Wiadomości z Rudy Śląskiej

Premier: nie będziemy zmuszać do szczepień

 • Dodano: 2020-12-04 06:30, aktualizacja: 2020-12-04 06:39

Nikogo nie będziemy zmuszać do szczepień, ale za ich pomocą chcemy osiągnąć jedno - ochronić przed wirusem wszystkich Polaków - zapewnił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał, że szczepionki będą dobrowolne i darmowe.

Planowane na początek przyszłego roku rozpoczęcie szczepień na COVID 19 to ogromna zdrowotna operacja logistyczna. Będzie ona poprzedzona kampanią informacyjną, która zapewni Państwu wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego procesu i, na co liczę najbardziej, rozwieje wszelkie obawy i nieprawdziwe informacje - napisał szef rządu na swoim profilu na Facebooku.

Jak zaznaczył, szczepionki będą dobrowolne i darmowe. Poinformował, że proces rejestracji placówek, które będą przeprowadzać szczepienia rusza już w piątek.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że procedura szczepień to "cztery proste kroki". W pierwszej kolejności szczepionki dostaną seniorzy powyżej 60 roku życia oraz pracownicy służby zdrowia i służb mundurowych.

Nikogo nie będziemy zmuszać do szczepień, ale za ich pomocą chcemy osiągnąć jedno - ochronić przed wirusem wszystkich Polaków - podkreślił szef rządu.

Do wpisu premiera dołączono materiał wideo. Podkreślono w nim, że szczepienie przeciwko COVID to "ogromna operacja logistyczna związana ze zdrowiem Polaków". Przypomniano, że Polska podpisała umowy na dostawy szczepionek z firmami: Pfizer BioNTech, Johnson&Johnson oraz AstraZeneca. Umowy dotyczą dostawy 45 mln dawek szczepionki "po ich zatwierdzeniu przez europejskie instytucje".

Powtórzono, że szczepienia będą dobrowolne i darmowe, a 4 grudnia rusza nabór podmiotów, które będą organizowały punkty szczepień. Poinformowano, że na szczepienie będzie można zarejestrować się on-line, przez infolinię, u lekarza POZ, na specjalnej stronie internetowej lub na IKP.

Po zgłoszeniu do punktu szczepień chętny do zaszczepienia się zostanie do niego zakwalifikowany przez lekarza lub pielęgniarkę. Po zaszczepieniu się należy obserwować swój stan zdrowia - przypomniano. Po upływie 21 dni, już bez rejestracji, będzie trzeba się zgłosić na powtórzenie szczepienia.

W filmie przypomniano też, że w pierwszej kolejności z możliwości zaszczepienia się będą mogli skorzystać pracownicy służby zdrowia, mieszkańcy DPS i pacjenci ZOL, osoby starsze powyżej 60 lat, służby mundurowe pracujące przy walce z pandemią (policja, wojsko).

Szczepienia będą realizowane w stacjonarnych POZ-ach oraz innych stacjonarnych placówkach medycznych, a także przez mobilne zespoły szczepiące i centra szczepienne w szpitalach rezerwowych.

Film kończy się apelem: "Bądź odporny. Zaszczep się".

Komentarze (14)    dodaj »

 • Lekarz

  To szczepionka genetyczna, nigdy w historii szczepień nie stosowana. Istnieją uzasadnione obawy wielu naukowców i lekarzy, że może przynieść nieoczekiwane skutki uboczne wraz z modyfikacją naszego genotypu

 • lol

  Buahahahaha.

 • Justyna

  Dam się zaszczepić jednorazowo na cztery pory roku z kodem wyszczepienia wypalonym laserem na przed ramieniu .

 • Rudolf

  nie szczepisz sie , nie masz prawa do leczenia bezpłatnego ! krótka piłka, juz ja bym was wyszkolił ,jak małpy w cyrku, tak że na kolanach byscie szli sie szczepić jak do częstochowy

 • Pracownik grudniowy

  Na grypę szczepisz się co roku? Przy okazji ktoś powinien cię wyszkolić z zasad poprawnego pisania.

 • rado

  W Polsce akurat brak dostępu do bezpłatnego leczenia to zwiększenie szans na zdrowe i długie życie dla człowieka.

 • Roman

  Wyszczepienie bydła na masową skalę ze śmiercią w tle.

 • zorro

  Roman, ty wiesz ze w życiu już byłeś kilkukrotnie szczepiony ? Szczepienia to jedne z największych osiągnięć ludzkości.

 • Wiktor

  Nie obowiązkowa śmierć na życzenie nieświadomego społeczeństwa , wszystko zgodnie z zaplanowaną procedurą rządową do poprawy zdrowia pod znakiem zapytania kto ten koszmar przeżyje i stanie się niewolnikiem własnego ciała .

 • rychu

  jeżeli Pan nie ma wykształcenia medycznego, nie jest Pan genetykiem lub biologiem to nie powinien Pan wypowiadać się na ten temat bo my laicy jesteśmy zdani na opinie fachowców lub PSEUDO FACHOWCÓW, ja przypuszczam, że lekarz ma więcej do powiedzenia niż jakiś dziennikarz lub działacz antyszczepionkowy. Jeżeli, nie życzę źle będzie się Pan musiał poddać operacji to do kogo Pan obdarzy zaufaniem a w sprawie szczepionek im Pan nie ufa.

 • zorro

  Antyszczepionkowcy są bardzo mądrzy i głośni do momentu aż zachorują :) Wtedy diametralnie zmienia się punkt widzenia. Internet ma to do siebie że każdy barani łeb może napisać bzdurę i udawać Greka. mogę napisać co mi się żywnie podoba, o ile nie naruszam wolności innych, i podpisać się lek. med doc. hab. prof. Stanisław Dąb-Rozwadowski a ty myśl człowieku czy to ja czy mój sopbotwór :) Niestety część społeczeństwa jest podatna na wszelkiego typu manipulacje. W jakim celu antyszczepionkowcy to robią ? Nie mam pojęcia. Mo0że dla zwykłej zabawy lub ze złośliwości.

 • ANTY UE

  Za rok będzie inny koronawirus i też będziemy szczepieni ? Ludzie zrozumcie Covid to jest rodzaj grypy. Medialne szaleństwo jest rozkręcone do granic możliwości .

 • zigfrid

  Obecnie można spokojnie przyjąć że ok 20% lub więcej obywateli Polski już przechorowało COVID. Ten milion zdiagnozowanych to jest tylko szczyt góry lodowej. Każdy z nas ma w rodzinie lub wśród znajomych osoby które przechorowały bez testu. I teraz tak, Jaki jest cel szczepienia osoby która już ma przeciwciała w naturalny sposób po Covidzie ? Moim zdaniem szczepienie jest OK, tylko że przed każdym powinno robić się szybki test na przeciwciała. Jest dużo tańszy niż szczepionka i nie trzeba takiego testu kupować za granicą.

 • n4u

  taa, policjanci to tylko mandaty za brak maseczek dają, powinni za to zaszczepić np księży - bo to oni bez maseczek mają styczność z setkami osób w jednym miejscu przez dłuższy czas ... O pracownikach zakładów pogrzebowych, którzy odbierają zwłoki nie tylko ze szpilati ale też z mieszkań nie wspominając.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również