-11-18 20:00, aktualizacja: 2016-09-20 12:44

Oto oficjalna lista nowowybranych radnych Rady Miasta Ruda Śląska potwierdzona przez Miejską Komisję Wyborczą 18 listopada o godzinie 16:00:

Mandaty do Rady Miasta zostały podzielone pomiędzy przedstawicieli 6 komitetów wyborczych:

 • KW Platforma Obywatelska - 9
 • KW Prawo i Sprawiedliwość - 6
 • KWW Grażyny Dziedzic - 5
 • KKW SLD Lewica Razem - 2
 • KWW Rodzina Rudzka - 2
 • KWW Porozumienie dla Rudy Śląskiej - 1

Mandaty radnego otrzymali:

 1. Aleksandra Skowronek
 2. Władysław Kucharski
 3. Andrzej Pacławski
 4. Andrzej Stania
 5. Cecylia Gładysz
 6. Sławomir Ochliński
 7. Michał Wieczorek
 8. Joanna Kołada
 9. Władysław Dryja
 10. Marek Wesoły
 11. Dorota Tobiszowska
 12. Stefania Krawczyk
 13. Kazimierz Myszur
 14. Katarzyna Korek
 15. Mariusz Pakuza
 16. Grażyna Dziedzic
 17. Michał Pierończyk
 18. Anna Krzysteczko
 19. Agnieszka Płaszczyk
 20. Krzysztof Rodzoch
 21. Józef Skudlik
 22. Dariusz Potyrała
 23. Henryk Piórkowski
 24. Jakub Wyciślik
 25. Marek Kobierski

Lista radnych z podziałem na okręgi wyborcze wygląda następująco:

Okręg nr 1 (Orzegów, Godula, Ruda) – 8 mandatów

2 mandaty – KW PiS:

Wesoły Marek Jacek

Tobiszowska Dorota Jolanta

3 mandaty – KW Platforma Obywatelska:

Pacławski Andrzej Kazimierz

Kucharski Władysław

Skowronek Aleksandra Maria

1 mandat - KWW Porozumienie dla Rudy Śląskiej:

Kobierski Marek Franciszek

2 mandaty - KWW Grażyny Dziedzic:

Dziedzic Grażyna

Płaszczyk Agnieszka Barbara

Okręg nr 2 (Nowy Bytom, Wirek) – 6 mandatów

1 mandat - KW Prawo i Sprawiedliwość:

Krawczyk Stefania

2 mandaty -  KW Platforma Obywatelska:

Stania Andrzej

Gładysz Cecylia Joanna

1 mandat - KKW SLD Lewica Razem:

Piórkowski Henryk Dominik

1 mandat - KWW Rodzina Rudzka:

Skudlik Józef Jerzy

1 mandat - KWW Grażyny Dziedzic:

Pierończyk Michał Walerian

Okręg nr 3 (Halemba, Bielszowice) – 6 mandatów

2 mandaty - KW Prawo i Sprawiedliwość:

Myszur Kazimierz Józef

Korek Katarzyna Irena

2 mandaty - KW Platforma Obywatelska:

Ochliński Sławomir Andrzej

Wieczorek Michał Tomasz

1 mandat - KKW SLD Lewica Razem:

Potyrała Dariusz Mirosław

1 mandat - KWW Grażyny Dziedzic:

Krzysteczko Anna Monika

Okręg nr 4 (Bykowina, Kochłowice) – 5 mandatów

1 mandat - KW Prawo i Sprawiedliwość:

Pakuza Mariusz Adam

2 mandaty - KW Platforma Obywatelska:

Kołada Joanna Regina

Dryja Władysław Ryszard

1 mandat - KWW Rodzina Rudzka:

Wyciślik Jakub

1 mandat - KWW Grażyny Dziedzic:

Rodzoch Krzysztof Bogusław

Ilość głosów oddana na poszczególne komitety, które uzyskały prawo do uczestniczenia w podziale mandatów:

KW Platforma Obywatelska – 8 186

KW Prawo i Sprawiedliwość – 7 710

KWW Grażyny Dziedzic – 7 472

KKW SLD Lewica Razem - 3 390

KWW Rodzina Rudzka - 3 121

KW Ruch Autonomii Śląska - 2 775

KWW Forum Samorządowe Ruda Śląska - 2 395

KWW Porozumienie Dla Rudy Śląskiej - 2 001

Komentarze (359)    dodaj komentarz »

 • Mlody

  W DZISIEJSZYCH WIADOMOSCIAC RUDZKICH Z DNIA 26.11.2014 JEST PODANA LICZBA ODDANYCH GŁOSÓW NA RADNYCH I CIEKAWA MNIE W OKREGU 2 DWIE RZECZY. RADNA GLADYSZ Z PO MA TYLE SAMO GLOSOW CO PAN WESOLY DARIUSZ Z PiS 236 I TO ONA SIE DOSTALA A DRUGA SPRAWA HANDLER GRZEGORZ Z KWW G. DZIEDZIC MA GLOSOW 348 I TO ON POWINIEN BYC W RADZIE ZAMIAST PANI GLADYSZ A NIE JEST. PROSZE MOZE TO KTOS WYTLUMACZYC?

 • cynik

  Tydzień przed wyborami na ul Magnolii w Rudzie ukazały się na klatkach każdego bloku ogłoszenia informujące że mieszkańcy tego bloku nie głosują w szkole nr 30 tylko w przedszkolu na ul-Astrów 5.Większość ludzi szczególnie starszych nie poszła głosować z powrotem do szkoły nr30 tylko wkurzeni wrócili do domu.Komu tak bardzo zależało na wprowadzaniu ludzi w błąd?Te wybory to jedno wielkie oszustwo.Poinformowałem o tym komisje w przedszkolu i w szkole a także jednego z radnych.I co?I nic.

 • wirek

  a w komisji to może siedzieć rodzina kandydata ? chyba nie do końca bo zdaje się że czapla roman to mąż czapli elżbiety czyli jak zawsze bywa żona mąż za chwilę córka zięć kuzynka i cala ferajna zatrudniona

 • KazioP

  Taka prosta zasada- jak coś jest złe to trzeba to zmienić.Jak się głosuje na tych samych to trudno o zmiany.Co zaś do PO i PIS to ta sama moneta jakby nie obracać tyle samo warta.Do zobaczenia za 4 lata.

 • Norbert Lukaszczyk

  Jak wy Polacy mozecie patrzec na te oszustwa wyborcze PO i PSL. Przeciez to zlodzieje i zdrajcy. Te oszustwa wyborcze dowodza ze wszystkie wybory po zamachu smolenskim 2010 r. byly sfalszowane. Komorowski pelni nielegalnie i bezprawnie funkcje prezydenta a PO i PSL bezprawnie rzadza Polska od siedmiu lat. Jezeli i te oszustwa wyborcze zaakceptujecie to nie jestescie wiecej Narodem. Dlatego musi byc ogolnonarodowy sprzeciw i domaganie sie powtorki wyborow. A jezeli nie ustapia to pozostaje juz wylacznie walka zbrojna by tych przestepcow usunac sila z ich lukratywnych stanowisk. Jak mozecie glosowac na zdrajcow zlodziei i szubrawcow wstyd spolecznosci rudzkiej.

 • RUDZIANIN

  norbert ty chyba masz zryty beret albo za dużo oglądasz ,,TV TRWAM''

 • Norbert Lukaszczyk

  Jak wy Polacy mozecie patrzec na te oszustwa wyborcze PO i PSL. Przeciez to zlodzieje i zdrajcy. Te oszustwa wyborcze dowodza ze wszystkie wybory po zamachu smolenskim 2010 r. byly sfalszowane. Komorowski pelni nielegalnie i bezprawnie funkcje prezydenta a PO i PSL bezprawnie rzadza Polska od siedmiu lat. Jezeli i te oszustwa wyborcze zaakceptujecie to nie jestescie wiecej Narodem. Dlatego musi byc ogolnonarodowy sprzeciw i domaganie sie powtorki wyborow. A jezeli nie ustapia to pozostaje juz wylacznie walka zbrojna bay tych przestepcow usunac sila z ich lukratywnych stanowisk. Jak mozecie glosowac na zdrajcow zlodziei i szubrawcow wstyd spolecznosci rudzkiej.

 • Forester

  Zgadzam się z poprzednika mi. Myszor najwięcej głosów, bo był pierwszy na okladce tak jak PIS do sejmiku. A pytanie co on takiego zrobił dla dzielnicy? Zlikwidował kiedyś przedszkole, aby w tym roku szczycić się jego otwarciem? I główny sponsor festynów. Nie interweniował jak nie szły prace z kanalizacja. Poprostu darmozjad. Wieczorek - ten to nawet nie odezwał się na żadnej sesji. Dzielnice ma w[...]ie. Ochliński - karierowicz. Po trupach do celu. Tylko dba o własne interesy i interesy pseudo ekologicznej firmy. Myśli ze jak zasiądzie w Radzie to PUK zlikwiduje:) Bierze się za coś o czym nie ma pojęcia. Pieprzy ludziom ze utworzy żłobek, cmentarz itd a czy on wie co to są zadania własne gminy i jaka on stanowi władze?

 • mika

  Masz rację, strzał w dziesiątkę.Karierowicze.

 • Goduloki

  Radni w naszym mieście mają Najmnieksze diety jak w ościennych miastach . U nas to jest .ok. 1.600zł mc . Ja bym nie chiał za takie grosze użerać sie z mieszkańcami dzielnic w biurze radnego a potem użerać sie na sesjach z innymi radnymi . także naprawde to też trzeba uszanować z ich strony - chęć pracy dla społecznosci w naszym miescie .

 • kto

  jeszcze przecież mają swoje pensje i emerytury..człowiek który ma na utrzymaniu rodzinę za 1200 zl netto miesięcznie chętnie by sie pewnie po użerał z mieszkańcami - po kilka godzin na tydzień za 1660 zł

 • awe

  Cz ktoś wie ile radny ma diety.

 • miszkaniec

  Radni Miasta Ruda Śląska poprzedniej kadencji ustalili w 2012 roku miesięczną wysokość diety( podstawa diety 1766 zł) radnego pełniącego następujące funkcje: - Przewodniczący Rady Miasta 125% kwoty bazowej tj. 2.208 zł- Wiceprzewodniczący Rady Miasta 110% kwoty bazowej tj. 1.943 zł- Przewodniczący Komisji 105% kwoty bazowej tj. 1.854 zł- Wiceprzewodniczący Komisji - 95% kwoty bazowej tj. 1.678 zł- Członek komisji 90% kwoty bazowej tj. 1.589 zł Radnego pozbawia się części diety w wysokości:- 10% kwoty bazowej za nieusprawiedliwioną nieobecność na sesji tj. kwota 177 zł- 5% kwoty bazowej za nieusprawiedliwioną nieobecność na posiedzeniu komisji 88 zł (nie stosuje się, gdy radny w danym miesiącu uczestniczył co najmniej w dwóch posiedzeniach komisji, których jest członkiem). W Radzie Miasta działa 9 komisji stałych. Najczęściej po 19 razy zbierała się Komisja Infrastruktury i Rozwoju Miasta, najrzadziej Komisja Kultury 9 razy.

 • miszkaniec

  Czy ktośw ogóle wierzy tym wwinikom ? Przecież to była jakaś farsa.

 • tw

  To może unieważnimy wszystkie wybory od 1989 bo wtedy się wszystko liczyło ręcznie i jako członek komisji obwodowej byłam w domu na drugi dzień o dziewiątej rano i toi za darmo. Dziwię, się że członkowie komisjii wyborczych siedzą cicho, gdy wszyscy wokoło oskarżają ich o przekręty.

 • Bytom333

  Tak ja.A konkretnie w której komisji obwodowej fałszowano j w jaki sposób ?Jak nie odpowiesz to jesteś c....

 • miszkaniec

  Nie chodzi o fałszowanie, a o ponad 8% głosów nieważnych, liczenie tego przez kilka dni, niesprawny system podatny na ataki...

 • Bytom333

  Pytanko kiedy i o której godzinie wywieszono wyniki głosowania do RM i na Prezydenta, kiedy dostarczono protokoły i o której godzinie do delegatury PKW w Katowicach?Napisz jak nie to jesteś c.....

 • Bytom333

  Proste zamiast krzyżyka było często v, lub nie ta urna co trzeba w przypadku dwóch komisji.Kodeks wyborczy przeczytał z członkami komisji obwodowych z PiS i pogadał?Jak nie to jesteś c......

 • marijaaaa

  proste, jeden krzyżyk klienta drugi krzyżyk komisji i też głos niewazny no ni?:D co za problem długopisy te same na miejscu:D

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.