Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pod sądem w Rudzie Śląskiej też zaprotestują

 • Dodano: 2017-07-21 12:45

Dzisiaj o godz. 21:00 pod Sądem Rejonowym w Rudzie Śląskiej odbędzie się protest rudzian przeciwko proponowanym zmianom w ustawie dotyczącej Sądu Najwyższego.

Pikieta organizowana jest przez rzeszę niezadowolonych mieszkańców, którzy twierdzą, że plany Prawa i Sprawiedliwości dotyczące nowych ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym są zamachem na polskie sądownictwo. Podobne protesty mają miejsce w wielu miastach Polski, za nami akcje m.in. w Katowicach czy Żorach. Obywatele gromadzą się pod hasłem "Łańcuch Światła", paląc znicze i skandując hasła takie jak "nie pozwolimy" czy "chcemy weta".

Akcja odbędzie się dziś (piątek) przed Sadem Rejonowym w Rudzie Śląskiej przy ul. Bukowej 5a o godzinie 21:00.

Zapraszam gorąco wszystkich zainteresowanych. Nadmieniam, że Sąd wyraził zgodę na to wydarzenie, Policja równiez została poinformowana. Mam nadzieję, że obywatele również dopiszą pomimo nieciekawej pogody. - mówi Pani Anna, organizatorka pikiety.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (127)    dodaj komentarz »

 • Halembianin

  Śmiechu warte i zwykła dziecinada większość z protestujących niewie na jakiej ulicy jest sąd ale jak idzie poryczeć i kogoś obrazić to czemu nie.To taki nowy nurt kiboli.

 • liczykrupa

  Co to znaczy "NIEWIE"? Wydaje mi się, że wielu z nas nie wie co znaczy "NIEWIE".

 • Szczypiorek

  Zastanawiam sie czy na "protescie" zobaczymy radna Kolade mieszkajaca w Mikoliwie demonstrujaca przeciwko wladzy PISu no bo przeciez ten nasz rzad taki zly jest a za PO bylo tak dobrze, i prace mozna bylo córce załatwić a teraz lipa sprawy zglaszaja do prokuratury ze nie mieszka sie w Rsl a diety radnej pobiera buuuu systemie destrukcji PO wróć!

 • ass

  nie wiedziałem że u nas w rudzie tyle postkomuny i SB-eków, bo że sąd w swojej obronie organizuje marsze protestacyjne to pachnie komuną

 • wstyd

  gdzie byliscie za czasów PO nikt z was nie widział jak tamta władza niszczyła ten kraj i dojiła z biednych ludzi

 • tchórze

  Oni tego nie widzieli bo im bogatym ludziom PO robiło dobrze.

 • Wojciech

  Czy wy ludzie nie widzicie, że tak Platforma, Kod, Nowoczesna jak i PiS napuszczaja na siebie Polaków a między czasie robią swoje nie licząc się z człowiekiem. Nie dajmy sobą sterować, żadne z tych ugrupowań nie chce dobra polski tylko swego własnego interesu pilnuje.

 • kp

  przed sadem w wirku koło tesco nie ma żadnych bloków mieszkalnych co to za bzdurne zdjęcie POpaprancy

 • Adela

  Fot. Protest w Katowicach. Pisze na zdjeciu

 • gastroenterolog

  Tympo w jakim przibywo "minusow" pod nikerymi postami, dowodzi jednego - komuś zaczła sie [...]zka. Dobrze co Hrabia Radziwiłł Stoperanu jeszcze na recepta niy zrobioł.

 • KICHA

  cyrk arena ,nie stójcie i tak nic nie zdziałacie a ta sprawiedliwosć musi wreszcie z encyklopedii do SĄDU NADEJŚĆ,CZAS NA ZMIANY

 • pastuszkowie

  Tchórze boją się zmian - żałośni.

 • liczykrupa

  Aha jeszcze jedno... Jak idzie sie mianować Ślonzokym i murym stoć za kimś fto Ślonzokow łobciepoł [...]ym nazywając ich "zakamuflowanom opcjom niymieckom". Dyć te Powstańce byli ŚLONSKE, byli ŚLONZOKAMI i niy chcieli być we vaterlandzie yno we łojczyźnie, a terozki ich-tych Powstańcow po śmierci i tych żyjoncych-ich potomkow, jedyn chopek sie nazywo "zakamuflowanom opcjom niymieckom", a wiynkszość leci za nim w tympie Bolta, bo im 500 łobiycoł. Jak nisko trza upaść! Mało tego tyn chopek je wpatrzony jak we łobrozek, we takigo wonsiatego satrapy, co Korfantego, kery Ślonsk do Polski prziwiodł, pniywiyroł i w końcu ukatrupioł. Kaj my to som? Po kery stronie Brynicy?[...]ne Ślonzoki - bele 500 wiyncyj...

 • ernest_vitczok

  Mie starka godała że Korfanty to boła zdradziecko szuja. Kej by niy łon by my mieli szeroko autonomia a tak musieli my robić na tych lebrow z polski. I tak nos mieli, mają i mieć bydom w żici. Jo tam nigdy niy uznom polski czy niom rzadzi kaczor czy inny kurdupel.

 • giga

  liczykrupa ,coś mnie się zdaje ,że ty się niczego w życiu nie dorobiłeś i teraz zawiścisz dzieciom te 500 zł,żeby lepiej od Ciebie nie pojadły,chyba dzieci nie masz i nie wiesz ile kosztują.My jesteśmy tu gdzie chcemy, a jak nie wiesz gdzie jesteś,to dziś jest wybór i pa ,pa .Jak trzeba nisko upaść ,żeby się wypowiadać na temat o którym się nie ma zielonego pojęcia ,pa

 • liczykrupa

  Źle Ci się wydaje! Dzieci mam dwoje - urodzone dużo wcześniej niż ktoś wymyślił 500+. Dzieci i rodzina - to jest najważniejsze z tego czego się dorobiłem. 500+ biorę - bo sam się na nie zrzucam. Ja wiem gdzie jestem i widzę jak daleko w tył od miejsca, w którym jestem dzisiaj, ktoś chce mnie cofnąć. Obecnie rządzących wybrało jakieś 5 mln. osób i Ty - prawdopodobnie jedna z tych 5 mln. będziesz mówić jednemu z tych ok. 35 mln. niezadowolonych mówić pa pa?! Ty nie upadłaś nisko - Ty upadłaś z wysoka i to na głowę!

 • liczykrupa

  Oglądając te wszystkie łańcuchy światła zastanawiałem się gdzie są Ci wszyscy popierający tzw. Dobrą Zmianę (często nocną)? Dlaczego nie organizują żadnych wieców poparcia, żadnych modłów, żadnych fakelcugów... No teraz już wiem - klikają...

 • Tomasz

  Hej, POrtal: dlaczego dajecie fotkę z Katowic???? Manipulacja rodem z TVN...... W R.Śl. protestowała garstka UBeckich dziadków, broniąca sędziowskiej kasty i ładu PRLowskiego. Pytam protestujących: mieliście kiedyś do czynienia z sądami? Nie?? To zamknijcie japy!

 • Urania

  To jest zapowiedź protestu idioto, czytaj podpis pod zdjęciem.

 • bobo

  Pytam się gdzie pod obecnym sądem znajduje sie taki blok mieszkalny ???? Oszustwo !

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.