Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z rudzkiej komendy prowadzą cykl spotkań z uczniami podstawówek

  • Dodano: 2017-10-11 06:30, aktualizacja: 2017-10-11 06:55

Profilaktyk z rudzkiej komendy mł.asp. Roman Aleksandrowicz, odwiedził kolejną placówkę oświatową. Tym razem o bezpieczeństwie rozmawiał z wychowankami Szkoły Podstawowej nr 12 im. św. Łukasza.

Przewodnią myślą pogadanki, była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole.

W pierwszej kolejności tematem prelekcji były, zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole, w domu czy też na podwórku. Policjant przestrzegał dzieci przed zagrożeniami jakie niosą za sobą rozmowy z nieznanymi osobami. Zaprezentował elementy odblaskowe, pokazując gdzie i w jaki sposób można je zakładać, aby zminimalizować zagrożenie potrąceniem przez samochód. W dalszej kolejności pogadanki aspirant Aleksandrowicz skupił się na odpowiedzialności karnej nieletnich, za ich zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole. Policjant uświadamiał o grożących im niebezpieczeństwach, związanych z narkomanią, piciem alkoholu, paleniem papierosów i przemocą w rodzinie. Pouczył o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje; za niszczenie mienia prywatnego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Pogadanka ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony wychowanków szkoły i grona pedagogicznego.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.