Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pod kopalniami kolejki emerytów po deputaty

 • Dodano: 2017-10-25 12:30, aktualizacja: 2017-10-25 15:13

Byliśmy dziś pod KWK Pokój. Tam w kolejce czekało ponad stu emerytów i rencistów, którzy chcieli oddać wniosek o wypłatę świadczenia za węgiel. Kolejka tworzyła się już przed 7. rano. Po 9:00 wężyk oczekujących sięgał od wejścia do dyrekcji (od wewnętrznej strony budynku) aż do wjazdu na teren kopalni. To nie jedyny taki przypadek - dziś pod każdą kopalnią gromadzą się byli górnicy. Takie tłumy pod zakładami górniczymi będą jeszcze przez najbliższe dni.

Czekam już ponad godzinę, a zanosi się, że kolejne dwie godziny stania w tej kolejce przede mną. - mówił nam pod wirecką kopalnią jeden z emerytów.

Na szczęście kolejka posuwa się szybko. Uspokajała nas i tłumaczyła zasady przyjmowania wniosków kierownik działu w dyrekcji kopalni Pokój:

Cała procedura przebiega szybko. Staramy się, aby każdy był obsłużony sprawnie. Na wnioskodawców czeka 5 stanowisk, w których przyjmujemy wnioski. Do dyrekcji wpuszczanych jest 6 osób jednocześnie, według numerków rozdanych w kolejce przed budynkiem. Chcemy tym samym uniknąć niepotrzebnego tłoku wewnątrz. Jeżeli ktoś wśród oczekujących jest chory, starszy, dajemy oczywiście możliwość, aby podczas oczekiwania na swoją kolej spoczął w dyrekcji. Emeryci spędzają przy stanowisku kilka minut, chyba że ich sytuacja prawna w związku z deputatem jest bardziej skomplikowana – głównie w przypadku wdów czy sierot procedury te mogą się nieco wydłużyć – to na przykład brak niezbędnych dokumentów, decyzji itp. – mówiła kierownik działu w KWK Pokój.


Obsłużeni mieszkańcy wychodzą z budynku drugim wyjściem, tym od strony drogi. Ma to usprawnić cały system. Zainteresowani mogą także na miejscu w dyrekcji pobrać wniosek o przyznanie rekompensaty za węgiel. Rozdają je pracownicy biur i ochrona.

Najnowsze ogłoszenia z Rudy Śląskiej Sprawdź


Przypomnijmy, że wnioski o wypłatę 10 tys. zł w ramach rekompensaty za utratę prawa do deputatu węglowego można składać od wczoraj (24 października) w każdym zakładzie górniczym (nie ma rejonizacji). Przewidziano na to czas 21 dni. Lista miejsc, gdzie przyjmowane są wnioski, wraz z godzinami urzędowania dostępna jest TUTAJ.


POBIERZ WNIOSEK jeśli jeszcze go nie masz!

Pod kopalniami kolejki emerytów po deputaty

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Zobacz także

Komentarze (75)    dodaj komentarz »

 • stary wiarus

  Na trzeci dzień po ogłoszeniu że można już składać wnioski o deputat, pojechałem na KWK Pniówek i załatwiłem sprawę w 5 minut. Stanowisk do przyjmowania wniosków było na sali zbornej siedem czy osiem i dwoje, troje interesantów przy każdym stanowisku.

 • 1234

  Przy KWK Pokój siedzi jakaś " miła" pani która 80 letnią kobietę odesłała z wnioskiem do zabrza" bo tylko tam mogą załatwiać wnioski wdowy". Szkoda że nie znam nazwiska .Wstyd żeby starszych ludzi wprowadzać w błąd i gonić po całym śląsku.

 • w rozterce moje serce

  Co z tymi górnikami ,co wniosku nie złożą a przysługuje im deputat p.Tobiszowski?

  • w rozterce moje serce
   2017-10-28 15:27
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ha ha

  Takich odpowiedzi od Tobiszowskiego ,Pietraszwskiej Związków zawodowych Radnych nie doczekasz

 • Fifi

  Smialo teraz mozna isc do lekarza nie ma kolejek wszyscy pod kopalniami stoja i nagle zdrowi

 • Emeryt hutniczy

  Witam, trzeba zebrac wszystkich hutniczych emerytow i iść do sądu, czy to sprawiedliwie, jednym dają a drugim nie, nam czyli hutnikom także zebrano deputat, trzeba do sądu walczyc osprawiedliwosc, coto za państwo jednym daje a drugim nie. Myślę że więcej hutnikow się tutaj wypowie.

 • Asia

  Jednym dają 500+ a drugim nie.

 • Pelagia W

  WitamJestem żona byłego górnika oczywiście też zabrany deptak Ale ja o czymś innym chciałbym wypowiedzieć sięMieszkam teraz w centrum Polski i jest taka firma Fabryka Maszyn Górniczych kiedyś robili maszyny do kopalń Pracownicy i emeryci renciści dostawali i dostają cały czas bez wstrzymania deputaty na węgiel jak w kopalni co większość to kopalni nie widziała na oczyKolega odchodził na emeryturę kiedyś pracował w tym zakładzie ciągle brał deputaty choć kilka lat tam pracował i na odejście na emeryturę otrzymał za deputaty 5 tys zł tak zwana odprawka MOŻNA proszę się zastanowić o co w tym chodzi to jest bardzo dużo osób którym się tak wypłaca za nicPozdrawiam

 • Deputaty dla wszystkich!

  Propozycja deputatów dla wszystkich:Sprzedawca - produkty spożywcze (lub 10000zł)Mechanik samochody - części do samochodu (lu 10000zł)Lekarz - lekarstwa (lub j.w.)Nauczyciel - kreda, zeszyty, długopisy (lub...)Kierowca - paliwo (lub...)Piekarz - chleb do śmierci (lub...)Elektryk - wiadomoBrukarz, cykliniarz, ciastkarz, sprzątaczka/sprzątacz, szewc, hutnik, monter...A tu tylko górnicy dostają...

  • Deputaty dla wszystkich!
   2017-10-26 16:54
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Axel

  Górnicy zarabiają godnie i uczciwie za pracę . Problem w tym, że cała reszta zarabia za mało a to nie wina górników.

 • Olo

  Popieram dać wszystkim takie same przywileje i wynagrodzenia a skończą się narzekania.

 • Radek

  A gdzie mogą złożyć wnioski pracownicy energetyki po dopłatę do prądu , pracownicy wodociągów po dopłatę do wody , itd ? Komuna nie odeszła !

 • Adi

  I tu synku masz duży problem z niewiedzy pierw do pytaj u źródeł, a później hejtuj energetyka ma zniżki na prąd do swoich pracowników!!! Nawet jak byś chciał wiedzieć to pracownicy marketów typu Tesco, biedronka otrzymują deputat tak więc po pytaj a nie pisz głupot

 • nKom

  A co 500+ nie dostaje ???? biedny

 • nie mocher

  emeryci grzecznie stoją i przeważnie ci ,co narzekają na PIS,jak dzieciom dali 500+to to debatowali skąd na to kasa ,w autobusie ,przychodni,czy kościele ustać nie umieją ,bo przecież trzeba tym boroczkum ustąpić miejsca , no a tera nic ich nie boli,cudownie uzdrowieni,niech biorą tą kasę ,jak się im należy ,ale ja bym co niektóre wdowy wysłała na przymusowe roboty.Ja się cieszę ,że dopisało im zdrówko,bo w przychodni emerytów mniej ,wszak kasa PIS-u nie śmierdzi ,a ten rząd jako JEDYNY daje ,a nie zabiera.

 • nKom

  Ha dobre sobie - ten rząd daje ..... rząd nie daje bo nie ma swoich pieniędzy to są Nasze pieniądze podatników a co do 500+ to czy to moje dzieci czy mojego męża ??? to po co te głupie komentarze ????

 • fafik

  To dlaczego cudotwórcy Twoi z PO i PSL i SLD itd nic nie dali, wszak tez dawali nie swoje, wiec mogli poszaleć? Dlaczego nie dali? Dali - ale swoim, bo dla każdego to by zabrakło

 • nKom

  A co ci cudotwórcy z pis-dzielskiego nasienia co okradli górników z deputatów aby mieć na 500+ i się sprzedajecie jak sprzedawczyki więc wara od górników którzy harowali na dole i im się to należy a nie za roboty łózkowe .... to mi też oddać 500+ za trójkę dzieci jak tacy hojni i bogobojni pis-dzielce .gorszego rządu złodziejskiego jeszcze nie było !!!!!!!

 • paszeko

  jestes glupi

 • nKom

  Chyba ty bo jesteś starym moherem !!!!!

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.