Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Powracający problem na Bielszowickiej

 • Dodano: 2014-09-22 22:15

Dokładnie pół roku temu, bo 22 marca 2014 po siedmiu latach ulica Bielszowicka została ponownie przywrócona do użytkowania przez Kompanię Węglową po zalaniu przez lokalny potok. Od 2011 roku trwały tam prace związane z podniesieniem nawierzchni i odtworzeniem infrastruktury technicznej ulicy. W efekcie powierzchnia podwyższyła się do około 11 metrów. W trakcie podnoszenia terenu wybudowano nasyp drogowy oraz wykonano kompleksowe odwodnienie miejsca wraz z wykonaniem kanalizacji, rowów i przepustów. - Droga posiada odpowiednie odwodnienie - zapewniano podczas oddawania drogi do użytku. Dziś, przejeżdżając przez Bielszowicką po kilkudniowych ulewach, widzimy, że na drodze zatrzymuje się woda, tworząc spore kałuże. Po mocniejszych opadach sytuacja sprzed kilku lat może się powtórzyć.


Pytamy więc w urzędzie, czy problem został zauważony, oraz jakie podjęto w tej sprawie kroki.

Wiemy, że taka sytuacja ma miejsce na jednym z fragmentów ulicy Bielszowickiej. Otrzymywaliśmy sygnały o pojawiających się drobnych zalewiskach bezpośrednio po dużych ulewach. Temat ten był już poruszany z Kompanią Węglową, inwestorem remontu. Problem tkwi w małej rozbieżności wykonawczej przy wpustach ulicznych, która ma zostać jak najszybciej poprawiona przez wykonawcę – informuje Maciej Lesiak z Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Czy jest to sytuacja, która może zagrażać ponownemu zalaniu?

Nie jest to powód do zmartwień. Teren stale monitorujemy. Ponadto wyremontowana droga jest przygotowana na osiadanie terenu. Na pewno w tym miejscu nie dojdzie do zalania drogi.uspokaja Maciej Lesiak.

Pozostaje nam więc czekać na poprawki ze strony Kompanii Węglowej i obserwować stan drogi przy następnych ulewach.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Marlena

  Ludziska wam wiecznie coś nie pasuje :)

 • warszawski_gość

  Taaa monitorują pewnie tak jak inne drogi.... zgłaszam poważną usterkę a słyszę, że owszem wiedzą ale to nie ich wina. spychologia rządzi w Wydziale Dróg i Mostów. Ps. ciekawe kto odszkodowanie za zniszczenie pojazdu wypłaci?

 • wn

  winny. napisz o co dokładnie chodzi, bo tak to sobie można gdybać

 • mieszkaniec

  Ta droga jest tak monitorowana że przez prawie pół roku krawężniki które wyskoczyły nikt nie widzi.

 • ksiądz proboszcz

  Jak zwykle pełno błędów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.