Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oszustwo "na policjanta". Pomimo wielu prób oszustwa, rudzianie nie dali się oszukać

  • Dodano: 2021-01-14 08:15, aktualizacja: 2021-01-14 06:29

Odmian oszustwa "na policjanta" było już tyle, że można się w nich pogubić.

Najpopularniejszym staje się zagrożenie pieniędzy zgromadzonych na koncie. Główne role w tej historii grają: fałszywi policjanci, pracownicy banków, zagubiony lub podrobiony dowód osobisty, a także suma pieniędzy zgromadzona w mieszkaniu lub będąca na koncie bankowym rozmówcy.


We wtorek do przynajmniej 25 osób na telefon stacjonarny dodzwonili oszuści, informując o policyjnej akcji mającej uchronić oszczędności rozmówcy przed złodziejami. Dzwoniący wypytywali o sumę pieniędzy, jaką rozmówca zgromadził na koncie bankowym lub w mieszkaniu. Za każdym razem o którym wiemy, czujni rozmówcy się rozłączali, a następnie informowali o rozmowie policję.

Ostrzegamy:
Zmieniane są historie, rzekome zdarzenia i osoby uwiarygadniające: raz jest to policjant, innym razem prokurator czy sędzia. W takich sytuacjach należy zachować czujność i zdrowy rozsądek. - Policja, jak i inne instytucje państwowe nie mogą dysponować naszymi pieniędzmi ani prosić o przekazanie wrażliwych danych przez telefon. W przypadku kiedy chcemy potwierdzić tożsamość dzwoniących policjantów prosimy aby najpierw rozłączyć rozmowę, a dopiero potem wybrać nr 997, 112 lub skorzystać z bezpośredniego numeru telefonu rudzkiej komendy 47 854 12 00.

Oszustwo "na policjanta". Pomimo wielu prób oszustwa, rudzianie nie dali się oszukać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również