RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poloneza czas zacząć

  • Dodano: 2015-01-20 13:15
Dokładnie 100 dni przed maturą rudzcy maturzyści wspólnie zatańczą "Poloneza" na rudzkim rynku. Prawie 500 par jednocześnie krokiem "Poloneza" przemaszeruje przez plac Jana Pawła II. Na koniec maturzyści wypuszczą w niebo 100 kolorowych balonów.
 
 
Młodzież spotka się na rynku w najbliższą sobotę, 24 stycznia, o godz. 14:00. Maturzyści z poszczególnych szkół przedstawią własne choreografie reprezentacyjnego tańca narodowego, po czym wspólnie przejdą tanecznym krokiem przez rudzki rynek. Na zakończenie happeningu wypuszczą w niebo 100 kolorowych balonów.
 
- To pierwsza taka akcja w naszym mieście. Chcemy wspólnie rozpocząć odliczanie 100 dni do matury – mówi nauczyciel Mariola Mańka-Sgodzaj z II LO w Rudzie Śląskiej.
 
– To bardzo fajna inicjatywa. Myślę, że dzięki tej akcji wielu z nas przypomni sobie czasy własnych balów maturalnych – mówi prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic.- Zapraszam do kibicowania młodzieży lub do przyłączenia się do zabawy – dodaje prezydent miasta.
 
W Rudzie Śląskiej 685 spośród 792 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych zadeklarowało przystąpienie do matury. Egzaminy maturalne rozpoczynają się 4 maja.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jaga

    Raczej drugie Zabrze. Ale co dobre warto naśladować.

  • Lelo

    Ło ciup. Drugi Wrocław tu momy :D

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.