Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ponad 30 artystów śląskiej sceny muzycznej wystąpiło podczas koncertu dla Remika!

  • Dodano: 2019-12-09 14:45, aktualizacja: 2019-12-10 09:57

Ponad 30 artystów śląskiej sceny muzycznej wystąpiło w sobotę podczas koncertu charytatywnego dla Remika w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Na leczenie Remigiusza Murawskiego - założyciela grupy Duo Bayer's i duetu Klaudia i Remi - który od 2010 roku zmaga się z układowym zapaleniem naczyń, zebrano ponad 20 tys. zł.

Lekarze postawili diagnozę: układowe zapalenie naczyń

Wrócić na scenę - to jedno z jego marzeń. Dwa lata temu Remigiusz Murawski - artysta śląskiej estrady i założyciel grupy Duo Bayer's i duetu Klaudia i Remi, musiał z tej sceny zejść z powodu choroby. Remik ma 38 lat. W 2010 roku, po latach walczenia z chorobami o niezbadanej etiologii, lekarze postawili diagnozę: układowe zapalenie naczyń - choroba autoagresywna. Wtedy rozpoczął się koszmar śląskiego artysty. Szpital za szpitalem, owrzodzenia, głębokie rany, skóra cienka jak pergamin, opatrunki za ogromne kwoty, cukrzyca, osteoporoza, nadciśnienie, tachykardia i kompresyjne złamania kręgosłupa. Ból nie pozwala mu normalnie funkcjonować. I chociaż wyleczyć się tego nie da, to pomóc może rehabilitacja i leki. Na to jednak potrzebne są pieniądze.

Pomóc postanowili przyjaciele

Wszystko przy pomocy Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja i Radia Silesia. 7 grudnia odbył się koncert charytatywny, z którego cały zysk został przekazany na leczenie Remika. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Nowym Bytomiu wystąpili m.in.: Patrycja i Mariusz Doroz, Claudia i Kasia Chwołka, Ed'Ka, Arkadia Band, Bogusława Piechura, Janina Libera, Bożena Mielnik, Nas Troje, Michalina Starosta, Freje, Stiff Capella, Mateusz Troll, Anna Matuszczyk i wielu innych.

Akcja okazała się ogromnym sukcesem. Podczas koncertu zebrano 21 294 zł! Każdy, kto chciałby wesprzeć leczenie Remika, może dokonać przelewu na konto Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja.

  • nr konta: 37 1600 1462 1837 6165 8000 0001
  • tytuł: Remik

Każda złotówka pomoże Remikowi i jego rodzinie uwolnić się od myśli, czy aby na pewno w tym miesiącu wystarczy na rehabilitację i leki.

Ponad 30 artystów śląskiej sceny muzycznej wystąpiło podczas koncertu dla Remika!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.