Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Programowanie nowym przedmiotem w szkole podstawowej

 • Dodano: 2017-08-08 06:30, aktualizacja: 2017-08-08 06:39

Od września uczniowie rudzkich szkół podstawowych będą uczyć się nowego przedmiotu – programowania. Poszerzona zostanie również podstawa programowa informatyki.

Wprowadzane zmiany związane są z reformą kształcenia ogólnego, zgodnie z którą nacisk zostanie położony nie tylko na informatykę, ale także na naukę języka angielskiego i matematyki.

Powszechne nauczanie programowania ma pozytywnie wpłynąć na logiczne myślenie, precyzję formułowania wypowiedzi, wyobraźnię oraz organizację pracy.

Programowania dzieci mają uczyć się od najmłodszych klas szkoły podstawowej, natomiast w starszych grupach dojdzie więcej godzin informatyki.

Dodatkowym elementem rozwoju technologicznego szkół jest Rządowy Program „Aktywna Tablica”, który pozwoli w ciągu trzech lat wyposażyć szkoły w urządzenia multimedialne zastępujące tradycyjne tablice w klasach lekcyjnych.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Rudzianka

  A na co im Religia.I tak ucza kłamstwa. A Księdza ino kasę zbierają. Niech nauczaja i robią tak jak w Pismie Świ. jest napisane.

 • mama

  Uczniowie 3 klasy gimnazjum nie będą mieli informatyki ani żadnego programowania w roku szkolnym 2017/2018. Dwie religie będą w planie.

 • olo

  Podziękuj sld za konkordat.

 • J.

  To jest dobra zmiana :) Dzieci nauczą się logicznie myśleć już w szkole i chociaż dalej będą musiały uczyć się mnóstwa zbędnych rzeczy nieprzydatnych nawet na kasie w biedrze to programowanie zaowocuje w przyszłości.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.