Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ostre walki w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2012-10-07 12:15, aktualizacja: 2012-10-21 21:22
Tak gorącego wieczoru w hali MOSiR w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu nikt się nie spodziewał. Pierwszy raz w Polsce na taką skalę i z takim rozmachem odbyły się w niej amatorskie zawody w  MMA, czyli w mieszanych sztukach walki (Mixed Martial Arts). Prawie 300 osób dopingowało zawodników 4 drużyn.
 
 
Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny – Giżycko Kempo Tai Jutsu Tora – Tygrys, Fight Club Orzesze "Niepokonani", MMA Bytom Team i Ruda Śląska RKSiSK Bushido.
 
 
Walki rozgrywano w różnych kategorii wagowych, od 73 do 96 kilogramów.
 
Zwycięzcy
W kategorii wagowej 73 kg wygrał Arkadiusz Stanisławski z MMA Bytom Team.  
Wc kategorii 80 kg zwycięzcą został Damian Seweryn z Ruda Śląska RKSiSW Bushido.
W wadze 87 kilogramów niepokonanym okazał się Arkadiusz Żaba również z MMA Bytom Team. 
W kategorii wagowej 96 kg zwyciężył Marcin Żaba. 
 
MMA Bytom Team wygrał klasyfikację drużynową i odebrał zasłużony puchar za pierwsze miejsce. 
 
MMA to połączenie wszystkich sztuk walki, zarówno ze stójki, jak i z parteru – wyjaśnia Arkadiusz Chmielewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – W walkach tego typu stający przeciwko sobie zawodnicy reprezentują odmienne style, czyli np. bokser walczy z zapaśnikiem. Dzięki takim połączeniom sport ten jest wyjątkowo widowiskowy i pasjonujący.
 
- Nie spodziewaliśmy się aż tak dobrej zabawy – mówił Zygmunt Grzybek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej, gospodarza imprezy. – Było prawie 300 kibiców, którzy gromko dopingowali swoich ulubieńców. Walki były ekscytujące, emocjonujące i mam nadzieję, że za rok znowu spotkamy się na mistrzostwach w Rudzie Śląskiej – dodał.
 
 
Słowa dyrektora ośrodka potwierdziła Katarzyna: - Super impreza, nie tylko dla facetów. Było dużo dziewczyn, które interesują się różnymi sztukami walk – dodała.

 

Rudzka hala stała się po raz kolejny miejscem wyjątkowego spektaklu sportowego. – Dla nas, jako organizatorów, oprócz sportowych sukcesów, ważne jest to, że zarówno rudzianie, jak i kibice z innych miast, którzy nas dzisiaj odwiedzili, pokazali kulturę sportową i życzliwy doping – podkreślała na koniec imprezy Aleksandra Poloczek, kierownik działu imprez rudzkiego MOSiR-u. – Miło jest patrzeć, jak ci niezwykli wojownicy po skończonej rundzie podają sobie ręce i rozstają się w zgodzie. Miło również, gdy kibice potrafią uszanować każdego zawodnika, również z przeciwnej drużyny - dodaje. 

 

Fot. RudSoft Robert Ruda 

 

 

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • widz

    Super gala. Organizacja i poziom sportowy na wysokim poziomie. Chłopaki z Kempo Bushido z Rudy Śląskiej zrobili kawał dobrej roboty.Szacun i czekam na następna galę!

  • zokiii81

    Byłem, widziałem....bardzo fajna impreza

  • Rudzianinn

    Super Gala , wszystkim sie Impreza podobała , mamy nadzieje że nastepne gale będą coraz Lepsze i bardziej Widowiskowe , Trzymamy kciuki za zawodników i wszystkich organizatorów takich imprez sportowych . TAK TRZYMAĆ !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.