Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Po raz drugi rusza "One Billion Rising"

  • Dodano: 2016-01-12 19:45
Już po raz drugi w Rudzie Śląskiej odbędzie się akcja w ramach ogólnoświatowej kampanii przeciw przemocy wobec kobiet pn. "One Billion Rising / Nazywam się Miliard".
 
Akcja to tak zwany "flash mob", czyli spontaniczne zgromadzenie tłumu w danym miejscu w jakimś celu, w tym wypadku dla przyciągnięcia uwagi na problem przemocy. W naszym mieście akcja organizowana jest po raz drugi przez lokalną działaczkę, Ewę Chmielewską.
 
Obecnie trwają próby układu tanecznego, który zaprezentujemy na Placu Jana Pawła II przed przechodniami. Ćwiczenia odbywają się w Osiedlowym Domu Kultury RSM "Country" w Bykowinie w każdy poniedziałek i środę w godz. 16:30 - 17:30, lecz to nie jest wymóg. Do akcji można włączyć się w dowolnym momencie, nawet nie uczęszczając na nasze próby. Wszystkie potrzebne materiały dostarczamy zainteresowanym osobom lub grupom na nośnikach. Zachęcam organizacje, kluby, fundacje i chętne osoby do przyłączenia się do nas i wspólnego odtańczenia tańca przeciwko przemocy wobec kobiet na rudzkim rynku - mówi Ewa Chmielewska.
 
Finał akcji odbędzie się na Rynku w Nowym Bytomiu 14 lutego 2016 o godz. 16.00.  
 
Układ taneczny jest taki sam na całym świecie. Wykonany zostanie w tym samym dniu do tej samej ścieżki dźwiękowej przez osoby chcące zjednoczyć się z ofiarami przemocy. Akcja zapoczątkowana została w 2011 roku. Do akcji włączają się nie tylko kobiety. Chętnie wspierają ją też mężczyźni. W ubiegłym roku "One billion rising" zgromadziła tłum mieszkańców na Placu Jana Pawła II.
 

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.