Wiadomości z Rudy Śląskiej

Piłkarze Slavii powrócili. Znowu grają w IV lidze!

• Dodano: 2018-08-23 13:45

Piłkarze Slavii powrócili. Znowu grają w IV lidze. To ważny moment dla rudzkiego klubu, ponieważ dokładnie po 14 latach gry w IV lidze  w czerwcu 2017 roku jego zawodnicy zostali zdegradowani do ligi okręgowej. Jednak po rocznej przerwie w sobotę (12.08) zawodnicy Slavii rozegrali mecz już w IV lidze. Przeciwnikiem rudzian w tym meczu była drużyna Szombierki Bytom. Spotkanie z wymagającym przeciwnikiem zakończyło się remisem 0:0. Z kolei w środę (15.08) Slavia zmierzyła się z Unią Kosztowy z Mysłowic, z którą także zremisowała 0:0.

Sobotnia kolejka przyniosła rudzianom jeden punkt. Jednak to nie dało im satysfakcji, bo liczyli, że na Sosinki przywiozą trzy punkty. Jednak wola walki wypracowana w ciągu całego roku sprawiła, że rudzianie nie pozwolili pokonać się przeciwnikom. Podczas środowego meczu, który po raz pierwszy w tym sezonie zawodnicy Slavii rozegrali na własnym boisku, także nie dali się pokonać i zremisowali z zawodnikami Unii Kosztowy. Walka była zacięta. Na początku gry Slavia oddała strzał na bramkę, jednak obrońca poradził sobie z próbą Korzeniowskiego. Później w 20 minucie Małkowski uderzył z bliska tuż przy słupku, ale Strąk nie dał się zaskoczyć przeciwnikowi. Po 30 minutach gry bramkarz rudzian ponownie okazał się sprytniejszy od Małkowskiego. W 44 minucie na boisko powrócił Kamil Moritz i gdy otrzymał piłkę 7 metrów od bramki rywala, jego uderzenie zostało obronione przez bramkarza przyjezdnych. Druga połowa spotkania była równie emocjonująca, co pierwsza i  rozpoczęła się ponownie od ataków Unii, z których jednak nic nie wyniknęło. Dopiero w 70 minucie dwóch zawodników Kosztów, znalazło się przed Strąkiem, którzy jednak nie osiągnęli zamierzonego efektu. W 75 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wujec przedłużył piłkę głową, jednak ta wylądowała na słupku. I tak aż do końca spotkania trwała wyrównana walka, lecz  żadnej z drużyn nie udało się wypracować sytuacji strzeleckiej i pokonać przeciwnika.

Wynik: Szombierki Bytom 0:0 Slavia Ruda Śląska

Slavia Ruda Śląska: Strąk-Ostrowski, Szpoton, Wawrzyn, Korzeniowski-Met, Wujec, Skorupa D. (Stachoń), Strzempek (Noga), Rejmanowski (Puschhaus), Kot (Skorupa K.). Trener: J. Zajdel.

Wynik: Slavia Ruda Śląska 0:0 Unia Kosztowy

Slavia Ruda Śląska: Strąk–Ostrowski, Wawrzyn, Szpoton, Met, Skorupa (od 62 min Stachoń), Wujec, Rejmanowski (od 90 min Puschhaus), Moritz, Korzeniowski, Kot (od 80 min Strzempek). Trener J. Zajdel.

Źródło: Slavia Ruda Śląska