Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podziel się opinią na temat atutów i promocji Rudy Śląskiej!

 • Dodano: 2018-02-23 06:45, aktualizacja: 2018-02-23 07:15

W Rudzie Śląskiej rozpoczynają się badania marki miasta i jego wizerunku. Swoją opinią na jego temat podzieli się 1000 osób - mieszkańców Rudy Śląskiej i Polski. Badania prowadzone będą w związku z pracami nad przygotowaniem strategii promocji Miasta na lata 2018 – 2021.

W Urzędzie Miasta trwają prace nad przygotowaniem strategii promocji miasta na lata 2018 – 2021. Strategia ta wyznaczać będzie kierunki promocji i komunikacji miasta, a także budowania pożądanego wizerunku. W ramach działań związanych z przygotowaniem dokumentu przeprowadzone zostały już warsztaty strategiczne z przedstawicielami mieszkańców, Urzędu Miasta i instytucji miejskich, wykonane zostały także analizy otoczenia miasta i jego słabych i mocny stron, a także szans i zagrożeń. Kolejnym elementem przygotowania strategii są właśnie badania marki Miasta Ruda Śląska.

Badania prowadzone będą dwoma metodami – bezpośrednią i telefoniczną. Część ankieterów wyjdzie na ulice Rudy Śląskiej, żeby zapytać o opinię rudzian, a część będzie prowadzić badanie telefoniczne pytając o zdanie mieszkańców reszty Polski.

Po raz pierwszy Ruda Śląska będzie prowadziła badania dotyczące miasta poza jego terenem.

Do tej pory wiedza o Rudzie Śląskiej i opinia o niej nie była sprawdzana wśród mieszkańców Polski. Dlatego chcemy dowiedzieć się, co o naszym mieście myślą inni, co im się w nim podoba, co ich do nas może przyciągnąć, jaki obraz naszego miasta funkcjonuje poza Rudą Śląską. Taka wiedza pozwoli skuteczniej promować nasze miasto – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. – Ankiety zostaną przeprowadzone wśród 500 rudzian oraz 500 mieszkańców pozostałych miast Polski – dodaje.

Badania w mieście ruszą w sobotę 24 lutego. Od tego momentu do poniedziałku 12 marca na terenie Rudy Śląskiej spotkać będzie można ankieterów, którzy przeprowadzać będą badanie wśród mieszkańców. Każdy ankieter będzie miał identyfikator m.in. z nazwą badania oraz logo miasta.

Każda opinia jest dla nas cenna. Zachęcamy rudzian do aktywnego uczestnictwa w badaniu i podzielenia się z ankieterami swoimi przemyśleniami o naszym mieście i atutach – mówi prezydent Grażyna Dziedzic. – Te opinie, w połączeniu z oceną mieszkańców innych miast Polski, pozwolą nam stworzyć efektywną koncepcję promocji Rudy Śląskiej – dodaje.

Wyniki badań przedstawione zostaną w postaci raportu. Całość projektu badawczego zostanie zakończona 30 marca.

Komentarze (58)    dodaj komentarz »

 • babka

  Atuty wymieniono wyżej. Największy mankament to brak miejskich toalet !!! Ta zlikwidowana w Nowym Bytomiu była mała ale była a teraz jak ktoś musi siku to miejscy urzędnicy wysyłają na cmentarz lub na fara albo w godzinach pracy do urzędu. WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ihy

  Ogromnym atutem jest komunikacja, A4 i DTŚ i NS ale nie tylko do A4 (równie potrzebne jest połączenie z A1 czy obwodnicą Bytomia). Kolej to samo, dworce odnowione aż miło (kilka minut i jesteśmy w Zabrzu, Gliwicach, Katowicach). Duża szansa z mojej perspektywy to wykorzystanie zlikwidowanych szlaków kolejowych pod ścieżki rowerowe, może nawet łączące okoliczne miasta (ścieżka rowerowa nie tylko musi przebiegać wzdłuż dróg). Zabrze kreuje się na lidera miast zabytków techniki, zapadający się Bytom znany jest na świecie z Teatru Tańca, Chorzów ma Park Śląski, Wesołe Miasteczko, Zoo, Ruch więc Ruda Śl. na pewno ma w co zainwestować... Atuty w postaci robotniczych osiedli, coraz częściej zadbanych przysłania patologia i syf który generuje. Kibicowskich relacji nie opanuje się zarządzeniami. Nie ma na to rozwiązania. Jest za to szansa w rekultywacji. Da się! Zaczęliście na Orzegowie. Wskażę tylko jeden teren który mogłyby odwiedzać tysiące ludzi gdyby kilka tygodni pojeździć spychaczem , zatrudniając architekta z prawdziwego zdarzenia i napisać dobry projekt. Naturalne tereny w okolicy Bytomki (jest plan oczyszczenia tej "rudej" rzeki). Ogromna rekultywacja w Zabrzu - zwałowisko po KWK Zabrze w Biskupicach, tzw. hałda Ruda przy ul. Trębackiej już gotowe, idąc dalej: Slavia, Potok Rudzki, Bytomka wzdłuż ogródków do Parku im. Jana III Sobieskiego. Ojjj można tam rozwinąć skrzydła, a jakby to połączyć ścieżką rowerową ... Marzenia? Zdejmując różowe okulary, codziennie trujemy się w toskycznych spalinach, dymach, jak nie sąsiedzi typu Koksownia Jadwiga, Bobrek to my sami... Drugie największe zagrożenie to historia która miała miejsce w Bytomiu i zwożenie śmieci z całej Polski i zakopywanie ich na terenie Rudy Śląskiej. Trzeba o to zadbać...

 • Ruda Wirek

  Atuty - brak. Promocja - zmiana prezydenta i towarzyszącej świty. Jak widać wiceprezydent od promocji nie wystarczy. Trzeba jeszcze mieć merytoryczną wiedzę. Dlatego pytają mieszkańców.

 • albert

  Atuty: DTŚ, A4, Plaza, targ w czwartek. Minusy: brak rozrywek, restauracji, kawiarni (wiem, wiem - mało opłacalne w Rudzie), pani prezydent, która jest mało aktywna (może czas już na emeryturę?), a ma 3 vice (czym ona się naprawdę zajmuje?), rozwój patologii :( tak to widzę.

 • PObudowany

  Znajomości władz z kibicami tylko potwierdzają to co piszę wyżej albert. Miejsca w mosiserze dla klubu "kibiców" tragedia czas na emeryturę.

 • dzik

  Proponuję w ramach promocji miasta nazwę " Dzika Ruda" , nawet do kościoła już chodzą, a wiewiórki tylko po drzewach. :)

 • z Fryncity

  A propos smogu - czyli czegoś co z RŚl jest związane nieodłącznie... Jak Wam się podoba PiSowski program Smog Stop, który w zasadzie nie obejmie żadnego z większych śląskich miast, bo dotyczy tylko miast poniżej 100 tys. mieszkańców? Dalej twierdzicie, że sprawy Śląska i Ślązaków są im bliskie? I to wszystko dzieje się w rzeczywistości, w której RŚl ma w rządzie swojego człowieka - wiceministra w min. energii. Tam nas mają gdzie wszyscy do tej pory! Czy to jest kara za dobry wynik wyborczy do parlamentu? Może w wyborach samorządowych liczą na jeszcze lepszy?

 • PiS = PO

  To co oni myślą o Śląsku i Ślązakach podczas imprezy górniczej św. Barbary rzekł niejaki Tchórzewski! Jego słowa Nas obrażające spotkały się z aplauzem braci górniczej przy nijakiej minie Prezydent miasta Ruda Śląska. A co do tego programu PiS w małych miastach łatwiej walczyć z smogiem, puszcza nitkę z gazem rok dwa i po problemie, później mapka że 60% kraju już bezpieczne. Dalej stwierdzą że na Śląsku ma być przemysł a nie mają mieszkać ludzie, więc ci ze Śląska niech spadają do zielonej zdrowej czystej Polski. I tak Polska B lub i C zyska nowych przesiedlonych rodaków :)

 • Z rudy

  Dojna zmiana dba tylko o siebie, mieli się wsłuchiwać w głos ludzi a słuchają tylko prezia. Mały chlebek droższy o 1 zeta, że zdumieniem odkrywam że w sprzedaży jest już mikrochlebek... Dokąd to zmierza...

 • bastard

  Tylko skąd te 40-50%??? Wszyscy narzekają ( z wyjątkiem tej części rodziny co na grubie pracowała lub pracuje)!

 • Mer

  Sondaże na zamówienie. Dziwi, że wywindowali do 110%... Cóż chyba było zamówienie na 40-50

 • z Fryncity

  W innych częściach kraju te 40-50% może być sondażem dowodzącym, że większość ich elektoratu ma telefony stacjonarne. Niestety, tu może to być ich realny wynik, mimo tego, że i tak nas mają gdzieś, a przypominają sobie o nas tylko na Barbórkę i przy okazji propagandy pt. Plan dla Śląska i haseł typu reindustrializacja.

 • Ruda 20+

  A najgorsze że nie widać ludzi z pomysłami na to miasto. Młodego, ambitnego kandydata na prezydenta, z własnym zdaniem i szanującego mieszkańców. Polecam ostatnią sesję rady miasta i wystąpienie pani prezydent - żenada. A jeszcze bardziej żenujące jak potem wizerunkowy wiceprezydent próbuje to prostować. Tylko co on wie o Rudzie. Mieszkańcy już dawno się na tym poznali. Ale jak widać nie wszyscy

 • OjciecWyborca

  Grażyna zazwyczaj wypada w żenującym stylu. Później PR Krzyś vice prostuje, tłumaczy ubiera w piękne słowa. Jak było o tym zabójstwie na Orzegowie? Każdy mógł przeczytać jak to Grazynka uważa, że stało się dobrze, a Krzyś później tłumaczył ze sens jasnej wypowiedzi był jednak inny... Podstawowy problem Grażyny to brak empatii do ludzi! Ona nawet z dzień dobry ma problem. Andrzej był pod tym względem mistrz świata! Poza tym (możecie minusować) pisze jako ojciec pracownicy UM: na ile tym ludziom tam pracującym, tym zwykłym, starczy energii, sił by pracować za kwoty które teraz są? Dlaczego miasto się nie chwali jakie ma osiągnięcia w pozyskiwaniu nowych pracowników!? Wygrywa konkurs, Dowiaduje się taki ile ma zarabiać i się żegna ( to nie jednostkowych przypadek). A ci co pracują po lat naście, szczerze pisze się o łapówkach, to jak to wygląda jak taki urzędnik zarabiający 2000-2500 na rękę wydaje decyzję dotyczącą kilkuset tysięcy złotych lub nawet milionów?! Jak taki człowiek ma nie mieć pokus?Dlatego twierdzę ze tych szeregowych pracowników z punktu widzenia zarobków Grażyna poporstu nie traktuje poważnie!!!

 • Szalony

  Niech pójdzie do pracy do szpitala w rentgenie z sobotami niedziela mi i świątecznymi.praca na zmiany to tez w nocy i zarobi 2000 tys na rękę to doceni to co ma

 • Siała baba

  Na rentgen z ulicy nie przyjmują

 • temida

  Jak piszesz poporstu twoja córka chcesz nam powiedzieć bierze łapówki bo jej 2500 nie wystarcza , Tak trzymać ! Dobrze ją wychowałeś!ojcze wyborco!!!

 • Rozumiem ojca

  Każdy patrzy przez pryzmat tego jakby się zachował w tej sytuacji. Gdzie ten gość pisze ze córka bierze? Pisze, że są pokusy bo mało zarabia a decyduje o wielokrotności swoich zarobków. Bo fakt jest taki że 2500 zł mając rodzinę to jałmużna nie pieniądze!!!A taki Temida widac ma problem z zrozumieniem przeczytanego tekstu i pisze co popadnie by tylko obrazić człowieka, prawdziwy Polak!

 • temida

  aha ja obrażam ! ,, Grazynka uważa, że stało się dobrze," A co to jego koleżanka ?.Gardzę wszystkimi i będę pomiatał tymi , którzy anonimowo kpią z kogokowiek.Teraz to zabolało, ale szydzić z kogoś ,oczerniać i zniesławiać to uważasz ,że jest tu dozwolone .Mnie akurat ta władza odpowiada więc jak ktoś mówi o Pani Prezydent ,że zazwyczaj wypada w żenującym stylu , to obraża ją i mnie również.. Jaka jest różnica między tym stwierdzeniem a moim ,że jego córka jest niedouczonym leniem dla której 2500 to jest jałmużna ,? Tak to działa , napluć na kogoś i udawać ,że nic się nie stało a potem dziwić się jak ktoś inny może tak chamsko zareagować na takie obelżywe wpisy .

 • Lolo

  Temida pracuje ciężko na swoją premię! Broni miłościwie nam panującej, że aż dech w piersi zapiera! Piszecie o zarobkach 2000-2500 zł?? W Polsce? Przecież u nas średnia to dwa trzy razy więcej. Za 2000 to Banderowcy pracują!!!

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.

Drogi Użytkowniku!

Dokładamy wszelkich starań by korzystanie z naszego serwisu było dla Ciebie komfortowe.

Dlatego staramy się dopasować dostępne w nim treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu przez administratora danych osobowych w celach analitycznych i statystycznych.

Przez dalsze korzystanie, bez zmian ustawień w zakresie prywatności, z naszego serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić w przeglądarce ustawienia dotyczące plików cookies, a także uzyskać dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach z naszej Polityki Prywatności.

Przejdź do serwisu