Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pacjenci rudzkiego szpitala mają rezonans magnetyczny

 • Dodano: 2016-02-29 13:00, aktualizacja: 2016-09-22 12:35

Oficjalnie otwarto jedyną w mieście pracownię rezonansu magnetycznego, z którego mogą korzystać pacjenci szpitala w Rudzie Śląskiej.

Dziś w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej- Goduli dokonano prezentacji nowego nabytku - to rezonans magnetyczny należący do prywatnej firmy współpracującej z miastem. W ramach współpracy sprzęt będzie służył pacjentom szpitala potrzebującym tego typu diagnostyki, a także pacjentom ambulatoryjnym. Oprócz tego istnieje możliwość prywatnego umówienia badania. W niedalekiej przyszłości firma ma zamiar podpisać także kontrakt z NFZ, dzięki czemu umawiane wizyty będą miały możliwość finansowania ze środków publicznych.

Szpital ten długo czekał na poprawienie jakości diagnozowania. Wożenie pacjenta do innej placówki, aby wykonać badanie za pomocą rezonansu, jest bardzo uciążliwe. Dziś mamy taki sprzęt na miejscu, co jest wielkim udogodnieniem dla pacjentów. Współpracujemy z firmą już od miesiąca. To współdziałanie układa się bardzo dobrze i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej - powiedział podczas dzisiejszego spotkania dyrektor Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, dr n. med. Sławomir Święchowicz.

Na prezentację urządzenia przybyły także władze miasta - między innymi prezydent Grażyna Dziedzic, wiceprezydent Krzysztof Mejer, przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska Kazimierz Myszur oraz przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej Joanna Kołada. Prezydent miasta wyraziła radość z tego, że rudzki szpital rozwija się, także dzięki współpracy z podmiotami prywatnymi, a pacjenci będą mogli szybciej i skuteczniej zostać zdiagnozowani. To jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń.

Sprzęt, który zainstalowano w szpitalu, oferuje pełne możliwości klasycznego rezonansu, czyli badanie głowy, kręgosłupa, ale to nie wszystko - umożliwia on także najlepsze badanie układu kostno-stawowego. Ma pełne zastosowanie w medycynie wewnętrznej, jest urządzeniem komplementarnym dla tomografu komputerowego. Co więcej, znajduje swoje przeznaczenie w badaniach płodu. Dzięki tego typu rezonansowi magnetycznemu możemy badać praktycznie każdy obszar ciała każdej osoby, zarówno dzieci jak i dorosłych - powiedział dr n. med. Jarosław Ryterski, lekarz specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Mimo że oficjalnego otwarcia pracowni dokonano dopiero dzisiaj, w rudzkim rezonansie zostało już przebadanych kilkuset pacjentów. 

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (27)    dodaj komentarz »

 • Olka

  Nie polecam rezonansu na Goduli chyba,że inny lekarz go opisze!Zapłaciłam prywatnie za rezonans i opisany był,że wszystko w normie czyli jestem zdrowa i nic nie widać.Płytkę zabrałam do opisania przez innego lekarza i wykrył poważną chorobę.Proszę o zmianę lekarza opisującego dla dobra pacjentów .

 • Trol

  Tytuł zdjęcia nr. 14 NAWET DO SIEBIE PASUJĄ. Wystarczy dobre ujęcie:)

 • ???

  Że niby mają te same fryzury? Nie rozumiem...

 • Zyga

  Do leczenia oprócz dobrego sprzętu potrzebni są jeszcze dobrzy lekarze !

 • to tylko ja ..

  Lepiej zeby zrobibli ubikacje w salach na patologi badz na porodowce...bylam pare dni w szpitalu na patologi ciazy i to jest chore zeby kobiety z takimi problemami musieli smigac przez korytarz zeby isc do ubikacji..

 • Ja

  To prawda te toalety to porażka.na patologii kiedy ja leżałam to jeszcze z tej toalety korzystali robotnicy i palili tam papierosy.to mało przyjemne kiedy kobiety z odchodzącymi wodami na takie warunki skazana.kolejne dziecko rodziłam w Katowicach i tam były toalety przypisane do każdej sali,a nie 2na korytarzu dla wszystkich i syf niemiłosierny.Za to na ortopedii na goduli to było jeszcze lepiej-toaleta z drzwiami przesuwnymi i z jednej strony wchodziły kobiety a z drugiej faceci z męskiej sali,a zamków nie było!!!

 • Ktoś

  Tak wszyscy narzekają, że tyle trzeba płacić a czy ktoś dowiadywać się o ceny badania ? Bo ja tak i okazuje się, że badanie np. głowy w tej firmie, która działa na terenie szpitala, kosztuje 350 zł, tyle wydajemy na papierosy miesięcznie a może i więcej. Więc nie jest to już taki koszt jak dawniej.

 • megi

  Tyle tylko,że to jest cena promocyjna później 700 zł

 • ja

  Płacimy tyle za składki zdrowotne, że bez łaski powinno to byc za darmo - pomysł, że obca firma może zarabiac na tym sprzęcie nie do końca chyba jest ok nie uważacie?

 • pacjentka S

  Ta "obca firma" sama zakupiła sprzęt,więc Szpital ani Gmina nie ponieśli kosztów.Jest szansa na podpisanie umowy z NFZ i wówczas pacjenci ,będą mogli skorzystać za swoje ubezpieczenie !!!!

 • Ja

  Teraz kontraktu nie dostaną i będzie stało i się kurzyło.

 • pacjentka

  jak widać brak podpisanego kontraktu z NFZ nie przeszkadza dalszemu funkcjonowaniu placówki diagnostyki ..Nie rozumie Pan tematu

 • blackhorse

  Niech ktoś się zajmie kadra pracująca w tym szpitalu. Sprzęt może i przydatny ale cóż z tego jak pacjentów traktuje się jak intruzów. Zero empatii.

 • MCH

  To ja byłam chyba w innym szpitalu,Panie tak w rejestracji jak i wykonująca badanie pełna profesja,przesympatyczne osoby,kompetentne wytłumaczyły mi na czym polega badanie.Polecam

 • John

  Co z tego, że jest takie urządzenie, jak prędzej zdechniemy zanim się doczekamy na badanie nim. Ale prywatnie to cię przyjmą następnego dnia od rejestracji. TO NA JAKIEGO CH... PŁACĘ TE SKŁADKI!!!

 • as

  stary model, ale lepszy rydz niż nic :)

 • Iga

  Tak się składa, że to topowy model, można sprawdzić na stronie producenta. Ale lepiej od razu narzekać i szukać dziury w całym.

 • ja3

  Pomijając fakt, że to urządzenie ma dziurę :)

 • Pacjentka S.

  Pan nie jest zorientowany co do aparatury ,bo to jest nowoczesny rezonans.Pan może zna się ładowaniu komórki ,a nie na sprzęcie diagnostycznym. Ja jestem zadowolona z badania,z osługi personelu

 • Olka

  Proponuję płytkę Pani badania dać do ponownego opisu przez innego lekarza ,bo ja jestem bardzo rozczarowana ponownym opisem.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.