Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Okradali metodą "na pracownika telewizji" - usłyszeli 9 zarzutów

  • Dodano: 2017-08-11 06:45, aktualizacja: 2017-08-11 06:52

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzieże mieszkaniowe, których ustalili i zatrzymali rudzcy kryminalni wraz z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Sprawcy, dzwoniąc do drzwi, twierdzili, że są przedstawicielami telewizji i przychodzą z wnioskiem o zwrot nadpłaconego abonamentu. Wykorzystując następnie chwilę nieuwagi domowników, kradli rzeczy wartościowe. Zatrzymanym udowodniono 9 tego typu kradzieży.

Kryminalni z rudzkiej komendy wraz z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyźni dzwonili do mieszkań twierdząc, że są przedstawicielami telewizji i przychodzą z wnioskiem o zwrot nadpłaconego abonamentu. Następnie, wykorzystując chwilę nieuwagi domowników, kradli z mieszkania rzeczy wartościowe np. pieniądze i biżuterię. Sprawcy 30 i 31-letni mężczyźni są mieszkańcami Śląska i działali na jego terenie. Zostali zatrzymani bezpośrednio po kradzieży dokonanej w Wodzisławiu Śląskim. W trakcie ich przeszukania policjanci ujawnili skradzione z jednego z mieszkań pieniądze i biżuterię. Na podstawie zebranych materiałów, zatrzymanym udowodniono 9 tego typu kradzieży na łączną wartość 80 tys. złotych. Prokurator Rejonowy w Rudzie Śląsk zastosował wobec mężczyzn dozór Policji i poręczenie majątkowe. Za kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Tomasz

    Ja widze , że typ pieknych wysportowanych i ślicznych Panów z silowni

  • observer

    "Nawet do 5 lat"?...5 lat to na dzień dobry, a po ustaleniu listy okradzionych kolejnych parę kratek.

  • Adi

    Kończyny im uciąć na zywca a oczy wydłubać. Człowiek całe życie pracuje na majątek a takie chieny kradną.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.