Wiadomości z Rudy Śląskiej

Premiery w Cinema City

  • Dodano: 2005-10-26 09:47

W tym  tygodniu Cinema City w Rudzie Śląskiej przygotowało trzy premiery: "Przeklęta", "Egzorcyzmy Emily Rose" oraz "40 letni prawiczek". Pierwsze dwa filmy nawiązują atmosferą do zbliżającego się Halloween. Natomiast "40 letni prawiczek" to tytuł, który można polecić wszystkim widzom lubiącym kino z dużą dawką humoru.


PRZEKLĘTA
(CURSED)

Pewnej księżycowej nocy w Los Angeles samochód, którym jadą nastoletni Jimmy i jego siostra Ellie, nieoczekiwanie wpada w poślizg i zjeżdża z drogi. Rodzeństwo wychodzi z wypadku bez szwanku, jednak po kilku dniach okazuje się, że kraksa na zawsze odmieniła ich życie. Oboje zauważają, że są znacznie silniejsi fizycznie niż byli poprzednio, wyostrzają się im wszystkie zmysły, a ludzie, których spotykają bez wyjątku ulegają ich urokowi. Okazuje się jednak, że oboje musza zapłacić za swoje niezwykłe umiejętności wielką cenę.

Reżyseria: Wes Craven
Scenariusz: Kevin Williamson
Obsada: Christina Ricci, Shannon Elisabeth, Scott Baio, Portia de Rossi
Gatunek: horror
Kraj: USA
Czas trwania: 97 min.

Więcej o filmie »
Sprawdź repertuar »
Rezerwacja biletów w Cinema City Ruda Śląska
pod numerem telefonu: 340 40 40


EGZORCYZMY EMILY ROSE
(THE EXORCISM OF EMILY ROSE)

Emily Rose opuszcza spokojne miasteczko, aby podjąć dalszą naukę w college’u nie zdając sobie sprawy z tego, co ją wkrótce czeka. Pewnego razu, spędzając samotnie wieczór w akademiku doświadcza pierwszych przerażających halucynacji i traci przytomność. W miarę jak ataki stają się coraz częstsze i dotkliwe, Emily, zagorzała katoliczka, postanawia poddać się egzorcyzmom, które mają być przeprowadzone przez księdza z jej parafii, ojca Richarda Moore’a. Podczas dokonywania obrzędu wypędzenia mocy nieczystych dziewczyna umiera, a ksiądz zostaje później oskarżony o zaniedbanie i nieumyślne spowodowanie śmierci.

Reżyseria: Scott Derrickson
Scenariusz: Paul Harris Boardman, Scott Derrickson
Obsada: Laura Linney, Tom Wilkinson, Campbell Scott, Jennifer Carpenter
Gatunek: dramat
Kraj: USA
Czas trwania: 114 min.

Więcej o filmie »
Sprawdź repertuar »
Rezerwacja biletów w Cinema City Ruda Śląska
pod numerem telefonu: 340 40 40


40 LETNI PRAWICZEK
(THE 40-YEAR-OLD VIRGIN)

Andy Stitzer nigdy nie był z kobietą... Jego życzliwi koledzy z pracy chcą pomóc mu w zakończeniu czterdziestoletniego okresu posuchy. Po drodze Andy spotyka Beth, gotową na wszystko ekspedientkę z księgarni, która mogłaby przestawić jego miłosny licznik z 0 na 1; nietrzeźwą Nicky, która jest już dla Andy’ego pewną zdobyczą ... aż do momentu, kiedy musi odwieźć go do domu i Trish, ekscentryczną i życzliwą kobietę, która w końcu dostrzega w Andy’m kogoś więcej niż tylko nieczułego oryginała.

Reżyseria: Judd Apatow
Scenariusz: Judd Apatow, Steve Carell
Obsada: Steve Carell, Catherine Keener, Paul Rudd, Romany Malco, Seth Rogen
Gatunek: komedia
Kraj: USA
Czas trwania: 110 min.

Więcej o filmie »
Sprawdź repertuar »
Rezerwacja biletów w Cinema City Ruda Śląska
pod numerem telefonu: 340 40 40