Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska. Policjanci z Rudy Śląskiej doskonalili swoje umiejętności na strzelnicy

  • Dodano: 2022-10-31 04:30, aktualizacja: 2022-10-31 04:49

Policjanci z Rudy Śląskiej doskonalili swoje umiejętności strzelania i posługiwania się bronią automatyczną. Mundurowi w trakcie ogłaszanych alarmów i działań pościgowo-blokadowych wyposażani są w broń automatyczną i gładkolufową. W ubiegły czwartek wyznaczeni policjanci podczas ćwiczeń musieli wykazać się szybkością, celnością i opanowaniem. Broń długa oraz pistolety maszynowe wymagają od mundurowych dodatkowych umiejętności.

Trening strzelecki rudzkich mundurowych

W czwartek, rudzcy policjanci doskonalili swoje umiejętności strzelania i posługiwania się strzelbami, pistoletami maszynowymi i karabinami. Trening odbył się na strzelnicy w Dzierżnie, pod czujnym okiem policyjnych instruktorów. Składał się zarówno ze strzelania statycznego, jak i dynamicznego. Policyjni instruktorzy na początek przypomnieli główne zasady posługiwania się bronią długą i pistoletami maszynowymi. Mundurowi w trakcie ćwiczeń muszą wykazać się szybkością w przygotowaniu broni do strzału, celnością i opanowaniem. Strzelby gładkolufowe wykorzystywane są głównie przez pododdziały mające zapewnić ład i porządek w trakcie demonstracji i zamieszek, a broń automatyczna używana jest głównie podczas działań pościgowo-blokadowych za groźnymi przestępcami i zagrożeń terrorystycznych.

Głównym zadaniem regularnych treningów z tym rodzajem broni jest bezpieczne, szybkie i skuteczne posługiwanie się nią. Szkolenie strzeleckie jest bardzo ważną częścią doskonalenia zawodowego policjantów. Do tego typu treningów strzeleckich przystępują wytypowani policjanci pionu prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego. Takie szkolenia odbywają się kilka razy w roku i kończą się egzaminem strzeleckim.

Policjanci z Rudy Śląskiej doskonalili swoje umiejętności na strzelnicy / fot. KMP Ruda Śląska

Komentarze (3)    dodaj »

  • Toichpraca

    To jest jakieś osiągnięcie? Są zawody, w których trzeba się doszkalać cały czas, cuda panie cuda

  • Kpina + ironia / szydera

    To są przygotowania do starć ulicznych z niezadowolonym społeczeństwem...

  • Achim

    i bardzo dobrze !!! w zagrozeniu zycia trzeba strzelac by zabic bo wtedy zamiast 10 lat tyrania po sadach, wystarczy 5.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również