Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podziękowania dla rudzkiego policjanta!

  • Dodano: 2019-09-16 07:30, aktualizacja: 2019-09-16 07:52

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej wpłynęły podziękowania dla rudzkiego policjanta. Jeden z funkcjonariuszy w trakcie urlopu jadąc samochodem przez Bykowinę, zauważył pozostawioną na przystanku torebkę, którą zabrał i odwiózł właścicielce.

Pan Wojciech to policjant, który na co dzień walczy z przestępczością na terenie naszego miasta w strukturze Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy. W ubiegły poniedziałek w czasie swojego urlopu, jechał samochodem przez Bykowinę, gdzie na pustym przystanku autobusowym zauważył pozostawioną torebkę. Natychmiast zatrzymał samochód i zabrał ją z ławki. W torebce były dokumenty i telefon z którego zadzwonił pod numer oznaczony jako dom. W rozmowie z mężem Pani Franciszki ustalił, że jechała ona do córki.

Nasz policjant nie zastanawiał się długo tylko pojechał pod wskazany adres i zwrócił zgubę wdzięcznej właścicielce. Zachował się on normalnie, tak jak powinien zachować się każdy z nas. Dobrze też wiemy, że gdyby torebka wpadła w ręce osoby, która nie kieruje się tą zasadą Pani Franciszka mogłaby mieć spore kłopoty. Pamiętajmy, że przestępcy często wykorzystują skradzione bądź zgubione dokumenty, aby na przykład wziąć kredyt lub podpisać umowę ratalną na drogi sprzęt - mówi Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej.

Sama rudzianka i jej rodzina są wdzięczni policjantowi, dzięki któremu torebka z dokumentami, kluczami i telefonem wróciła szybko do niej. Jak napisała córka Pani Franciszki:

Przyzwoitość to tak naturalna rzecz, która cechuje nas wszystkich. Jednak sytuacja jaka zdarzyła się mojej mamie, która zostawiła torebkę na przystanku, pokazała, że ludzki odruch Pana Wojciecha urasta do zachowań niecodziennych, zasługujących na szczególną uwagę, podkreślenie oraz propagowanie wśród innych. Zaoszczędził on nie tylko zmartwień, stresu ale przede wszystkim kłopotów z wymianą i zastrzeganiem dokumentów, kart bankowych oraz kluczy - czytamy w liście.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Yy

    Wielki mi wyczyn.

  • rudzielec

    jejku ,to naprawdę jest mega cudna postawa policjanta ,przecież nie musiał ,ale zareagował ,pomógł ,oddał ,no super i uczmy się takiej postawy ,brawo .

  • ewa

    Serce się raduje,i wiara w człowieka rośnie. Brawa dla Pana policjanta.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.