RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poloneza czas zacząć! Studniówka uczniów "Morcinka"

 • Dodano: 2016-01-16 08:00, aktualizacja: 2016-01-18 12:08

Studniówka licealistów "Morcinka" odbyła się w piątkowy wieczór w „Adrii” ! W rudzkiej restauracji spotkali się uczniowie, ich wychowawcy, dyrekcja oraz nauczyciele, którzy we wspólnym gronie świętowali zbliżający się egzamin dojrzałości.

Symboliczne sto dni przed maturą młodzi rudzianie, zgodnie z tradycją, zatańczyli poloneza, podziękowali swoim nauczycielom, a później przez wiele godzin szaleli na parkiecie. Ten najważniejszy bal w życiu był dla nich wspaniałą okazją, żeby spędzić czas w gronie przyjaciół oraz rówieśników i dobrze się bawić. Ale od tej pory nie będzie już czasu na zabawę. Teraz rudzkich maturzystów czeka ciężka i intensywna praca, żeby osiągnąć jak najlepsze wyniki podczas egzaminu maturalnego.

Wszystkim rudzkim maturzystom życzymy jak najlepszych wyników!

Poloneza czas zacząć! Studniówka uczniów "Morcinka"

Komentarze (8)    dodaj »

 • pytek?

  Na uczniów z Morcinka, godo się jeszcze "ołówki"?

 • Anonim

  Dagmara i Rita najpiękniejsze

 • anka

  Loska, super kiecka!

 • Lena

  Teraz też im szkoda nowego parkietu na sali gimnastycznej więc nic się nie zmieniło przez prawie 40 lat :)

 • Agata

  Moja studniówka w Morcinku odbyła się w 1979 roku na korytarzu LO w Wirku.Nie wolno było skorzystać z sali gimnastycznej ,bo dyrekcji było szkoda parkietu,nie wolno było nikogo przyprowadzić do pary ,no bo nie.Takie były komunistyczne czasy,a studniówka do bani,jak wszyscy drętwi wtedy nauczyciele,za wyjątkiem paru osób.Okropność.Zero dobrych wspomnień.Tylko nauka,nauka i nauka ,no i jeszcze poniedziałkowe apele obowiązkowe o 7:30.

 • adig73

  Po twoim wpisie wnioskuję że nie kończyłaś Morcinka.Twój komentarz nie jest napisany stylistycznie i nie zachowałaś zasad interpunkcji.Pozdrawiam.

 • Agata

  Bzdury piszesz ,skąd niby miałabym wiedzieć ,gdybym tam nie chodziła?Tak przy okazji,to jestem z zawodu inżynierem a nie polonistką ,ale nie wydaje mi się ,aby mój tekst był nie poprawny.

 • Elian

  Współczuję. Mam zupełne inne wspomnienia z innego liceum w naszym mieście. U nas nie było ani jednego drętwego nauczyciela. A propos artykułu... Studniówka to nie bal maturalny!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.