Wiadomości z Rudy Śląskiej

Potwierdzono kolejne zakażenia koronawirusem w rudzkich szkołach

 • Dodano: 2020-10-11 10:30

Potwierdzono kolejne zakażenia koronawirusem w rudzkich szkołach - poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer. Jednym z większych ognisk zakażeń jest Szkoła Podstawowa nr 41. Aktualnie zakażonych jest tam 6 nauczycieli i 1 uczeń, a kwarantanną objętych jest już 14 klas.

- Niestety kolejny dzień z bardzo złymi informacjami. Mamy 25 nowych zakażeń i co gorsza możemy już mówić o jednym ognisku zakażeń. Dotyczy ono Szkoły Podstawowej nr 41, gdzie mamy coraz więcej osób z pozytywnym wynikiem. Aktualnie zakażonych jest 6 nauczycieli i 1 uczeń, a kwarantanną objętych jest już 14 klas. Cała szkoła, jak już wczoraj informowałem przeszła na zdalny tryb nauczania - napisał w sobotę wiceprezydent Mejer.

Nowe zakażenia odnotowano także w kolejnych placówkach oświatowych w mieście. Przypadki takie pojawiły się w Szkołach Podstawowych nr 15, 18 i 23.

Pozostałe nowe przypadki zakażeń, które wczoraj odnotowano, pochodzą z tzw. źródeł rozproszonych.

- Tych przypadków też będzie coraz więcej, ponieważ coraz więcej osób kierowanych jest przez lekarzy na testy, a także wiele osób na własną rękę je wykonuje - napisał wiceprezydent.

Krzysztof Mejer podał także pozytywną informację o 4 osobach, które zostały uznane za ozdrowieńców. Do tej pory w Rudzie Śląskiej potwierdzono 1 214 przypadków koronawirusa. 1 055 osób przebywa na kwarantannie, a 11 jest hospitalizowanych.

Zobacz także

Komentarze (16)    dodaj »

 • Mama

  Przyjrzyjcie się szkole podstawowej nr 6 w Rudzie śląskiej tam też brakuje kadry i coraz to więcej nauczycieli jest na zwolnieniach lekarskich!

 • Marek

  Dlaczego nauczyciele nie są na kwarantannie,tak jak rodzice z dziećmi? Oni nie mieli kontaktu z zakażonym nauczycielem?

 • Dr.Martyna

  Decyzje rządowe godne pożałowania i potępienia na światową skalę ,za szybki postęp we wdrażaniu nowej normalności z jednoczesnym likwidowaniem zbytecznych istnień ludzkich z nie możliwością leczenia podstawowych chorób na które ludzie chorują od zawsze , aktualnie wszystko jest postawione tylko na jedną szale pod pretekstem zabójczego wirusa .

 • Xyz

  Jeszcze o SP nr 16 nikt nie wspomniał

 • ZX250

  Przecież ty pod każdym artykułem wspominasz. A informacja o tym była w artykule sprzed dwóch dni.

 • Rodzice na kwarantannie

  Na ile te dane są wiarygodne jeżeli nie ma wzmianki o szkole nr 17 gdzie dzieci i rodzice starszych klas są od piatku na kwarantannie?

  • Rodzice na kwarantannie
   2020-10-12 07:31
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Hanys

  Nagle najwięcej zakażeń i mandaty sypać za brak maseczki to imion robić a jak Kaczyński na zgrupowaniu jako jedyny nie miał maseczki to nikt mu uwagi nie zwrócił

 • Elina

  Dochodzi do tego Zespół Szkół nr. 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej

 • White

  A o 6 nadal cicho

 • Danka

  Ma Pani info co w sp 6 ?

 • Tomasz

  W SP6 były lub są jeszcze 4 klasy na kwarantannie, a teraz doszły grupy przedszkolne. Nauczyciel był chory na covid 19. I o tej szkole jest cisza...

 • Matka

  Szkoła Podstawowa nr 23. Osiem klas kwarantanna a pięć klas ma chodzic do szkoły. Paranoja!!!!! Te dzieci sa na odstrzał??!!! Ponad połowę szkoły nie ma, nauczycieli też nie ma, ale nadal maja dzieci przyjsc do szkoły. Gratulace dla całego szkolnictwa w Rudzie Śląskiej.

 • Leszek

  Ale, że co? Jak wszystkie klasy chodziły to nie było ryzyka? Dopiero jak poszło pół szkoły na kwarantanne to strach się odezwał? Czy tylko ja nie rozumiem sensu tej wypowiedzi? Jak się matka tak boisz o dzieci, to ich nie posyłaj do szkoły. Przecież covid19 jest tak śmiertelnie groźny, że od początku marca umarło w samej Rudzie Śląskiej "prawie 20 osób", co daje średnio niecałe 3 osoby na miesiąc... To się nazywa paranoja i to się leczy... a sorry teraz to do lekarza nie ma szans się dostać, no chyba że prywatnie. Zmanipulowane społeczeństwo nie potrafiące nawet czytać ze zrozumieniem, już nie wspomnę o analizie matematycznej statystyk na poziomie szkoły podstawowej.

 • Magma

  Pogratuluj sanepidowi bo to on wydaje zgodę.

 • Rydz

  W szkole się zarażą, a po z nią? Czy jak zamkną szkoły, to uziemisz dzieci w domu? Twoje dzieci noszą prawidłowo maseczki? Gratulacje dla takich matek

 • Bbb

  Chyba nie masz dzieci, bo wtedy byś wiedziała, że w szkole dzieci maseczek nie noszą. Maseczki są tylko w przestrzeni wspólnej. W klasie maseczek dzieci nie mają. Na Wf nie mają, więc skończ bredzić o prawidłowo noszonych maseczkach! I jeszcze jedno. Czy ktoś zadaje sobie pytanie, jakie konsekwencje może mieć dla skóry i zdrowia ciągła dezynfekcja rąk przez dzieci? Znasz skład chemiczny płynów i żeli? Wiesz jakie substancje czynne tam są?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.