Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia w autobusie

 • Dodano: 2020-09-11 06:00, aktualizacja: 2020-09-11 06:07

Policjanci z komisariatu I zatrzymali podejrzanych o pobicie 34-letniego mieszkańcu Rudy Śląskiej.

Dwaj mężczyźni najpierw grozili, a potem pobili w autobusie pokrzywdzonego. Nikt z pasażerów nie zareagował. Podejrzani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

Do zdarzenia doszło we wtorek w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. Z informacji jakie przekazał śledczym pokrzywdzony, wynikało, że jadąc środkiem komunikacji zbiorowej, dwóch mężczyzn zaczepiło go grożąc mu, a następnie pobili go i wysiedli. Policjanci z rudzkiej „jedynki” bardzo szybko ustalili tożsamość mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 25 i 31-latka. Stróże prawa osadzili ich w policyjnym areszcie, a wczoraj śledczy przesłuchali ich i przedstawili im prokuratorskie zarzuty. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem, oraz mają zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Komentarze (10)    dodaj »

 • mia

  W tym mieście nie jest bezpiecznie w komunikacji, a nawet w samochodzie. Kiedyś na drodze jechały po sobie auto za autem nas krzyżowaniu górnośląskiej. Gdzie czekały i z tego pierwszego auta, gdzie był chłopak tzw osiłek z dziewczyną, a za nim w aucie starszy Pan około 60-tki. Nagle o zgrozo ten chłopak tak to widziałam z daleka wyszedł z auta zaczął dyskutować goścu ten starszy uchylił okno dostał kilkakrotnie z pięści, a że już za autami robił się korek z auta 1 wyskoczyła ta dziewczyna i odciągnęła tego półgłówka myślącego muskulaturą i szybko wsiedli do auta i odjechali. Ten starszy Pan był cały zakrwawiony na twarzy wyglądało to przerażająco i też w takim stanie odjechał to się działo dosłownie w kilkadziesiąt sekund. Niby jest ta straż miejska, a gdzie są jakieś rutynowe kontrole po dzielnicach, a myślę, że będzie jeszcze gorzej jak pozamykają kopalnię. To już człowiek w ogóle będzie bał się po ulicy.

 • kamil putz

  anty ruch

 • Zabrze

  pozdrawiam buraka z pasata co sie polasil na czarnego mesia i szukal zaczepki, trzymaj sie chlopie

 • Celina

  przywiązac do autobusu za nogi i przeciągnąc po całym sląsku, jak przeżyje wypuścic, jak nie wytrzyma nikt za takimi nie bedzie płakał

 • Pasazer

  Do ciekawskich-bus 155

 • Zxx

  W naszym miescie to juz tylko co raz wieksza patola, tylko pobicia, kradzieze i dragi...

 • Rudzianka

  Smutne,jedziesz publicznym transportem,myslac,ze jestes bezpieczny wsrod ludzi,ktorzy nie pomoga ze strachu przed chuliganami.Ludziom troche sie nie dziwie,tez sie boja,dlatego prawo powinno za takie sprawy wobez winnych byc bardziej stanowczy

 • mieszkaniec

  Nawet chroniom ich wizerunek,wyglad dane,rysopisy,ano przeto robi sie coraz więksy bajzel [...] chachrstwo.

 • Xxx

  Po co ich wypo[...]i zaraz do paki o chlebie i wodzie

 • n4u

  Jak by mu który pomógł to miałby pewnie zarzuty za pobicie - taki kraj ...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również