Wiadomości z Rudy Śląskiej

PreIndustriada w kroplach deszczu

 • Dodano: 2016-05-29 22:00, aktualizacja: 2016-05-29 23:12
Deszczowa pogoda nie zniechęciła rudzian, którzy wzięli udział w PreIndustriadzie. Przy piekaroku nie zabrakło atrakcji dla starszych i młodszych mieszkańców miasta. Była degustacja chleba prosto z piekaroka, warsztaty, konkursy oraz gry i zabawy dla dzieci. 
 
 
Ruda Śląska po raz pierwszy uczestniczy w PreIndustriadzie, czyli imprezie zapowiadającej Industriadę. Z tego powodu przygotowaliśmy przy piekaroku wiele atrakcji takich jak: wypiek chleba w piecu i jego degustację. Każdy, kto tutaj dzisiaj przyjdzie, może go spróbować. Oprócz tego mamy przygotowane gry i zabawy dla dzieci, które w większości odbędą się w muzeum, ponieważ  pogoda spłatała nam figla. Jednak mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić i już dzisiaj  zapraszam na Industriadę, która odbędzie się 11 czerwca – zaznaczył Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miasta Ruda Śląska. 
 
 
W muzeum dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych oraz zabawach interaktywnych, które poprowadziły kolorowe stworki z „Ulicy Sezamkowej”. 
 
 
Zawsze biorę udział we wszystkich imprezach organizowanych na piekaroku i wszystkie bardzo mi się podobają. Szkoda, że  pogoda niezbyt się dzisiaj udała, ale mi to nie przeszkadza, bo jest tutaj miła atmosfera, pyszny chleb z „tłustym”, dużo atrakcji dla dzieci, z których z chęcią korzysta moja wnuczka. Spędzamy tutaj  miło niedzielne popołudnie – powiedziała  Bogumiła Jachowicz, uczestniczka PreIndustriady. 
 
 
Mnie też bardzo się podoba, są inne dzieci, z którymi mogę się pobawić, no i różne gry i zabawy –  dodała Martynka, wnuczka pani Bogumiły. 
 
W tym roku Ruda Śląska otrzymała wraz z trzema innymi miastami zaproszenie od chorzowskiego Skansenu do współtworzenia tej imprezy.  Jak dotąd PreIndustriada odbywała się tylko w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Oprócz Rudy Śląskiej preindustriadowe imprezy odbędą się jeszcze w Chorzowie, Mikołowie, Piekarach Śląskich oraz Miasteczku Śląskim.
 
PreIndustriada w kroplach deszczu

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Eko

  Bardzo piękna impreza.Oby takich więcej.Chleb wyśmienity!

 • iza

  A W jaki dzielnicy tyn piekarok?

 • z Rudy

  W Rudzie Śl.1, ul. Bujoczka, nie daleko znajduje się plac manewrowy.

 • Rołza

  Fest dobry chlyb za friko

 • chlyb na zakwasie

  Panie Jakubiec: czy kiedykolwiek będzie możliwość zakupu chleba wypiekanego z piekaroka? Chciałem kupić ale niestety nie było takiej możliwości, dlaczego???

 • Kasjopeja

  Pogoda nie dopisała ale pomimo tego, organizator imprezy staną na wysokości zadania. Chlyb z tustym mega smakowity. Dodatki - wyborne: muffinki, piernik, gryzinii chlebowe oraz jogurt łaskotały podniebienie. Ciekawe zabawy animacyjne dla dzieci. Rozrywka dla dorosłych w postaci śląskiej krzyżówki - bezcenna. Mile witający i informujący kustosz muzealny. A do tego zapach chleba z piekaroka drażniący nozdrza. Pięknie, że takie imprezy się odbywają.

 • obserwator

  Słabo.

 • nie kumam

  ...bo pogoda nie dopisała, czy jak?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.