Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podsumowanie 2019 roku! Zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości

  • Dodano: 2020-01-02 08:00, aktualizacja: 2020-01-20 12:07

Co działo się w mieście w zakończonym roku? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości w 2019 roku.


Śląsk: ulice zamieniły się w rzeki po obfitych ulewach

Pod koniec lipca br. gwałtowne oberwania chmur nad całym regionem spowodowały podtopienia i zamieniły część ulic w potoki! Występowały ogromne utrudnienia w ruchu.


W Rudzie Śląskiej powstaje nowa restauracja McDonald's? Wszystko na to wskazuje!

We wrześniu informowaliśmy, że w mieście powstaje kolejna restauracja McDonald's przy ul. 1 Maja 315/317 w sąsiedztwie CH Plaza. Dzisiaj (31 grudnia) wielkie otwarcie.


Na Drogowej Trasie Średnicowej w kierunku Gliwic doszło do kolizji

Duże zainteresowanie czytelników wzbudziła informacja o poważnie wyglądającym zdarzeniu, do którego doszło na Drogowej Trasie Średnicowej na wysokości Chebzia, czyli na tak zwanym zakręcie mistrzów. Kierowca jadący samochodem marki BMW na trasie w stronę Gliwic stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery energochłonne. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.


Śmierć na torach w Rudzie Śląskiej. Młody mężczyzna popełnił samobójstwo

Niestety ubiegły roku w Rudzie Śląskiej doszło do wielu potrąceń przez pociąg. Jedną z tragedii, która najbardziej wstrząsnęła mieszkańcami Rudy Śląskiej, był śmiertelny wypadek 27-letniego rudzianina. Do tragedii doszło 30 czerwca po godzinie 3 na torach przy dworcu kolejowym w Chebziu. 27-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej zginął pod kołami pociągu pośpiesznego relacji Gliwice - Warszawa. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że było to samobójstwo. Maszynista, kiedy zauważył leżącego na torach mężczyznę, próbował zatrzymać maszynę. Niestety bezskutecznie.


Supermarket Tesco znika z Rudy Śląskiej!

Jednym z częściej komentowanych artykułów był news na temat likwidacji supermarketu Tesco przy ul. 1 Maja.


Atak maczetą w centrum Nowego Bytomia w biały dzień? Mamy nowe informacje

Wiele kontrowersji wzbudził także temat bójki w centrum Nowego Bytomia, do której doszło na początku czerwca. Do zajścia doszło przy przejściu dla pieszych tuż obok rynku, gdzie trójka pijanych mężczyzn zaczęła zaczepiać kierowcę, który ustąpił im na pasach pierwszeństwa. Kierujący pojazdem przewoził również kobietę i dziecko. Kiedy doszło do zaczepek, kierowca wysiadł z samochodu z maczetą, aby odstraszyć napastników, ci jednak nie ustąpili. Ostatecznie faktycznie to kierowca zadał cios i zranił pijanego mężczyznę, jak tłumaczył, zrobił to jednak w samoobronie. Gdy kolega rannego rzucił w samochód kubłem na śmieci, kierowca wrócił do wozu i odjechał. Sam zgłosił się na policję i poinformował o zdarzeniu. Zraniony maczetą mężczyzna został przewieziony do szpitala.


Ośmiolatek wyskoczył przez okno - tragiczny wypadek w Ośrodku Pomocy Dzieciom i Rodzinie

Duże zainteresowanie czytelników wzbudził także wypadek, do którego doszło w Ośrodku Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej przy ul. Plebiscytowej. Ośmiolatek, który chciał opuścić placówkę bez wiedzy opiekunów, wyskoczył oknem - nieszczęśliwie upadł na głowę. Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał dziecko do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie zostało poddane hospitalizacji.


Dni Rudy Śląskiej: Impreza na 60-kę miasta

Jak zwykle duża część mieszkańców uczestniczyła w tegorocznych Dniach Rudy Śląskiej. Na scenie zaprezentowali się m.in.: zespół KOMBI, DODA z zespołem Virgin, Ewelina Lisowska, Abradab i O.S.T.R..


Żywioł strawił cały ich dorobek. Rodzina z Bielszowic prosi o pomoc w odbudowaniu domu

Czytelników naszego portalu poruszyła także historia rodziny z Bielszowic, która straciła cały dobytek życia w pożarze.


Wybuch butli z gazem w Rudzie Śląskiej

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w lipcu w dzielnicy Ruda. 19 lipca przy ul. Wolności doszło do wybuchu butli gazowej. W wyniku tej tragedii zginęła jedna osoba.


Tragedia w Rudzie Śląskiej. 18-latek skoczył z wiaduktu nad autostradą A4

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło niedawno. W nocy z 29 na 30 listopada. Około północy osiemnastolatek stanął na wiadukcie w ciągu ul. 1 Maja w Rudzie Śląskiej i skoczył na autostradę A4. Osobę leżącą na jezdni w stronę Katowic zauważył kierowca ciężarówki, który przejeżdżał autostradą. Na miejscu bardzo szybko pojawiła się policja i pogotowie ratunkowe. Ratownikom udało się na chwilę przywrócić mężczyźnie czynności życiowe. Niestety zmarł po przewiezieniu do szpitala.


Mocne tąpnięcie na KWK Bielszowice! Jeden górnik nie żyje, 9 jest rannych!

Na początku października do poważnego tąpnięcia doszło w kopalni KWK Bielszowice. Blisko epicentrum wstrząsu znajdowało się kilkunastu górników. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej jeden górnik nie żyje - to elektryk wykonujący prace w pochylni 2Z.


Schrony bojowe w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach: 3 do wyburzenia, 3 do ocalenia

Wiele emocji wzbudziła także informacja, że trzy schrony bojowe, które znajdowały się w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach znikną z powierzchni ziemi. Miało to związek z nową inwestycją firmy Prologis, która na tym terenie zbudowała nowoczesne Centrum Logistyczne Prologis Park Ruda Śląska.


To już pewne! Oddział Neurologiczny w rudzkim szpitalu zostanie zawieszony w działaniu

Na początku sierpnia informowaliśmy, że pojawiły się plotki, jakoby Oddział Neurologiczny w rudzkim szpitalu miał zostać zawieszony w działaniu. Na przełomie sierpnia i września przedstawiciele rudzkiej placówki oficjalnie potwierdzili tę informację. Czasowe zaprzestanie działalności oddziałów nastąpiło na okres trzech miesięcy, od 1 września do 30 listopada br.


Ruda Śląska: autokar przewożący dzieci wypadł z jezdni - kierowca reanimowany

Na początku maja na ulicy 1-go Maja w Czarnym Lesie w Rudzie Śląskiej, na trasie w stronę Rudy autokar przewożący dzieci wypadł z jezdni i przewrócił się na bok na poboczu. Kierowca autobusu trafił do szpitala, uskarżał się na silne bóle w klatce piersiowej. Nie potrafił jednoznacznie wytłumaczyć, co się stało. Również trójka dzieci ze względu na złe samopoczucie została odwieziona do szpitala, ale na szczęście nikomu nic nie zagraża.


Wiemy, jak głosowali rudzianie! Wyniki ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych

Wiele emocji wzbudziły także tegoroczne wybory parlamentarne. Według danych ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych, mieszkańcy Rudy Śląskiej najwięcej głosów oddali na Prawo i Sprawiedliwość. Łącznie w Rudzie Śląskiej oddano 62 440 ważnych głosów. Walkę o fotel senatora wygrała Dorota Tobiszowska, natomiast Marek Wesoły został posłem.


Jedna z największych kradzieży na Śląsku. Złodzieje ukradli rowery za prawie milion zł.

Pod koniec października w Rudzie Śląskiej doszło do zuchwałej kradzieży. Nieznani sprawcy ukradli 60 rowerów elektrycznych MTB ze sklepu rowerowego ACTIVA w Rudzie Śląskiej. Wartość skradzionych rowerów może opiewać na prawie milion złotych!


Które wydarzenia Wam utkwiły najbardziej w pamięci? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Heh

    Ciekawe według jakich kryteriów wybrano te najciekawsze artykuły?

  • Xyz

    Umiesz czytac? Czy tylko obrazki ogladasz?

  • Mamamuminka

    Jakoś o tym biednym dziecku co wyskoczyło z ośrodka cicho sza

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.