Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Okradły rudziankę na "szklankę wody"

 • Dodano: 2017-09-14 08:15, aktualizacja: 2017-09-14 13:00

Policjanci z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży mieszkaniowej dokonanej w miniony wtorek przy ulicy Czereśniowej.

Dwie nieznane kobiety o ciemnej karnacji weszły do domu starszych osób i poprosiły o szklankę wody. Wyszły napojone i bogatsze.

Dwie nieznane kobiety, pod pretekstem napicia się wody, dokonały kradzieży pieniędzy oraz złotej biżuterii. Łączna wartość strat 77-letniej rudzianki i jej męża to około 2,5 tys. złotych. Po kradzieży sprawczynie szybko "ulotniły się". Podobne sytuacje kilkukrotnie miały już miejsce w naszym mieście. Zawsze gdy coś nas zaniepokoi, widzimy podejrzane osoby, nie wpuszczajmy ich do mieszkań tylko dzwońmy pod numer alarmowy 997! Zgodnie z przepisami, policjant zapyta o nasze dane, pamiętajmy jednak, że możemy je zastrzec i przekazać informację anonimowo. Ważne, by ze zgłoszeniem nie czekać i dzwonić natychmiast. Tylko szybka informacja może pozwolić policjantom na zatrzymanie i sprawdzenie tych osób. Reagując na niepokojące zachowania pozwolą na to, że nasza ulica, osiedle czy nawet miasto stanie się bardziej bezpieczne.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • rumun

  P... nie myte

 • joRg.

  takim powinny zaroz łapy po ucinać na rynku przy świadkach to na pewno następni by się zastanowili czy warto kraść.

 • Rda2

  Stawiam że to panie w długich sukniach do kostek z hustą na głowie te których chyba nigdy nikt z nas nigdy nie widział w pracy a które zawsze mają pieniądze ciemna karnacja to podpowiedź chyba każdy sie domyśla o jaką nacje tu chodzi.

 • gnać to stąd

  Czasami ubrane w szare płaszcze z czarnymi obszyciami.W czwartek na targu omijam z daleka,łapią za rękaw ,aby żebrać.Po prostu cyganki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.