Wiadomości z Rudy Śląskiej

Otwarcie Placu Zabaw na terenie Domu PCK

  • Dodano: 2007-07-28 23:34, aktualizacja: 2007-07-29 20:33

27 lipca o godz. 11:00 na terenie Centrum Interwencji Kryzysowej Dom PCK w Rudzie Śląskiej, ul. Przy Kolei 7, odbędzie się uroczyste otwarcie Placu Zabaw. Do realizacji przedsięwzięcia prócz personelu i mieszkanek Domu włączyli się przedstawiciele wspólnoty chrześcijańskiej - Chuch at Hampton Cove w Alabamie, którzy skorzystali z zaproszenia Fundacji Młodzież z Misją Polska – King’s Kids, będącej współorganizatorem całego przedsięwzięcia.

Inwestycja jaką jest Plac Zabaw zadziała terapeutycznie i pozwoli zapewne zniwelować traumatyczne doświadczenia życiowe dzieci i matek przebywających na terenie placówki.

Plac zabaw, zgodnie z intencją organizatorów, ma być udostępniony również dzieciom zamieszkującym pobliskie osiedla. Otwarcie Domu na zewnątrz i integracja obu środowisk ułatwi mieszkankom Domu powrót do normalności. Nawiązanie nowych kontaktów uświadomi im, że są akceptowane również przez okoliczną społeczność. Mieszkańcy Rudy Śląskiej korzystający z placu zabaw będą mogli zaś lepiej poznać pensjonariuszki Domu PCK i ich problemy.

Więcej informacji: Kierownik Domu PCK Krzysztof Koryniowski, tel. (032) 771 25 60
Źródło: UM Ruda Śląska - Biuro Prasowe

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.