Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

PKW zarejestrowała 88 komitetów wyborczych

  • Dodano: 2019-08-27 13:30, aktualizacja: 2019-09-06 08:09

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 88 komitetów wyborczych, które będą mogły wystawić kandydatów w październikowych wyborach parlamentarnych.

Wśród zarejestrowanych komitetów można znaleźć ciekawe nazwy

Termin składania zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego minął wczoraj. Wśród zarejestrowanych przez PKW komitetów przeważają komitety wyborców – jest ich 57. Zarejestrowano też 30 komitetów partii politycznych i jeden komitet koalicyjny. Swoje komitety zgłosiły oczywiście najważniejsze siły polityczne w kraju, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Lewica czy Polskie Stronnictwo Ludowe razem z Kukiz,15. Jest jednak sporo komitetów, które mają zamiar zgłaszać tylko jednego kandydata na senatora oraz komitetów o dosyć ciekawych nazwach, takich jak: KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów, KW Partia Kierowców, KW Piast – Jedność Myśli Europejskich Narodów lub KW Związku Słowiańskiego. Pełną listę zarejestrowanych komitetów można znaleźć na stronie PKW oraz w galerii poniżej.

Listy kandydatów można zgłaszać do 3 września

Od momentu zarejestrowania komitetu wyborczego może on rozpocząć zbieranie podpisów pod listami kandydatów. Lista kandydatów na posłów powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tysięcy wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. Komitet wyborczy, który zgłosił listy kandydatów w co najmniej w połowie okręgów wyborczych dalsze listy może zgłaszać bez podpisów. Zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami co najmniej 2 tysiącami wyborców. Listy kandydatów na posłów i kandydatury na senatorów komitety mogą zgłaszać do północy 3 września.


Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Na czteroletnią kadencję wybranych zostanie 460 posłów i 100 senatorów.
 

Wykaz zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego złożonych Państwowej Komisji Wyborczej w związku z wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na dzień 13 października 2019 r.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Hanys

    Głosówać na Komitet Wyborczy Ślonzoki Razem.

  • as

    żeby taka Pani Pawłowicz mogła jeść sałatkę w trakcie obrad!

  • noriega

    Pamiętajcie, że pracujecie żeby te pasożyty miały darmową kasę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.