Wiadomości z Rudy Śląskiej

Paweł Dankiewicz kolejnym kandydatem na prezydenta miasta

 • Dodano: 2022-07-15 11:45, aktualizacja: 2022-07-15 12:46

Do grona walczących o stanowisko prezydenta dołączyła kolejna osoba – to Paweł Dankiewicz, społecznik i aktywista. Dobrymi wieściami podzielił się z mieszkańcami w mediach społecznościowych. Jako jeden z nielicznych kandydatów, przedstawił również częściowo swój program wyborczy.

Paweł Dankiewicz dołącza do kandydatów

Społecznik napisał o swojej kandydaturze w mediach społecznościowych. 

-Niniejszym chcę Państwa i media oficjalnie poinformować, że również zgłaszam się jako kandydat niezależny do najbliższych wyborów o urząd Prezydenta miasta Ruda Śląska. 

W obszernym poście Paweł Dankiewicz przedstawia kilka postulatów, które znalazły się w jego programie wyborczym. Obiecuje między innymi, że ma zamiar organizować dyżur prezydenta dla mieszkańców, aby mogli przedstawić swoje postulaty. 

- Będę wracał do tego co piszą mieszkańcy i co dla nich (dla Was) ważne, by razem wypracowywać najlepsze rozwiązania. Moi potencjalni rywale w wyborach, z dużych ugrupowań, są niestety zamknięci na społeczeństwo, uczestniczą w spotkaniach jawnie dyskryminujących ludzi i mieszkańców Rudy Śląskiej – mówi Paweł Dankiewicz.

W kolejnym punkcie kandydat na prezydenta obiecuje, że miasto będzie rozsądnie gospodarować swoimi finansami, aby się nie zadłużyło. Wspomniał także o tworzeniu wspaniałego dzieciństwa dla rudzkich dzieci, poprzez wyszczególnienie placów zabaw w każdej dzielnicy miasta. Celem kandydata na prezydenta jest także podniesienie poziomu opieki zdrowotnej i szpitalnej w mieście, aby mieszkańcy nie musieli jeździć do miast sąsiadujących. Ma przy tym zamiar nawiązać współpracę z uczelniami medycznymi.

W programie wyborczym Pawła Dankiewicza, podobnie jak u innych kandydatów, pojawia się również wątek górnictwa i kopalń.

- Chcę z mieszkańcami i specjalistami wypracować optymalne rozwiązania dla górników i kopalń, by przepisy unijne nie zagroziły przemysłowi wydobywczemu – naszemu czarnemu złotu. Popieram górników w ich dążeniu do najlepszych warunków pracy, adekwatnych do nakłady pracy poborów, bardzo szanuję ich ciężką pracę. Drzwi do Urzędu Miasta zawsze będą otwarte dla rodzin górniczych. Będę też z Wami górnicy na ulicy, zawsze kiedy będzie działa się Wam krzywda. To Wam uroczyście ślubuję.

Potencjalny prezydent chciałby również organizować więcej imprez sportowych w mieście, a także bardziej zadbać o seniorów i ich potrzeby. 

- Każdemu z Nas należy się prawo do godnego życia, posiadania własnego miejsca zamieszkania, płacenia racjonalnych i uzasadnionych rachunków za prąd, gaz, wodę i śmieci. Musimy tyle ile możemy jako miasto tak postanowić, by wszyscy mieszkańcy zaakceptowali sprawy, które są w gestii urzędu miejskiego. Nie powiem Wam, jak niedawny wice- prezydent miasta, że to Wasza wina. Chcę Was wysłuchać i odczytać waszych uwag oraz propozycji by na tej podstawie móc wypracować z radnymi  najlepsze rozwiązanie. Uważam, ze to uczciwe i transparentne spojrzenie na sprawy rudzian. - dodaje.

Paweł Dankiewicz zapowiedział, że o kolejnych punktach zawartych w jego programie wyborczym opowie na spotkaniach z mieszkańcami.

Paweł Dankiewicz – życiorys

Paweł Dankiewicz ma 42 lata i mieszka w Rudzie Śląskiej. Z wykształcenia jest pedagogiem. Angażuje się społecznie, działa dla dobra Polski i regionu w stowarzyszeniu „Nowa Polska Ponad Podziałami”. Broni praworządności, demokracji, a także zdrowia i ekologii.

Komentarze (25)    dodaj »

 • szambelan

  nie ma większych [...]i i idiotów jak społeczeństwo miast aglomeracji Śląskiej Połowa to gorole których Gierek ściągnął do roboty..... mózgi macie zlasowane przez maski i szpryce bo się ,,[...]e" zaimpregnowali czymś co nie jest tym......ten człowiek co najważniejsze się nie sprzeda systemowi co najważniejsze jest ponad podziałami niezależny -ale jak wolicie tzw. sprzedajne świnie to wasza sprawa........

 • Kuba

  Sam jesteś [...] do potęgi, kim ty jesteś ze obrażać innych tylko możesz?

 • Malik

  Czy to były policjant z Opola?

 • Ernest_Vitczok

  Stoją za nim ludzie, których ewidentnie uwiera dostosowanie się do prawa. Mając na względzie filmiki wrzucane w net, pan kandydat powinien jasno powiedzieć czy zlikwiduje SM!? Bo pewnie tego oczekują mocodawcy! Sam kandydat, społecznik, trochę się orientuję w Rudzie Śląskiej, ale tego Pana nie znam! Może taki społecznik po sąsiadach!?

 • Jooo

  Jeden gorszy od drugiego... babor juz w szkole był nie do zaakceptowania

 • Rudzianin

  Baborski ukarany mandatem bo pod wplywem wszedl na teren kopalni, Dankiewicz po zarzutach w prokuraturze, obaj " godni " kandydaci

 • dziadek

  A, to znasz?Kto do mocnych ma interes musi mieć odporny łebBo w ten mocny łeb go nie raz łupnie jak żelazny cepA słabego czaszka człeka to jest ich powszedni chlebWięc ten kłopot słabszych czeka że nadstawiać muszą łebitd

 • a,czyznasz?

  Rezolucja Komunardów Z 1871 Roku Elżbieta WojnowskaTekst piosenkiZważywszy żeśmy byli słabi wyście praw namnożyli co ujarzmić nas pozwoląMy prawa te unieważniamy oczywiście zważywszy że się nie godzimy już z niewoląZważywszy że wy wtedy nam grozicie karabinami i bagnetem w pierśPostanawiamy że nam odtąd podłe życie będzie straszniejsze niż śmierć

 • bAbcia

  Pawełku ,my RK trzymamy za Ciebie kciuki.Pozdrawiamy .

 • P.B

  Poznałem osobiście i muszę stwierdzić, że gość ma dobrze poukładane.Zdecydowanie za jego kandydaturą.Po pierwsze potrafi wyjść do ludzi i widać, że zależy mu na ich dobru.Inni, no cóż już ich znamy.Ja dziękuję, już się przekonałem.

 • Rudzianka

  Ten pan nadaje się do tarcia chrzanu .To jest jakaś kpina a nie kandydat.

 • Adrianna

  Podoba mi, przystojny facet o miłym spojrzeniu Chyba na niego zagłosuje, bo mam dość politykierstwa w UM.

 • Noelka

  Wybory to nie konkurs piękności,a liczą się kompetencje kandydata.

 • vice

  Szkoda, że mam zeza.

 • Kieres

  Kolejny, który podlizuje się górnikom - tak, jakby innych zawodów w Rudzie Śląskiej nie było. A ja zagłosuję na tego, który obieca jak najszybszą likwidację kopalń.

 • WIELO POKOLEMIOWA RUDZIANKA

  Tyś chyba nie jesteś rodowitą Rudzianką albo Rudzianinem U mie żodyn na kopalni nie robi momy inne zawody Huta Pokój już zlikwidowali jak ostatnie kopalnie zlikwidują to wszystkie inne zawody i w tym sklepy zoboczom co zostanie UBÓSTWO i NĘDZA TAKO JEST PROWDA A ta propaganda z EKO I ZIELONY ŁAD TO TYLKO PO TO ŻEBY TYCH Z DOŁU ZNISZCZYĆ CHCESZ JEŚĆ SZTUCZNĄ ŻYWNOŚĆ TO SOBIE GŁOSUJ ZA TWOIM PSEUDO DOBROBYTEM EKOLOGICZNYM NAPEWNO PIJESZ Z PLASTIKOWEJ BUTELKI I NA WAKACJE LATASZ SAMOLOTAMI I CI CO CI TO PRZEDSTAWIAJĄ MAJĄ PRYWATNE ODRZTOWCE ZOBACZ ILE Z TEGO ZANIECZYSZCZENIA KTÓRE SPADA NA WSZYSTKO CO JEST NA DOLE DŁUGO BY SZŁO DYSKUTOWAĆ Z TAKIMI EKO LUDŹMI KTÓRZY JADĄC NA WYPOCZYNEKJEDNO CZY WIĘCEJ DNIOWY PRZYWOŻĄ PEŁNE OPAKOWANIA PO CZYM PUSTYCH KTÓRE NIC NIE WAŻĄ ALBO MINIMALNIE ZOSTAWIAJĄ ZWIERZĘTOM I RYBKOM .JAK JESTEŚ ZWYKŁYM MYŚLĄCYM I DOBRZE WYCHOWANYM CZŁOWIEKIEM TO JESTEŚ EKO I NIKT Z GÓRY CI TEGO WMAWIAĆ NIE MUSI BO NA DRUGI RAZ PRZYJEDZIESZ NA SWOJE MIEJSCE WYPOCZYNKU KTÓRE KIEDYŚ OPUŚCIŁEŚ I NIE BĘDZIESZ SIĘ MUSIAŁ WSTYDZIĆ SAM SIEBIE .NORMALNI LUDZIE CO IM SIĘ W D.....CH NIE POPRZEWRACAŁO SĄ EKO I ZAWSZE BYLI BO TO SIĘ WYNOSI Z DOMU ALBO Z OTOCZENIA LUB Z WŁASNEJ LOGIKI A NIE Z ZIELONEGO PSEUDO ŁADU NA KTÓRYM GÓRA SIĘ BOGACI A DÓŁ CIERPI CZY ONI ZREZYGNUJĄ Z SAMOLOTÓW ?JACHTÓW ?I DROGICH SAMOCHODÓW ?Z JAJEK PRZEPIÓRCZYCH ?KAWIORU ?I STEKÓW WOŁOWYCH ?????? NAPEWNO NIE ALE NAM OBIECANO MISKĘ TYLKO MISKĘ RYŻU TO ZASTANÓW SIĘ CZY CHCESZ CHODZIĆ NA BOSAKA DO PRACY PIESZO I DOSTAĆ MISKĘ RYŻU ZASTANÓW SIĘ PUKI MASZ CZAS BO SIĘ BĘDZIE KOŃCZYŁ TO NIE MOJE OBIETNICE TYLKO RZĄDU W TYM KRAJU KTÓRY JESZCZE ZWIE SIĘ POLSKA WŁĄCZ MYŚLENIE WYŁĄCZ TV

  • WIELO POKOLEMIOWA RUDZIANKA
   2022-08-06 10:03
  • odpowiedz
 • Ryl

  [...]nij się w łeb

 • Rudziol

  Ten pan jest z Opola, zameldowany obecnie w warsztacie chyba?

 • rado

  Jakiekolwiek działania aby miasto się nie zadłużyło biorąc pod uwagę poprzednią władzę niczego dobrego miastu nie przyniosło. Takie nadmierne zaciskanie pasa to hamowanie rozwoju i inwestycji w mieście.

 • Zonk

  Co do dostępności i kontaktu to akurat KM nie można nic zarzucić bo jak z mało kim można się z nim kontaktować przez FB czy Messengera. Zaś co do szpitala to niestety tutaj obecnie jest klęska.70% personelu jest przeciwnikiem pacjenta.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również