Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pod kopalniami kolejki emerytów po deputaty

 • Dodano: 2017-10-25 12:30, aktualizacja: 2017-10-25 15:13

Byliśmy dziś pod KWK Pokój. Tam w kolejce czekało ponad stu emerytów i rencistów, którzy chcieli oddać wniosek o wypłatę świadczenia za węgiel. Kolejka tworzyła się już przed 7. rano. Po 9:00 wężyk oczekujących sięgał od wejścia do dyrekcji (od wewnętrznej strony budynku) aż do wjazdu na teren kopalni. To nie jedyny taki przypadek - dziś pod każdą kopalnią gromadzą się byli górnicy. Takie tłumy pod zakładami górniczymi będą jeszcze przez najbliższe dni.

Czekam już ponad godzinę, a zanosi się, że kolejne dwie godziny stania w tej kolejce przede mną. - mówił nam pod wirecką kopalnią jeden z emerytów.

Na szczęście kolejka posuwa się szybko. Uspokajała nas i tłumaczyła zasady przyjmowania wniosków kierownik działu w dyrekcji kopalni Pokój:

Cała procedura przebiega szybko. Staramy się, aby każdy był obsłużony sprawnie. Na wnioskodawców czeka 5 stanowisk, w których przyjmujemy wnioski. Do dyrekcji wpuszczanych jest 6 osób jednocześnie, według numerków rozdanych w kolejce przed budynkiem. Chcemy tym samym uniknąć niepotrzebnego tłoku wewnątrz. Jeżeli ktoś wśród oczekujących jest chory, starszy, dajemy oczywiście możliwość, aby podczas oczekiwania na swoją kolej spoczął w dyrekcji. Emeryci spędzają przy stanowisku kilka minut, chyba że ich sytuacja prawna w związku z deputatem jest bardziej skomplikowana – głównie w przypadku wdów czy sierot procedury te mogą się nieco wydłużyć – to na przykład brak niezbędnych dokumentów, decyzji itp. – mówiła kierownik działu w KWK Pokój.


Obsłużeni mieszkańcy wychodzą z budynku drugim wyjściem, tym od strony drogi. Ma to usprawnić cały system. Zainteresowani mogą także na miejscu w dyrekcji pobrać wniosek o przyznanie rekompensaty za węgiel. Rozdają je pracownicy biur i ochrona.

Najnowsze ogłoszenia z Rudy Śląskiej Sprawdź


Przypomnijmy, że wnioski o wypłatę 10 tys. zł w ramach rekompensaty za utratę prawa do deputatu węglowego można składać od wczoraj (24 października) w każdym zakładzie górniczym (nie ma rejonizacji). Przewidziano na to czas 21 dni. Lista miejsc, gdzie przyjmowane są wnioski, wraz z godzinami urzędowania dostępna jest TUTAJ.


POBIERZ WNIOSEK jeśli jeszcze go nie masz!

Pod kopalniami kolejki emerytów po deputaty

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Zobacz także

Komentarze (73)    dodaj komentarz »

 • 1234

  Przy KWK Pokój siedzi jakaś " miła" pani która 80 letnią kobietę odesłała z wnioskiem do zabrza" bo tylko tam mogą załatwiać wnioski wdowy". Szkoda że nie znam nazwiska .Wstyd żeby starszych ludzi wprowadzać w błąd i gonić po całym śląsku.

 • w rozterce moje serce

  Co z tymi górnikami ,co wniosku nie złożą a przysługuje im deputat p.Tobiszowski?

  • w rozterce moje serce
   2017-10-28 15:27
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Fifi

  Smialo teraz mozna isc do lekarza nie ma kolejek wszyscy pod kopalniami stoja i nagle zdrowi

 • Emeryt hutniczy

  Witam, trzeba zebrac wszystkich hutniczych emerytow i iść do sądu, czy to sprawiedliwie, jednym dają a drugim nie, nam czyli hutnikom także zebrano deputat, trzeba do sądu walczyc osprawiedliwosc, coto za państwo jednym daje a drugim nie. Myślę że więcej hutnikow się tutaj wypowie.

 • Asia

  Jednym dają 500+ a drugim nie.

 • Pelagia W

  WitamJestem żona byłego górnika oczywiście też zabrany deptak Ale ja o czymś innym chciałbym wypowiedzieć sięMieszkam teraz w centrum Polski i jest taka firma Fabryka Maszyn Górniczych kiedyś robili maszyny do kopalń Pracownicy i emeryci renciści dostawali i dostają cały czas bez wstrzymania deputaty na węgiel jak w kopalni co większość to kopalni nie widziała na oczyKolega odchodził na emeryturę kiedyś pracował w tym zakładzie ciągle brał deputaty choć kilka lat tam pracował i na odejście na emeryturę otrzymał za deputaty 5 tys zł tak zwana odprawka MOŻNA proszę się zastanowić o co w tym chodzi to jest bardzo dużo osób którym się tak wypłaca za nicPozdrawiam

 • Deputaty dla wszystkich!

  Propozycja deputatów dla wszystkich:Sprzedawca - produkty spożywcze (lub 10000zł)Mechanik samochody - części do samochodu (lu 10000zł)Lekarz - lekarstwa (lub j.w.)Nauczyciel - kreda, zeszyty, długopisy (lub...)Kierowca - paliwo (lub...)Piekarz - chleb do śmierci (lub...)Elektryk - wiadomoBrukarz, cykliniarz, ciastkarz, sprzątaczka/sprzątacz, szewc, hutnik, monter...A tu tylko górnicy dostają...

  • Deputaty dla wszystkich!
   2017-10-26 16:54
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Axel

  Górnicy zarabiają godnie i uczciwie za pracę . Problem w tym, że cała reszta zarabia za mało a to nie wina górników.

 • Olo

  Popieram dać wszystkim takie same przywileje i wynagrodzenia a skończą się narzekania.

 • Radek

  A gdzie mogą złożyć wnioski pracownicy energetyki po dopłatę do prądu , pracownicy wodociągów po dopłatę do wody , itd ? Komuna nie odeszła !

 • Adi

  I tu synku masz duży problem z niewiedzy pierw do pytaj u źródeł, a później hejtuj energetyka ma zniżki na prąd do swoich pracowników!!! Nawet jak byś chciał wiedzieć to pracownicy marketów typu Tesco, biedronka otrzymują deputat tak więc po pytaj a nie pisz głupot

 • nKom

  A co 500+ nie dostaje ???? biedny

 • nie mocher

  emeryci grzecznie stoją i przeważnie ci ,co narzekają na PIS,jak dzieciom dali 500+to to debatowali skąd na to kasa ,w autobusie ,przychodni,czy kościele ustać nie umieją ,bo przecież trzeba tym boroczkum ustąpić miejsca , no a tera nic ich nie boli,cudownie uzdrowieni,niech biorą tą kasę ,jak się im należy ,ale ja bym co niektóre wdowy wysłała na przymusowe roboty.Ja się cieszę ,że dopisało im zdrówko,bo w przychodni emerytów mniej ,wszak kasa PIS-u nie śmierdzi ,a ten rząd jako JEDYNY daje ,a nie zabiera.

 • nKom

  Ha dobre sobie - ten rząd daje ..... rząd nie daje bo nie ma swoich pieniędzy to są Nasze pieniądze podatników a co do 500+ to czy to moje dzieci czy mojego męża ??? to po co te głupie komentarze ????

 • fafik

  To dlaczego cudotwórcy Twoi z PO i PSL i SLD itd nic nie dali, wszak tez dawali nie swoje, wiec mogli poszaleć? Dlaczego nie dali? Dali - ale swoim, bo dla każdego to by zabrakło

 • nKom

  A co ci cudotwórcy z pis-dzielskiego nasienia co okradli górników z deputatów aby mieć na 500+ i się sprzedajecie jak sprzedawczyki więc wara od górników którzy harowali na dole i im się to należy a nie za roboty łózkowe .... to mi też oddać 500+ za trójkę dzieci jak tacy hojni i bogobojni pis-dzielce .gorszego rządu złodziejskiego jeszcze nie było !!!!!!!

 • paszeko

  jestes glupi

 • nKom

  Chyba ty bo jesteś starym moherem !!!!!

 • Alojz

  Jak dają to cza brać bo potem nie bydzie. Przynajmniej teraz momy rząd co coś daje ludziom a nie jak ci z Parady Oszustów ino do siebie na ośmiorniczki.

 • Agnys

  Jestem wdowa mam 20 corke ucZy się dostajemy rentę rodzinna na pół jakie potrZebuje dokumenty na deputat weglowy

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.