Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Piekarok w Dzień Dobry TVN

 • Dodano: 2013-10-18 14:30

Telewizja TVN gościła w Rudzie Śląskiej, gdzie nagrywała materiał dotyczący wypieku zdrowego, naturalnego  chleba. 

Bohaterem filmu, który będzie można obejrzeć w najbliższy poniedziałek  w programie "Dzień Dobry TVN" jest jedyny w Polsce czynny piekarok i chleb rudzianin.

Zdjęcia do filmu kręcone były na zabytkowym osiedlu przy ul. Staszica, w tradycyjnej śląskiej kuchni, którą udostępniło do nagrania Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej oraz przy piekaroku. Zachęcamy do obejrzenia filmu o tradycyjnym pieczeniu chleba w Rudzie Śląskiej. Film zostanie wyemitowany w poniedziałkowym programie "Dzień Dobry TVN", pomiędzy godz. 8:00 - 11:00.

Bohaterem filmu jest jedyny w Polsce czynny piekarok, który znajduje się przy ul. Bujoczka 24 w Rudzie Śląskiej.  Znany kucharz - Piotr Kucharski przyjeżdża do Rudy Śląskiej, żeby nauczyć się wypieku dobrego, zdrowego chleba. Rudzki mistrz piekarski – Mirek zdradza Piotrowi i jednocześnie widzom  przepis na rudzianina. Rudzianin to pszenno- żytni chleb z ziarnami na naturalnym zakwasie, z dodatkiem słonecznika, łamanego żyta i słodu żytniego. Nie zawiera żadnych konserwantów.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • hanyska

  ciekawe w ktory ponedzialek bo dzisiaj nic nie bylo

 • Ruda

  Matko, jaki ty musisz być sfrustrowany, skoro nie możesz się nawet cieszyć z tego że Twoje własne miasto może się trochę wypromować

 • yar.....

  A ten znowu o polityce klika.

 • Kamil

  No pięknie, tak trzymać i to właśnie jest marketing terytorialny, wylansujmy jakieś lokalne piwo i powoli do przodu!

 • noelka

  Czytać ze zrozumieniem! jak chce się pisać komentarz to na temat przeczytanego artykułu,a nie o d... Maryni.Brawo,że w naszym mieście jest piekarok,który jest obecnie wykorzystywany i można o tym zrobić program w TV.

 • mieszkaniec

  Ale wielka pompa. Wielkie otwarcie teraz telewizja TVN, dobra kampania wyborcza. A ludzie jak mieszkań nie mają tak nie będą mieć. Podobno jakieś deweloperzy mają coś budować ale pytanie kogo na te mieszkania będzie stać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.