Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci zatrzymali 10 poszukiwanych osób

  • Dodano: 2018-01-02 06:45, aktualizacja: 2018-01-02 07:04

Podczas wczorajszej akcji „Poszukiwany” rudzcy policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Zatrzymani trafili już do policyjnego aresztu. Wkrótce będą przewiezieni do aresztów śledczych i zakładów karnych, gdzie spędzą najbliższe miesiące za popełnione przestępstwa, w tym kradzieże, włamania, pobicia, czy kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości.

Sprawcy celowo ukrywali się przed policją, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pracę. Ukrywali się u swoich znajomych lub rodziny. Okres świąt jest dla policjantów najlepszą okazją na zatrzymanie poszukiwanych, którzy odwiedzają swoje rodziny.

Podobne akcje, w które zaangażowani są policjanci wszystkich komisariatów i pionów rudzkiej komendy, prowadzone są na terenie naszego miasta kilka razy w miesiącu. Na co dzień ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się policjanci wyspecjalizowani do spraw poszukiwań.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.