Wiadomości z Rudy Śląskiej

Projekt "Przeciw mowie nienawiści"

 • Dodano: 2020-02-24 08:15, aktualizacja: 2020-02-24 06:46

Policjant z Rudy Śląskiej, wspólnie z nauczycielami i uczniami z miejscowej szkoły mundurowej wzięli udział w projekcie "Przeciw mowie nienawiści".

Głównym celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie mowie nienawiści oraz przemocy wśród młodzieży

Projekt realizowany jest przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, a jego partnerem jest Centrum Żydowskie w Oświęcimiu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy młodzieży o mowie nienawiści, przemocy wynikającej z nienawiści, nietolerancji oraz kierowaniu się stereotypami. Zadaniem przedsięwzięcia jest również podniesienie świadomości oraz wiedzy na temat ochrony praw człowieka i przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, takim jak mowa nienawiści. Projekt współfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności ze Środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Rudzki profilaktyk mł.asp. Roman Aleksandrowicz wspólnie z nauczycielami i uczniami klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Rudzie Śląskiej wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Przeciw mowie nienawiści". Przedsięwzięcie polegało na udziale policjantów, uczniów i nauczycieli w warsztatach na terenie Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Z pewnością obecność w takim miejscu skłania każdego odwiedzającego do refleksji nad poszanowaniem praw człowieka, w tym tego najważniejszego - prawa do życia. Podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanego trenera, w Centrum Żydowskim odbyły się zajęcia praktyczne - warsztaty, podczas których uczniowie zdobyli wiedzę na temat negatywnych zjawisk społecznych, takich jak dyskryminacja, nietolerancja, czy też tzw. hejt w internecie. Warsztaty miały na celu uświadomienie młodzieży, jak wiele zła może wyrządzić na pozór „niewinna” mowa nienawiści czy nietolerancja. Projekt propagował postawy związane z przeciwdziałaniem i reagowaniem na akty przemocy i nienawiści wobec drugiego człowieka. Z pewnością każdy uczestnik warsztatów wyniósł z nich coś dla siebie.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Zacznijcie Szmulki łod Starego Testamyntu" jednakoż sie boja co wos to przerośnie .Lepij se pooglondejcie obrazki z Bliskiego Wschodu może oglondane łatwiwiej trefi do koszer pałek.

 • Yo

  Naucz sie pisać analfabeto

 • boluś

  ŻYDZI uczom tolerancji, miłości bliżniego itd.? NIEZŁY DOWCIP' CHYBA NIE ZNAJOM WŁASNEJ HISTORII'

 • Iks

  A przydała by ci się taka lekcja, bo to co piszesz to jest właśnie mowa nienawiści...

 • Elian

  A gdzie pobierałeś lekcje tej historii? Czy u tego samego nauczyciela, co lekcje języka polskiego? A może w ogóle nie chodziłeś do szkoły, bo nie chce mi się wierzyć, żeby nauczyciel aż tak spartolił robotę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.