Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci szukają świadków zdarzenia drogowego z udziałem autobusu

 • Dodano: 2020-10-30 06:30, aktualizacja: 2020-10-30 06:35

Policjanci z Rudy Śląskiej prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do której doszło przy Joanny 14.

W dniu 28 sierpnia około godziny 10:45 kobieta z dzieckiem wtargnęła bezpośrednio przed jadący autobus linii 146. Zwracamy się z prośbą do osób, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt z policjantami z Referatu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Kierowca autobusu, aby uniknąć potrącenia pieszej z dzieckiem gwałtownie zahamował, w wyniku czego jedna z pasażerek autobusu wywróciła się doznając obrażeń ciała. Kobieta z dzieckiem, która spowodowała zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego oddaliła się.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat opisanego wyżej zdarzenia proszone są o kontakt z Referatem ds. Wykroczeń KMP w Rudzie Śląskiej tel. 47 8541 215, bądź bezpośrednio z prowadzącym czynności tel. 47 8541 299, e-mail. radoslaw.wrzecionowski@ruda.ka.policja.gov.pl

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Rudzianka

  To już nie pierwszy raz jak piesi przelatują przed autobusami,na Nowym Bytomiu zdarzyło się to samo i też pasażer ucierpiał,to straszne że ludzie w ten sposób narażają siebie oraz innych,w tym przypadku pasażerów.

 • ZN

  Ja dobrze nie pamiętam co robiłem 2 dni temu a co dopiero tyle czasu

 • Dżesika

  No wczasPowodzenia

 • karlus

  Jeździłem po Rudzie Sl.35 lat Autobusem!Znam ten Problem teraz na Jesieni do Świąt Bozego Narodzenia Ludzie chodzą Zamyśloni pi Ulica! !!

 • kierowca

  Tak Pieszy ma Pierwszenstwo NA PRZEJSCIU!!!Ale nie ma Pierszenstwa przed Wtargnieciem na Przejscie!!Kierowca musi mieć Czas na Reakcję 14 tonowego Autobusu!!!!

 • Motorniczy

  Miałem podobną sytuację, też kobieta mi weszła na pasach, żeby było ciekawiej miała czerwone światło... Dobrze że odskoczyła, bo niestety byłby duży problem. Oczywiście kobieta z pretensjami.Najgorsze jest to że jestem motorniczym..

 • n4u

  Ewidentnie błąd kierowcy, powinien ją przejechać, w autobusie nie ma pasów - nie wolno gwałtownie hamowaćA tak uciekła i pasażer nie będzie miał od kogo odszkodowania dochodzić

 • Torcida

  Ci ludzie na tych pasach zachowują się jak święte krowy,,kiedy policja zacznie rozdzielać mandaty wobec pieszych ,,gdzie kontrole przejść dla pieszych pod względem użytkowania przez pieszych,,,za chwilę kierowca będzie zobowiązany do zatrzymania samochodu i przeprowadzenia pieszego na drugą stronę,,,

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.