Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poloneza czas zacząć!

 • Dodano: 2016-01-25 15:30
Rudzcy maturzyści zatańczą poloneza na miejskim rynku. 28 stycznia /czwartek/ o godz. 12.00 na placu Jana Pawła II zgromadzą się abiturienci z wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Rudzie Śląskiej. Polonez pod gołym niebem zostanie zorganizowany w mieście już po raz drugi. Inicjatorką wydarzenia jest Mariola Mańka-Sgodzaj, nauczycielka wychowania fizycznego z ZSO nr 2.
Na swoich lekcjach wprowadziłam taniec towarzyski, aby zachęcić młodzież do udziału w lekcjach wychowania fizycznego. W tym programie bierze udział około 60 uczniów. Nauczyli się już kilku standardowych tańców, m.in. walca, którego, oprócz poloneza, zaprezentują mieszkańcom w czwartek na rynku – mówi Mariola Mańka-Sgodzaj.
W pierwszej parze wspólnego poloneza rudzkich maturzystów staną wiceprezydent miasta Michał Pierończyk oraz Mariola Mańka-Sgodzaj. Obok wspólnego tańca rudzcy maturzyści zaśpiewają też razem hit Czerwonych Gitar "Już za rok matura". Wydarzenie poprowadzi Aleksandra Poloczek z MOSiR Ruda Śląska.
Sam bardzo mile wspominam czasy studniówki i egzaminu dojrzałości. Zachęcam mieszkańców nie tylko do trzymania kciuków za naszych maturzystów, ale również do wspólnego tańca z młodzieżą – zaprasza wiceprezydent Michał Pierończyk. - Życzę naszym abiturientom dobrej zabawy podczas studniówek i powodzenia na egzaminie dojrzałości – dodaje.
Matury w całym kraju rozpoczną się 4 maja. W klasach maturalnych w Rudzie Śląskiej uczą się 684 osoby, w tym 368 w liceach i 316 w technikach.
 

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • kim

  W szkole ciagle tylko jakies imprezy zamiast nauki. A potem egzaminy wypadaja kiepsko.

 • Belfer

  Zamiast się uczyć to w ramach lekcji kolejny bezsensowny pomysł, przynajmniej frekwencja będzie większa to i można będzie odtrąbić sukces:)

 • Axel

  Teraz każdy jest Panem własnego losu. Kto się chcę uczyć ten się nauczy i nie zmieni tego 1,5h na rynku. Tylko głupiec i leser potraktuję te godziny jako bonus. Zatroskany nauczycielu nie bój się o tę młodzież, większość i tak jest na odstrzał (pseudo prywatne studia) a Twój niezrealizowany materiał ? Kogo to obchodzi ?

 • LO

  Kolejne nowomoda. O 12.00 to maturzyści powinni być w szkole, a tak mają wolny dzień. Dlaczego nie sobota ?

 • nie dla niedouczonych

  A co to za hit "Już za rok matura"?

  • nie dla niedouczonych
   2016-01-25 16:02
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.