Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pediatria przeniesie się do Goduli!

 • Dodano: 2017-09-13 11:00

W 2018 roku Szpital Miejski chce przenieść Oddział Pediatryczny do budynku w Goduli. To pozwoli na ulepszenie diagnostyki na dziecięcym oddziale, a także na rozbudowę rudzkiej Psychiatrii.

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej na przyszły rok ma duże plany. Zarząd ma zamiar przeprowadzić termomodernizację i pełny remont Pawilonu B szpitala w Bielszowicach, w którym obecnie znajduje się Oddział Psychiatryczny i Oddział Pediatrii. Równocześnie dziecięcy oddział zostanie przeniesiony do Goduli, aby cały budynek w Bielszowicach zaadaptować pod centrum psychiatrii.

Przeniesienie Oddziału Pediatrii na Godulę pozwoli nam rozszerzyć działalność Szpitala w zakresie psychiatrii i uczynić zadość planom utworzenia Centrum Opieki Psychiatrycznej w Rudzie Śląskiej. - mówi Prezes Szpitala, dr Katarzyna Adamek.

Uruchomienie Centrum Opieki Psychiatrycznej i nowe miejsce dla małych pacjentów to nie wszystko. Szpital chce przeprowadzić remont i termomodernizację Pawilonu A szpitala w Bielszowicach, dziś użytkowanego przez psychiatrię dzienną, aby powstało tam centrum rehabilitacyjne z prawdziwego zdarzenia.

Ten budynek znajduje się w opłakanym stanie. W przyszłości, po modernizacji, będzie przeznaczony pod rehabilitację. Ta jest niezbędna ze względu na potrzeby naszych oddziałów zabiegowych, a także potrzeby ludzi starszych w Rudzie Śląskiej - zaznacza prezes Katarzyna Adamek.

Szukasz pracy? Ogłoszenia czekają Tutaj

Z przenosin rudzkiej Pediatrii mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Uważają, że dołączenie tego oddziału do pozostałych znajdujących się w Goduli usprawni jego działanie i pozwoli na efektywniejsze leczenie ich dzieci. Ponadto sądzą, że budynek w Bielszowicach wymaga natychmiastowego remontu. Dzięki temu Psychiatria zyska nową przestrzeń do rozwoju w placówce bielszowickiej. Nigdy nie byli też zadowoleni ze współdzielenia budynku przez Oddział Pediatrii i Oddział Psychiatryczny.

Dzięki przeniesieniu Oddziału Pediatrycznego do Goduli mielibyśmy łatwy dostęp do pełnej diagnostyki dziecka i możliwość odbywania na bieżąco konsultacji specjalistycznych. W placówce w Goduli moglibyśmy korzystać zarówno z tomografu jak i rezonansu magnetycznego. Zmiana budynku to nie wszystko, planujemy zakup nowych sprzętów i zatrudnienie dodatkowego personelu - mówi ordynator Pediatrii, dr Robert Szylo.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Zobacz także

Komentarze (44)    dodaj komentarz »

 • ratatuj

  Jest 20 luty 2018 a pediatria nadal na Bielszowicach!!!!

 • Werka

  Ja bylam z corka na bielszowicach miesiac temu i jestem bardzo zadowolona moglam spac w lozku z dzieckiem personel i lekarze wspaniali i nic nie placilam za pobyt mega warunki w poruwnaniu do katowic ligota to bielsziwice 1 miejsce

 • Mama Zośki

  Jestem jak najbardziej na tak! To genialny pomysł a do tego jeszcze dr Robert Szylo. Oddział marzenie ps. tylko z nowymi pielegniarkami

 • Agnieszka

  To super pomysł. Ale i tak najważniejsi są lekarze. Dobra wiadomość że była Pani ordynator nie pracuje. To była jakaś porażka. Co drugi pediatra radził tylko nie z dzieckiem do Bielszowic. Sama tam spędziłam dobę i wypisałam się na żądanie. Warunki makabryczne. Spanie na ziemi. Nie mówiąc o opiece. Byłam w 2015r. Mam nadzieję że jest lepiej.

 • sanepid

  Przenieść pediatrię do innego budynku, zwolnić wypalony zawodowo personel, przyjmując do pracy tylko osoby z prawdziwego powołania, które kochają dzieci i mają pojęcie o pielęgnacji małych pacjentów.

 • Kasia

  Człowieku a gdzie ten personel chcesz znaleźć ? Młode pielgniarki wyjechały juz dawno.

 • Daria

  Jestem obecnie z córką w tym szpitalu i nie rozumiem o co wam chodzi. Pielęgniarki grzeczne, wyrozumiałe i wiedzą co robią. Zapewne same pielegniarki i lekarze chcieliby by ich szpital wyglądał ładniej . Ja jestem zadowolona, mogę spać z moją Zuzanną i nikom nie muszę za to płacić ,a dziecko jest spokojniejsze i szybciej wraca do zdrowia . Lekarze też konkretni i chętni do pomocy za co jestem wdzięczna .

 • VVV

  JESTES JAKAS INA NAPEWNO JESTES RODZINA TEGO ODZIALU SZKODA GADAC IC SIE LECZYC SAMA ALE PIETRO WYZEJ

 • kasia

  myśmy płaciłi po 40zł!!

 • Mieszkanka Rudy

  Od kiedy matka nie płaci za pobyt w szpitalu na Bielszowicach ??? Czyżby zmiany tak spore zaszły ??

 • hmmm

  tez czytam i się dziwię heeee ja musiałam płacić za dobę 10zł

 • meryt

  CALĄ ZIELEŃ ZAMIENIĆ NA PARKING I GARAŻE A TLEN DO ODDYCHANIA BEDZIEMY KUPOWAĆ W BIEDRONCE ,PROSTO Z PORTUGALII .CI KIEROWCY NIE DOŚĆ ŻE SĄ DRODZY .DROŻSI OD PIESZYCH TO JESZCZE MARUDNI .MIESZKAM KOŁO SZPITALA WIĘC WIEM ŻE NIE MA TAM AŻ TYLU PARKUJĄCYCH ABY NISZCZYĆ PIĘKNY PARK .

 • Basia

  Panie Boże wysłuchałeś moje modlitwy !!!! Dziękuję ! Psychiatria i Pediatria razem to KOSZMAR ! Strach tam przebywać ! Do tego zawsze wychodziło się z jelitówką !!! Brak odpowiedniego sprzętu w przypadku nagłego zagrożenia życia... na Goduli to co innego, wszystko na miejscu ...Chwała dla tego, dzięki któremu ta zmiana jest możliwa !!!

 • Mmm

  Co z tego ze przeniesa skoro tam przyjmuja dzieci tylko urodzone na Goduli, przynajmniej tak uslyszalam od personelu gdy moje dziecko potrzebowalo pomocy. Personel tez by musieli zmienic.

 • Zatroskana mama

  Jestem za. Również potwierdzam że szpital w Bielszowicach to porażka dziecko trafiło z zapaścią i problemami z oddychaniem a oni stwierdzili że to mała infekcja, gdzie po czasie okazało się że to było zatrucie czadem i nikt oprócz podstawowych badań nic nie zrobili dawali tylko inhalacje po 3 dobach dziecko zostało wypisane na moją prośbę do tego z zaleceniami aby zgłosić się do kardiologa i neurologa gdzie terminy przyjęć to nawet kilka miesięcy. A dokumentacja ......

 • K.K.

  U nas podobnie..zapaść, odwodnienie A oni z pretensjami ze w ogóle tam przywiozła nas karetka

 • Rudzianka

  Nowy ordynator jest lekarzem z prawdziwego zdarzenia. Jak moje dziecko było malutkie i w wieku 6 tygodni chcieli je zamknąć drugi raz do szpitala to dr Szylo (wtedy szeregowy lekarz na Bielszowicach) wziął pod skrzydła moje malenstwo z bakterią ecola w moczu i wyprowadził dziecko na prostą bez szpitala, kroplówek i zastrzyków. Lekarz został mi polecony i ja też go polecam znajomym. Do tej pory jak poważniejsza choroba to telefon do doktora idzie w ruch. Antybiotyki stosuje rzadko tylko jak jest konieczność. Mam nadzieję, że jak na oddziale skompletuje sobie kadrę podobną do Niego, to zarówno dzieci jak i rodzice będą miały spokojne noce nawet w chorobie. Ważne żeby był ktoś kompetenty, wrażliwy i oddany dzieciom. Wymaga od siebie i wymaga od otoczenia a szczególnie od rodziców jak dziecko jest chore. Zawsze murem z dzieckiem. Przejście na Godulę i nowy ordynator to wygrana w totka przez chore dzieciaki.

 • Elo

  Oddział może i straszy. Nowy ordynator widać że zaprowadził porządki z pielegniarkami chodzą jak w zegarku chociaż niektóre mają jeszcze nawyki od starej ordynator. Do wymiany jeszcze niektóre Panie doktorki i oddział będzie całkiem niezły. Ale żeby wyprostować takie zaszłosci potrzeba czasu a nowy ordynator działa chyba dopiero od niedawna. Moje dziecko leżało tam kiedyś i teraz, zmiany widać. Pożyjemy zobaczymy co dalej.

 • noa

  Znam dr Szylo jeszcze z poradni Jankowkiego i faktycznie to lekarz do polecenia. Nie wiem od kiedy jest ordynatorem pediatrii w Rudzie, ale ten oddział nie tylko straszył miejscem, ale i jakością opieki medycznej. Nie weryfikowałam, bo opinie były tak odstraszające, że korzystałam z opieki medycznej w innych miastach. Mam nadzieję, że teraz nasz miejski oddział pediatryczny będzie na wyższym poziomie.

 • ewa

  Dr Szylo to super lekarz !

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.